4l Agenda maandag 4 juli 2011 Burgh-Haamstede ZomerBridge, Dorpshuis de Schutse. Aanvang 13.30 uur, elke maandagmiddag t/m 29 augustus m.u.v. 1 en 8 augustus. Inschrijving tot 13.15 uur. Kosten 1.50 p.p. Domburg Seizoensmarkt Domburg: Markt, Ooststraat, Sta tionsstraat, van 12:00 tot 21:00 uur. ©Goes Tentoonstelling "Kantje Boord" in Historisch Museum de Bevelan- den: Een unieke tentoonstelling in samenwerking met de regiona le klos- en naaldkantvereniging "De Ortelaan"uit Kapelle. Objecten uit het mu seum hebben als inspiratiebron gediend voor kant werken. De expositie wordt aangevuld met een ge deelte uit de verzameling "Hollands Kant"van de Landelijke Organisatie Kant en Kunst. Singelstraat 13, van 11:00 tot 17:00 uur. Aquarobic Marathon in Sportpunt Zeeland. De op brengst is voor het goede doel: Stichting Jayden. Zwembadweg 1-5, van 19:00 tot 22:00 uur. 's Gravenpolder Rondje ponyrijden van een half uur tussen 10.00 en 12.00 uur. In juli en augustus elke maandagoch tend. Kosten 10,- euro pp per halfuur. Reserveren niet noodzakelijk. Schuitweg 19. Hulst Weekmarkt: Grote Markt, van 08:00 tot 16:00 uur. Hulst en Terneuzen Fiets/autoroute 'Langs de Sluisjes': In de periode 27 april tot en met 8 juli kan men de route 'Langs de Sluisjes' in de gemeente Hulst en Terneuzen vol gen, te fiets of met de auto. De routes zijn te koop bij het VW kantoor in Hulst (Steenstraat) en de ANWB/WV in Terneuzen (Markt). Voor meer infor matie: 0114-315221 hulst@vwzvl.nl Kamperland Excursie naar De Schotsman plaats met aandacht voor dieren, planten en de historie van het gebied. De wandeling, die ca 2 uur duurt, begint om 19.30 uur op de noordelijke parkeerplaats aan de Schots- manweg te Kamperland. Kosten: volvyassenen €2, kinderen €1 Info: 0118-597262. Kortgene Kaaihoeveconcert, optredens van fanfareorkesten EMM en Avendo vanaf 19.30 uur in de openlucht bij de Kaaihoeve. (toegang gratis). Tevens avond openstelling museum 't Ouwe Uus. Knokke-Heist Stripfestival 'allemaal beestjes' van Mare Sleen, t/m 31 juli, Meerlaan 32, van 14:00 tot 19:00 uur. Aan de hand van fragmenten uit de stripreeks Nero en foto's uit het archief van Mare Sleen laat de ten toonstelling 'Allemaal Beestjes' zien hoe de fascina tie voor dieren de stripauteur nooit heeft losgela ten. Sleens' interesse voor het dierenrijk werd vroeg gewekt door wekelijkse bezoeken met zijn Elke maandag boekenmarkt op de Markt in Middelburg MAANDAG 4 JULI Biervliet Dorpswandeling/rondleiding: De wandeling begint bij de nlaquette van Biervliet in de Kerkstraat. We bezoeken de kerken, molen, zeesluis en het stand beeld van Willem Beukelszoon, de uitvinder van het haringkaken. Verder is er veel aandacht voor de gebrandschilderde ramen van Cornelis van Berlaer, die deze zomer 350 jaar oud zijn. Rondleiding op aanvraag, min. 5 deelnemers. Aanvang in overleg. Gratis deelname. Meer info: 0115-481521 0115-482880. Breskens Weekmarkt, Oranjeplein, van 08:00 tot 12:00 uur. Sleepnetvissen, rondvaarten op de Westerschelde: Erg leuke, unieke activiteit; speciaal voor kinderen! Bij het "sleepnet- vissen" willen we graag laten zien wat er nu eigen lijk allemaal op de zeebodem rondkruipt en -zwemt. Na ongeveer 20 minuten laten we het vis net zakken om het na een tijdje weer op te halen. Na het sorteren van de vangst, bekijken we deze met z'n allen in speciaal daarvoor opgehangen bak ken, zodat iedereen de gevangen vissen, krabben, garnalen, enz. goed kan zien. Deze vaartocht duurt ongeveer 1,5 uur! Vertrek vanaf het ponton aan de West-/Handelshaven in Breskens, Haven Westzijde. Let op: in de periode 4 juli t/m 26 augustus zijn er elke maandag, woensdag en vrijdag afvaarten om 9:00 uur én om 10:30 uur.Deelname: €10,- p.p. kinderen tot 12 jaar €8,- p.p.Aanmelden verplicht, dit kan telefonisch via 06-53225401Voor meer informatie: www.defestijn.nl info@defestijn.nl 06-53225401 Weekmarkt, van 10.00 tot 17.00 uur. Brouwershaven/Den Osse t Boemeltreintje: Rondritten in en om Brouwershaven/Den Osse, vertrek 11.00 uur uit Port Greve, daarna elk heel uur, laatste rit om 16.00 uur; vertrek uit Brouwershaven 11.50 uur, laatste rit om 15.50 uur, tijdens de rit word er live uitleg gegeven over de geschiedenis van Brouwers haven. De rit duurt 30 min. De complete agenda is ook te vinden op de website van de VW: www.vwzeeland.nl Brouwersdam De SchouwseZandZee Wandeltocht: Wandelen voor het goede doel. Iedere dag het gehele jaar door strandwandeltocht van Brouwersdam naar Westenschouwen, of andersom, 17 km. Met stem pelkaart bij strandpaviljoens, het goede doel is een waterproject van AquaforAII. Kosten €2,50. Info: facebook.com/schouwsezandzee. Reserveren: VW Schouwen-Duiveland. Tel 0900-2020233. Het klaslokaal van de Burghse Schoole door Karen Hagen Niet iedereen moet eraan denken om elke dag weer in de schoolbanken te zitten. Zeker niet in de houten banken uit het begin van de 20e eeuw, met het aap-noot-mies leesplankje en het leitje voor de neus. Voor een middag is het leuk. In het museum 'De Burghse Schoole' in het Schouwse dorp Burgh is het mogelijk om eventjes terug naar die oude tijd te gaan. In een voormalig authentiek schoolgebouw huist het museum met een klaslokaal dat is ingericht als een klas uit 1920. Daar kun je herinneringen ophalen of aan de kinderen van nu laten zien hoe het schoolse leven vroeger verliep. „Bij veel mensen komen hele verhalen van vroeger los", zegt een vrijwilligster. Dat is te begrijpen, want vanaf de eerste stappen in het museum is de nostalgie voelbaar. De hoepels hangen rechts aan de kapstok en de stelten staan in de hoek. De schoolbel hangt in de nok en als welkomstekst is: 'Als kleine Burghers hier geleid, tot goede burgers voorbereid' op een balk te lezen. In de hoek staan de klompen. „Die moesten de kinderen vroeger uitdoen, want ze maakten anders te veel lawaai." Even om het hoekje is het lokaal al te zien. „Veel mensen uit het dorp hebben hier op school gezeten", vertelt de vrijwilligster terwijl ze een inktlap laat zien. Het schoolbord is nog een ouderwets krijtbord. Geen digitaal schoolbord, zoals nu. Wel staan er mooie schoolplaten waar tijdens de geschiedenislessen verhalen bij werden verteld. „Vroeger waren de ramen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 68