de Burghse Schoole Vooruitblik Ontdek Veere met Anna van Borssele vader aan de Antwerpse zoo. In 1961 trok hij voor de eerste maal naar Oost-Afrika, de start van een jarenlange traditie. Die safari's verwerkte Mare Sleen niet alleen in zijn strips maar ook in boeien de natuurdocumentaires. Middelburg Boeken- en verzamelmarkt in het Centrum van Mid delburg van 10.00 tot 17.00 uur. Oostkapelle (W)onderwaterwereld bij Terra Ma- ris: Speuren naar schaatsenrijders, ruggezwemmertjes, kikkerdril en ander onderwaterleven in de water maandag 4 juli 2011 tuin van het museum. Gebruik een schepnet en ver wonder je. Voor kinderen vanaf 6 jaar. Maximaal 15 kinderen. Deelname: €4,25per kind, incl. entree tot het museum. Om teleurstelling te voorkomen voor af aanmelden. Bij voorkeur via email reserveringen@terramaris.nl Duinvlietweg 6, van 10:30 tot 12:00 uur. Renesse Bungy trampoline. Open: ma. t/m za. 11.00 - 21.30 uur, zo.13.00 - 21.30 uur. Sas van Gent Zwemvierdaagse: Vier dagen zwemmen voor een medaille en eventueel voor een goed doel. Deelna me: €3,00 p.p. 't Sasse Bad, Zwembadstraat, van 16:45 tot 20:00 uur. Sluis Rondleidingen op Struisvogelboerderij Monniken- werve. Bekijk en aai de loopvogels en kom alles over ze te weten. Dagelijks rondleidingen om 11:00 uur, 12:30 uur, 14:00 uur en om 15:30 uur. Entree: €4,00 p.p. kinderen t/m 11 jaar €2,00 p.p. Hogeweg 1 Vlissingen, Domburg, Kamperland, Renesse, Stel lendam, Schouwen-Duiveland Strandvijfdaagse: Wandel-kampeertocht over strand en deltawerken van maandag 4 juli 2011 tot en met vrijdag 8 juli 2011 Vlissingen Pilot Expositie Project: Philippe José Tonnard (Gent): Een installatie met thema Fukushima (Ja pan). Met minimale middelen brengt Tonnard een gevoel van die onrust over en zoemt via een vijftal 'kunst-eilanden'in op de onderdelen uit zo'n mega- drama. Zijn wanordelijke tableaus tonen gebruiksar tikelen, kinderspeelgoed, werkmateriaal, gescheurd papier, een muziekstudio en meer restanten uit een dagelijks leven. Zo ook de verstrooide fake mo ney uit het monopoly-spel waarmee hij tevens de connectie legt tussen kapitaal en deze problemati sche ramp. 's Avonds verlicht. Oude Markt, van 09:00 tot 00:00 uur. Wemeldinge Puzzel-wandeltocht Camping Linda Wemeldinge: Een wandeling van ongeveer een uur door het his torische dorp Wemeldinge. Tijdens de wandeling komt u allerlei leuke feitjes te weten en ontdekt u de mooiste plekjes van Wemeldinge. De wandel tocht is gratis af te halen bij de receptie van Cam ping Linda. Ook geschikt voor kinderen. Oostelijke Kanaalweg 4, van 09:00 tot 17:00 uur. Westenschouwen Op zoek naar viervoeters met de skelter: Op zoek naar viervoeters! Konijnen, damherten, reeën, pony's houden de duinvegetatie kort, waardoor zeldzame planten weer een kans krijgen. Ontdek het zelf op de skelter. Start bij Natuurinformatie- punt/Trampolinecentrum "Westerschouwen", op het grote parkeerterrein bij de Rotonde in Westen- schouwen, van 11:00 tot 18:00 uur. Wissenkerke Huifkartocht kalfjes kijken: een leuk en leerzaam uitje tijdens de vakantie. Iedere maandag in juli en augustus staat de huifkar om 15.30 uur bij hotel de Kroon in Wissenkerke om u mee te nemen voor een leuke rondrit over Noord-Beveland. Na een uur tje rijden komt u aan bij melkvee bedrijf Geelhoed, waar u een rondleiding krijgt over het bedrijf. U kunt een kijkje nemen tijdens het melken en na tuurlijk mag een bezoekje aan de pasgeboren kalf jes niet ontbreken. Daarna brengt de huifkar ieder een weer terug naar Wissenkerke. Vooraf reserve ren bij HCR De Kroon tel 0113-371324 Voorstraat 17, van 15:30 tot 18:30 uur. Zierikzee Deltaweek: 41ste editie, een eve nement voor kajuitjachten, met korte en lange wedstrijden. www.deltaweek.nl. Beklimming Sint Lievensmonstertoren (Dikke To ren): De toren beheerst het stadssilhouet van Zie rikzee. In 1454 werd begonnen met de bouw van de toren die vrijstaand gebouwd werd naast de bij behorende gotische kerk, die helaas in 1832 is afge brand. De toren had ongeveer 130 meter hoog moeten worden, maar de bouw werd gestaakt na dat de stad tegenslag op tegenslag had doorge maakt. Kosten beklimming: €2.00 per persoon. In formatie: 0900- 2020233. Kerkplein, van 10:00 tot 17:00 Zoutelande Tennis Tos avond: Iedere maandagavond in juli en augustus vanaf 19.00 uur. Tossen