SALE! Baas speelt voor arts MALLORCA NL Slachtoffer (60) van ongeval overleden OP=OP Swiss Sense5 Zonvakantie Hij staat er weer Kelders tempel India puilen uit van goud en edelstenen 8 en 9 vierde etappe 1. Evans 4.1 2. Contador 3. Vinokoerov 17. Gesink 0.06 algemeen klassement 1. Hushovd 13.58.25 2. Evans 0.01 3. Frank Schleck 0.04 17. Gesink 0.20 Voor meer tournieuws zie pagina's 22 t/m 24 en 28 www.pzc.nl/tourdefrance Cadel Evans wint de Tour reageer op www.pzc.nl reacties: 380 Ouders moeten stokje steken voor indrinken (3>neens 4% zierikzee - Een van de slachtoffers van het ongeval dat zich maandag avond voordeed op de N59 bij Kerkwerve is gisteren in Rotter dam aan de gevolgen van zijn ver wondingen overleden. Het gaat om een 60-jarige man uit Zierikzee, die werkzaam was bij woningbouwvereniging Zeeuw- land. Het slachtoffer zat samen met een andere Zierikzeeënaar in een Au di. Volgens de politie werden zij aangereden door een Mercedes die op de verkeerde weghelft was ge raakt. Alle drie de betrokkenen zijn uit Zierikzee afkomstige mannen. Be halve de overleden 60-jarige, gaat het om een 24-jarige en nog een 60-jarige man. Van de laatste twee weet de politie niet in welke auto ze zaten. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 1688 555530 vlissingen - Michiel de Ruyter kijkt weer uit van af het Keizersbolwerk over de monding van de Westerschelde. Na een restauratie van ruim ze ven maanden werd het beeld van Vlissings be roemdste zoon officieel onthuld door burgemees ter René Roep en kapitein-luitenant ter zee Maja Trommelen. Roep: „Hij staat er weer. IJzersterk gewapend voor de toekomst."foto Ruben Oreel pagina 21: haren zeeheld wekken afgunst .ct MINUTE personen 120 korting per persoon op diverse vertrekdata in juli en augustus! Zie www.kras.nl/zon-mallorca waarom zou je meer betalen Voor de meest actuele prijzen, kijk op www.kras.nl <-? Prijzen zijn p.p. excl. res.kosten en Calamiteilenlonds 3 «Kt WOENSDAG 6 juli 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 160 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 ONDERZOEK Werkgevers hebben lak aan medisch beroepsgeheim bedrijfsdokters den haag - Werkgevers die druk uitoefenen op hun bedrijfsarts - Herman Spanjaard heeft het diver se keren ondervonden. Zoals die keer toen hij het onverantwoord vond dat een werknemer met een hernia een nachtdienst zou draaien. De werkgever wilde het toch proberen. „Ik heb toen ge zegd: 'als je er zo over denkt, heb je geen bedrijfsarts meer nodig'. Dat werd toen geëffectueerd", zegt zelfstandig bedrijfsarts Spanjaard. Een andere keer weigerde hij een werkgever inzicht te geven in de ziektegeschiedenis van een werk nemer. Die had psychische proble men, veroorzaakt door het werk. Spanjaard handelt consequent zo, ook al kan dat het wegvallen van een opdrachtgever betekenen. Niet alle artsen zijn zo standvastig, zo leert onderzoek in opdracht van het ministerie van Sociale Za ken en Werkgelegenheid. Acht pro cent kan geen weerstand bieden aan de druk van werkgevers en ver zekeraars om het beroepsgeheim te schenden. 1\vee derde van alle bedrijfsartsen zegt weieens zo'n verzoek te hebben gehad. Tevens verklaart een op de vijf in situaties te zijn gebracht waarin de onafhan kelijkheid onder druk kwam te staan, bijvoorbeeld door het ver zoek iemand eerder arbeidsge schiktste verklaren. Volgens Pieter Rodenburg van de belangenvereniging van bedrijfsart sen NVAB, kent vooral het mid den- en kleinbedrijf problemen. „Grote bedrijven hebben de ken nis over het beroepsgeheim in huis. Kleine werkgevers vaak niet." WALCHEREN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1