Aanleg zeesluis in zicht PZC S 10 en 11 24 en 25 BIJNA-AKKOORD Haven van Gent moet toegankelijker worden voor grotere zeeschepen Drie daders vast van overval Scharendijke Zwaargewonden bij botsing N59 Indrinken begint al op jonge leeftijd FC Twente slaat tenten op in Zeeland O"/ '#n* Een zomerse dag, 23 tot 26° Het is een rommeltje in de ruimte Farrar maakt het W-teken voor Wouter DINSDAG 5 juli 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 159 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 immammmm door Jeffrey Kutterink HINGENE - Nederland en Vlaande ren zijn het vrijwel eens over de aanleg van een nieuwe diepe zee sluis bij Terneuzen. Alleen is een deel van de financiering nog niet rond. In oktober valt het definitie ve besluit over de bouw van de sluis. Dat hebben de Nederlandse en Vlaamse ministers van Verkeer, Melanie Schultz van Haegen en Hilde Crevits, gisteren in het Vlaamse Hingene afgesproken. De sluis moet de haven van Gent toegankelijk maken voor grotere zeeschepen. Nederland draagt maximaal 142 miljoen euro bij aan de 427 meter lange, 55 meter brede en 16 meter diepe sluis. Vlaande ren moet de rest - geschat op meer dan 500 miljoen - betalen. Het eni ge probleem is nog de btw-hef- fing, die in Nederland verplicht is. Dat kan de totale kosten opjagen, en die moet Vlaanderen dan beta len. Schultz zei na afloop dat de Nederlandse regering later dit jaar moet besluiten over het al dan niet opheffen van de btw-plicht. Maar zij waarschuwde dat zoiets pas één keer eerder gedaan is, bij de aanleg van de Westerschelde- tunnel. Volgens Schultz wordt het technisch ontwerp nader uitge Vlaarn WALCHEREN werkt. Ook wordt gestart met de voorbereidingen voor het aanvra gen van vergunningen. Premier Rutte benadrukte dat een nieuwe zeesluis niet alleen in het belang is van Gent. „Het kanaal Gent-Ter- neuzen is voor Nederland de be langrijke verbinding met het lamse en Franse achterland." pagina 2: havens gaan samenwer ken pagina 3: commentaar 1. Farrar 4.40.21 2. Feillu z.t. 3. Rojas z.t. 19. Ruijgh z.t. 1Hushovd 9.46.46 2. Millar z.t. 3. Evans 0.01 24. Gesink 0.12 Voor meer tournieuws zie pagina's 22 t/m 24 en 27 www.pzc.nl/tourdefrance Kjup.ij.mupp KERKWERVE - Bij een ongeval op de Provincialeweg (N59) ter hoog te van Kerkwerve zijn gisteravond twee personen zwaargewond ge raakt. Een derde persoon raakte lichtgewond. Het ongeluk gebeur de rond 18.50 uur. Omdat één van de twee betrokken auto's na de botsing in brand vloog, rukte ook de brandweer uit. De bestuurder van een van de wa gens heeft zeer zware brandwon den opgelopen. In de andere auto zaten twee men sen, van wie er één zwaargewond is geraakt. Twee van de drie slachtoffers zijn per traumahelikopter afgevoerd. Het andere slachtoffer is met de ambulance vervoerd. MIDDELBURG - Kinderen onder de zestien jaar drinken nauwelijks minder alcohol dan jongeren van zestien en ouder. Dat is één van de belangrijkste conclusies uit een on derzoek van de Hogeschool Zee land. De onderzoekers hebben jongeren uit de gemeenten Hulst, Veere en Tholen ondervraagd over hun ge drag. De uitkomsten komen der mate overeen, dat dit beeld ook als representatief voor andere Zeeuw se gemeenten mag worden be schouwd, aldus de onderzoekers. Ze bepleiten een campagne die het moeilijker moet maken om aanalcoholte komen. AuA pagina 2 en 3: gewoon een beet- \-/ je loesoe zijn; SCHARENDIJKE - De Plus-super- markt aan de Dorpsstraat in Scha rendijke is gistermiddag even voor zes uur het doelwit geweest van een gewapende overval. De daders waren met z'n vijven en eisten on der dreiging van zeker twee pisto len en één mes geld. Twee van hen zijn nog voortvluchtig, drie ande ren zijn opgepakt door de politie. Een inwoner van Scharendijke die de mannen uit de supermarkt zag komen, zette de achtervolging in. Ter hoogte van het koepeltje aan het Grevelingenmeer wist de man één van de overvallers tegen de grond te werken en aan te hou den. Getuigen van de overal zeg gen dat het om jonge mannen ging van rond de 17 jaar oud. Diverse politieauto's rukten uit naar Scharendijke. Ook is er een politiehelikopter ingezet. Onbe kend is of er geld is buitgemaakt. KOUDEKERKE - Nadat FC Twente zondagavond in Koudekerke was gearriveerd, werkte de selectie gisterochtend in de duinen en op het strand de eerste training af. Gérard de Nooijer (rechts), Dolf Roks en Dennis de Nooijer waren aandachtig toeschouwer bij de club waar hun voetbalschool JVOZ een samenwerkingsverband mee heeft. De bekerwinnaar trainde gistermiddag voor het eerst op het veld van Zeelandia Middelburg, on der leiding van Co Adriaanse. FC Twente traint vanochtend opnieuw op het strand en vanmiddag om 16.00 uur weer in Mid delburg. foto Ruben Oreel pagina 24 en 25: verslag van de eerste dag Ouders moeten stokje steken voor indrinken reageer op www.pzc.nl KHSCK reacties: 346 Transseksueel beeld hoort niet in een kerk WÊÊÊÊKÊKÊÊÊÊ161% 139% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 1688 555530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1