buitenland 19 Van slachtoffer tot 'hoer' isisiiij JSj Oude spoken blijven Albert achtervolgen De zaak tegen Strauss-Kahn staat op losse schroeven nu de geloofwaardig heid van het kamermeisje wankelt. Fransen verdeeld over DSK's toekomst Politie in Minsk gaat betogers te lijf met traangas i maandag 4 juli 2011 ONTUCHTZAAK 65 ffiiÖa'O mm KMffir laMEssa J 'Tooit care' otgueste I onfheside De nieuwste editie van het tabloid New York Post had dit weekeinde de schokken de kop 'Kamermeisje DSK is hoer'. foto John Minchillo/AP Was het kamermeisje eerst nog het onschuldige slacht offer van een bekende Franse rokkenjager, sinds vrijdag staat ze plots te boek als een liegende hoer. door onze correspondent Hanneke Keultjes amermeisje DSK is hoer' kopte de New York Post gisteren. Het Amerikaanse ta bloid geeft duidelijk de omslag weer in het denken over het 32-ja- rige kamermeisje uit Guinee. Tot vrijdag gold zij als slachtoffer van oud-IMF-topman Dominique Strauss-Kahn (DSK) die zou heb ben gepoogd haar te verkrachten. Geheel onverwacht besloot de rechter vrijdag in een ingelaste zit ting dat hij zijn privégevangenis mocht verlaten. De reden: het ka mermeisje zou hebben gelogen en was daardoor opeens niet meer het onschuldige slachtoffer in de Amerikaanse zedenzaak van het jaar. Het strafproces gaat dóór, be zwoer openbaar aanklager Cyrus Vance. Maar het lijkt een kwestie van tijd voordat hij de aanklacht te gen DSK laat vallen. In een telefoontje met haar vriend, die wegens wietbezit in de cel zit, zou het kamermeisje iets ge zegd hebben als 'maak je geen zor gen, deze man heeft veel geld. Ik weet wat ik doe'. Daardoor gingen alle alarmbellen rinkelen. Direct na de veelbesproken arrestatie op 14 mei gingen immers al geruch ten dat de socialistische politicus in de val was gelokt. Ook kwamen rechercheurs er achter dat de vrouw, die in de arme wijk The Bronx woont, haar bankrekening afgelopen twee jaar op onverklaar bare wijze met 100.000 dollar (69.000 euro) zag groeien. Ook zou ze na door Strauss-Kahn te zijn belaagd niet direct alarm hebben geslagen, maar eerst een naburige kamer hebben schoonge maakt. Bovendien had het kamer meisje bij haar asielaanvraag ge zegd dat ze in haar thuisland het slachtoffer was geworden van een bendeverkrachting. Dat verhaal zou ze verzonnen hebben om een vluchtelingenstatus te krijgen. Het lijken onbelangrijke leugens die irrelevant zijn voor de zaak, maar ze schoffelen de geloofwaar digheid van het kamermeisje doel treffend onderuit. Want als ze al eerder loog, dan liegt ze misschien nu ook wel. Het is de gebruikelijke 'dirt' die advocaten tijdens Ameri kaanse strafprocessen opgraven over daders, slachtoffers of getui gen. De advocaat van het kamer meisje stelt dat leugens uit het ver leden niet betekenen dat ze niét is verkracht en wijst op het medisch rapport dat een gekneusde vagina en een gescheurde pees in haar schouder beschrijft. Verwondin gen die niet direct worden geasso cieerd bij seks met wederzijdse toe stemming. Maar volgens de New York Post deed het kamermeisje in het luxe Sofitel méér dan alleen bedden op maken. Ze zou ook seksuele dien sten hebben verleend. Diensten waarvoor Strauss-Kahn op die za terdag in mei weigerde te betalen. De kop van het tabloid is het zo veelste teken dat de aanklager het kamermeisje niet meer geloofwaar dig kan portretteren als het slacht offer van de lusten van DSK. Hij vierde zijn vrijlating vrijdag avond met zijn vrouw Anne Sin clair in een Italiaans restaurant met 700 dollar (482 euro) aan wijn en truffels en zaterdag met mu- seumbezoek. door Hans Jacobs MONACO - Een nieuw begin voor Monaco. Zo beschouwt prins Al- bert II zijn huwelijk dit weekeinde met de Zuid-Afrikaanse Charlène Wittstock. Maar nieuw begin of niet, Albert zal de komende tijd nog worden geconfronteerd met oude spoken. De festiviteiten waren nog in volle gang toen persbureaus meldden dat Albert binnenkort waarschijn lijk een vaderschapstest moet on dergaan. Hij zou tijdens zijn verke ring met Charlène nog een derde buitenechtelijk kind hebben ver wekt, naast de twee reeds bekende - een zoon van zeven en een doch ter van negentien -, die beiden bij het huwelijk ontbraken. Insiders aan het hof zouden de steeds ster ker wordende geruchten over sek suele escapades van de prins heb ben bevestigd, al hield Charlène - sinds haar huwelijk geschreven met een accent - tegenover vrien den vol dat de verhalen ongegrond zijn. Geen prins heeft zoveel audities ge houden voor de rol van prinses van Monaco als prins Albert (53), die na een vijfjarige verhouding De eerste kus van Charlène en Albert na het huwelijk, foto Charles Platiau/AP met olympisch zwemster Witt stock is getrouwd. Dit tot opluch ting van de bevolking van het mi- nivorstendom, dat snakt naar wet tig nageslacht van de prins. Maar Albert, die als bobsleeër deel nam aan vier Winterspelen, wordt niet alleen achtervolgd door zijn verleden als bedatleet. 