Zeeland PZCIr Theaterdeal verdient zich snel terug D Duidelijk op groenteplantjes WALCHEREN 18 en 19 20 almanak Wozoco-top bereikt Woensdag 6 juli 2011 Strand Zoutelande nummer één van Nederland De laatste dagen van Le Serpent boven water zijn geteld Tip? walcheren@pzc.nl OOSTKAPELLE - Nog driekwart jaar. En dan kunnen ze er in. Toekomstige bewoners van het nieuwe woonzorg complex aan de Duinweg in Oostkapelle dronken er dinsdag alvast een bakkie op. Twee van hen, Zacharias Poppe (81) en Diny van Aart (73), hielpen wethouder Chris Maas de vlag te hijsen. Want de bouwers hebben de top bereikt. Van de 31 appartementen zijn er nog twee te koop en twee te huur. In het wozoco komen verder twaalf pleegzorgplaatsen, een recreatiezaal, thuiszorg en fysiotherapie. foto Lex de Meester De oude exploitant van de schouwburgen in Goes en Middelburg laat een forse schuld na. De afkoopsom die de gemeenten moeten betalen, is zo terugverdiend. »O9«eea®®®®®e>9«<»«0 Tip? redactie@pzc.nl Hij ziet de zin er niet van in. Waar om zou je hoofdletters en leestekens gebruiken... Ieder mens kan toch zien waar een zin begint en ophoudt? En al dat gedoe met dubbele aa's en en kele e's, sterke en zwakke werkwoor den en dof tof allebei: het zal de ne genjarige een zorg wezen. Voor hem zijn er wel belangrijker za ken in het leven. Je kan toch snap pen wat er staat??", is steevast zijn verweer als opgemerkt wordt dat zijn schrijfsels tekortkomen aan taal vaardigheid. Laatst had hij een teke ning gemaakt. Prachtige treinen uit het stoomtijdperk. Het werk droeg een titel en een signatuur: 'Stoom- mooklotiet. Almaal van Robin.' Tja. Wat valt er nu niet te snappen? e lijken zijn uit de kast gevallen bij het onder zoek naar de financiële positie van de Middel burgse en Goese theaters. De ge meenten moeten naar het zich laat aanzien ruim een miljoen euro op brengen om faillissement te voor komen en de overdracht naar de BV van Frans Lievens mogelijk te maken. Het ach en wee was niet van de lucht maandagavond in de Middel burgse raad. Het is maar de vraag of er voor al te veel droefenis re den is. Jaar in jaar uit werd de Mid delburgse raad geconfronteerd met extra subsidieaanvragen van de Stichting Stadsschouwburg Middel burg (SSM) om de jaarrekening glad te strijken. In 2010 nog moest er bijna een kwart miljoen worden bijgepast. Bovenop het miljoen subsidie dat de SSM al jaarlijks kreeg. De raad was de voortduren de geldnood van de SSM beu en besloot dat de stichting wel een le ning, maar geen extra subsidie zou krijgen. Wethouder De Vries vond dat niet zo verstandig: de verplich ting om het geleende bedrag terug te betalen zou SSM nog verder in de problemen brengen. De raad hield echter voet bij stuk. Dat kwart miljoen moet de raad alsnog als oninbare schuld afboe ken. Daar komt dan nog eens min stens zes ton tekort over het sei zoen 2010/2011 bij. Overname of niet, dat bedrag moet op tafel ko men. Samenvattend komt het er op neer dat de schouwburg dë ge meente Middelburg in de afgelo- door Theo Ciele pen twee seizoenen 1,25 en 1,6 mil joen euro subisidie heeft gekost. Zonder de overname door Lievens loopt de gemeente voor het ko mende theaterseizoen weer het risi co lopen van tekorten. Lievens wil de Middelburgse schouwburg uitbaten onder voor waarde dat de gemeente 750.000 euro subisidie verstrekt. Dat is dus een kwart miljoen euro minder dan de gemeente kwijt was aan de SSM, afgezien nog van de tonnen gemeenschapsgeld die na elk thea terseizoen bijgepast moesten wor den. Die cijfers in beschouwing ge nomen kan de deal die met Lie vens is gesloten alleen maar wor den toegejuicht. De zes ton die Middelburg kwijt is om SSM te li quideren plus de kwart miljoen niet terugbetaalde lening zijn bin nen twee, drie jaar terugverdiend. De overeenkomst met Frans Lie vens behoedt de gemeente voor verdere financiële risico's van de ex ploitatie in de toekomst. Er zijn lij ken uit de kast gevallen. Geen fraai gezicht, maar niet zo vervelend als de financiële zombies die de laat ste jaren door de kasboeken van SSM waarden en elk jaar de kop opstaken. Lievens heeft in Zeeuws-Vlaanderen bewezen in principe lastige voorzieningen als een theater en een zwembad finan cieel gezond te houden. Dat geeft meer hoop op een stabiele finan ciële situatie in de Stadsschouw burg en De Mythe dan voortzet ting van de oude stichtingen. Blijft de vraag hoe het zo gruwelijk- uit de hand heeft kunnen lopen. IP!! introk DfuK- en zeHoutenvoorbehouden. Geldig t/m 9 juli 2011. Koopavond donderde Intratuin Koudekerke Galgeweg 5 - www.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17