bij tennisvereni ging De Golfbreker Zoutelande. Ook toegankelijk voor badgasten. Instroom ieder half uur mogelijk. Kosten €5,- per persoon per avond. Westkapelseweg 28, vanaf 19:00 uur. Kijk voor de volledige agenda op de website van de VW Zeeland: www.vwzeeland.nl. Wilt u een evenement toe voegenga dan naar www.promotiezeelanddel- ta.nl/nl/evenement-toevoegen of www.vwzeelandinfo.nl en dan naar evenement toevoegen. MÊSk m& DINSDAG 5 JULI Breskens Demonstratie Glasblazen in Breskens. Tevens uit leg over andere glastechnieken zoals glas in lood, tiffany, fusen, slumpen en lampworking. Elke dins dag en donderdag om 14 uur. In juli en augustus ook op woensdag. Entee €5,00, kinderen tot 12 jaar €2,50. Info aan de kassa of op www.art-glass-studio.nl Dorpstraat 10, van 14:00 tot 15:30 uur. Goes Karten in de Zeelandhallen. Indoorkarting Goes, één van de grootste kartevene- menten van Europa in de Zeelandhallen in Goes. Da Vinciplein 1, van 17:00 tot 23:00 uur. Sint Annaiand, Tholen en Sint Philipsland Dagtocht vanuit Sint Annaiand naar Zierikzee v.v. We vertrekken vanuit de haven van Sint Annaiand, en varen door de Krabbenkreek het Nationaal Park de Oosterschelde op. Onderweg vertelt de kapi tein u over de bezienswaardigheden op dit Natio- naai Park. Aan boord zijn enkele verrekijkers en in formatieboekjes. Onderweg komen we onder de Zeelandbrug door waarna we Zierikzee bereiken. Op dinsdag (5 weken in de zomer) zijn er in Zierik zee evenementen zoals een maritieme dag, kermis, snuffelmarkt en dergelijke. Bronsgeestweg 16, van 09:00 tot 17:00 uur. Veere Historische markt in Veere. Streekproducten, scha pen scheren, paarden beslaan, wol spinnen, Wal- cherse klederdracht en tevens rommel- en curiosa- markt in de Oudestraat 9. Info: www.historische- marktveere.nl. Markt, gehele dag. Zierikzee Stadswandeling Zierikzee met monumentbezoek Zierikzee, monumentenstad en Parel aan de Oos terschelde. De stad is in de 10e eeuw ontstaan aan de rivier de Ee. Handel, nijverheid en visserij bracht de stad rijkdom, welvaart en schoonheid. Hierdoor had Zierikzee reeds in het begin van de 15e eeuw een belangwekkend silhouet met muren, poorten, kerken, toren en molens. Met een gids bekijk je Zierikzee, waarbij je vele mo numenten ziet. Voorbeelden zijn de Noord- en Zuidpoort, de Oude Haven, de patriciërshuizen, het 's-Gravensteen en het stadhuis. Tijdens deze wandeling verrast de gids je met een bezoek aan een monument. Na afloop krijg je op vertoon van je voucher 50% korting op het beklimmen van de Dikke Toren. Kaarten a €5,75 zijn verkrijgbaar bij alle VW's in Zeeland (incl. Ouddorp aan Zee) of direct online via het tabblad 'E-tickets'. VW Zierikzee, Nieuwe Haven 7, vanaf 10:30 uur. Wife voor de helft mat gemaakt. De leerlingen konden niet naar buiten kijken en zagen alleen de kruinen van de bomen." Dat is nu niet meer voor te stellen, net als de pechvogel. „Als leerlingen vervelend waren, gooide de leraar die naar een leerling. Zij moesten de vogel terugbrengen en kregen vervolgens een klap op de vingers." In een andere ruimte is er een wisselexpositie over speelgoed te zien. „Een 8i-jarige man heeft verschillende lego-objecten gemaakt, zoals de Taj Mahal." De permanente expositie geeft een goede indruk van de Karolingische Ringwalburg, waar ook nog een mooie wandeling over te maken is. „Staatsbosbeheer heeft een deel van 't Hoge Burgh gereconstrueerd." Wie geen genoeg kan krijgen van het museum, kan een aap-noot-mies chocoladereep in het museumwinkeltje kopen. Leuk als aandenken. De Burghse SchooleKerkstraat 3,4328 LH Burgh. Tel: 0111-651529. Open van dinsdag tot en met zaterdag: 12.00-16.00 uur. Q www.burghseschoole.nl VEERE - Een vrouw, verkleed als Anna van Borssele, leidt mensen rond in 'haar' stad je, langs bijzondere plaatsen en monumen ten. Tijdens een anderhalf uur durende verkenningstocht neemt 'de vrouwe van Veere' het publiek mee door de geschiede nis van dit kunstenaarsstadje. Een bezoek aan museum De Schotse Huizen is bij de prijs van 8 euro inbegrepen (kinderen tot en met 12 jaar 4 euro). Iedere dinsdag be gint de rondleiding om 13.30 uur. Aanmelden kan tot een kwartier voor aanvang bij VW Walcheren en Noord-Beveland, vesti ging Veere, Oudestraat 28. Anna van Borssele

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 69