'Monaco is een zonnige plaats voor schimmi ge mensen', oordeelde de schrijver Somerset Maugham. Albert kon digde bij zijn aantreden zes jaar ge leden aan Monaco's reputatie als witwasparadijs en toevluchtsoord van louche zakenlui te zuiveren, mede omdat de beroemde casino's verlies lijden en andere inkomsten moeten worden aangeboord. Van Alberts goede voornemens is niets terechtgekomen, oordeelde gisteren de gezaghebbende Britse krant The Sunday Times in een vernietigend artikel over Monaco. Ook al staat het prinsdom niet meer op de zwarte lijst van belas- tinghayens, minder frisse zaken- praktijken worden er nog steeds met de mantel der liefde bedekt. Albert wordt zelf ook niet slechter van de handel in zijn minirijk. Hij heeft volgens het Amerikaanse zakenblad Forbes een geschat for tuin van 1 miljard dollar. Op de bruidsjurk, ontworpen door Arm ani en afgezet met 40.000 Swarovs- ki-kristallen, werd niet bezuinigd. Als Albert en Charlène al zorgen hadden over alle geruchten, dan toonden ze het zaterdag niet. Voor het eerst kwam heel gekroond Eu ropa naar Monaco, aangevuld met een stoet filmsterren, sporters en vooraanstaande zakenlieden. Zij zagen een majestueuze plechtig heid en kregen een 'duurzaam' di ner, met groenten uit de prinselij ke moestuin. Alleen het vuurwerk na afloop was niet milieuvriende- lijk, maar ook wat dat betreft is Al- bert niet altijd consequent. zie onze website:buitenland Bekijk de beelden van de huwelijksplechtigheid PARIJS - Fransen zijn verdeeld over de vraag of-oud-IMF-topman Do minique Strauss-Kahn ('DSK') zijn herintrede moet doen in de Franse politiek. Dat blijkt uit een peiling die gisteren werd gepubli ceerd. 49 procent van de respon denten vindt dat hij terug zou moeten komen in de Franse poli tiek. 45 procent beantwoordde die vraag met 'nee' en 6 procent gaf geen antwoord. De Franse socialisten, in verlegen heid door de arrestatie van DSK, haalden dit weekeinde opgelucht adem. De opluchting maakte giste ren zelfs plaats voor speculaties over een politieke comeback. DSK had de vervaldatum gemist voor in schrijving voor de socialistische voorronden, maar daar kon een mouw aan worden gepast. Twee kandidaten toonden zich ruimhar tig bereid DSK alsnog tot de ring toe te laten. „Ik denk dat hij zwaar beschadigd is", sprak Le Mon de-hoofdredactrice Kauffmann. „Zelfs als hij vrij wordt gelaten, blijft hij de man die seks had met een kamermeisje vlak voordat hij lunchte met zijn dochter en op het vliegtuig stapte naar zijn vrouw." De arrestatie ontketende een golf aan nieuws dat hem voor veel kie zers diskwalificeert. DSK, die al het imago van salonsocialist had, bleek een vrouw te hebben die ach teloos 4 miljoen euro borg op tafel kon leggen en een huis voor hem kon huren voor 35.000 euro per maand. Eenzelfde liefde voor geld heeft Sarkozy, de zittende presi dent, impopulair gemaakt. MINSK - De Wit-Russische politie heeft gisteren traangas ingezet te gen zeven- tot achthonderd beto gers die demonstreerden in Minks. Tientallen mensen zijn gearres teerd. De regering blokkeerde dit week einde de toegang tot Facebook, Twitter en een grote Russische net werksite in een poging antirege- ringsdemonstraties te voorkomen. De nieuwe oppositiebeweging Re volutie door Sociale Netwerken or ganiseerde eerder via internet een reeks marsen in zo'n dertig steden door het hele land. Aan de marsen namen duizenden mensen deel, die stil door de straten liepen en te gelijkertijd in hun handen klapten. Duizenden agenten waren giste ren in het centrum van Minsk aan wezig. Tientallen activisten waren op voorhand gearresteerd en vele andere activisten werden door de KGB opgeroepen en kregen de waarschuwing niet te protesteren, aldus mensenrechtenbeweging Vesna. Wit-Rusland heeft te maken met de grootste economische crisis sinds de val van de Sovjet-Unie. Dominique Strauss-Kahn kort nadat zijn huisarrest werd opgeheven. foto David Karp/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9