de toren veerpont Drie dagen genieten van Zuid-Beveland Fietsen op Walcheren met koeien en kersen maandag 4 juli 2011 grote luier. Eerst het ene been erdoor, dan het andere en daama alles goed strak aan trekken. Niet erg comfortabel, ook niet erg charmant, maar wel noodzakelijk. Aan het luiertuigje zitten twee haken bevestigd die moeten voorkomen dat ik straks een me ter of tien naar beneden val. Ik begin voorzichtig met het lagere gedeel te, een meter of vijf boven de grond. Er hangen balken, touwen en autobanden om overheen te klimmen. Ik zet steeds voorzichtig een stapje vooruit en bevestig de haken één voor één aan een volgend punt op de kabel. Wat in het begin nog spannend leek is na een poosje vooral leuk en de route gaat me eigenlijk best gemak kelijk af. Van de hoogte heb ik gelukkig geen last, dus ik besluit ook het hogere, meer uitda gende, parcours te proberen. De hindemis sen bewegen alle kanten op en ik heb er behoorlijk moeite mee om mijn balans te houden. Als ik een kleine misstap maak lijkt het avontuur bijna gruwelijk ten einde te ko men, want één van de touwen schiet on- KlimAvontuur Middelburg De toegangsprijs voor het KlimAvontuur Middelburg ligt tussen de 15 euro en 19 eu ro per persoon, afhankelijk van welke activi teit je wilt doen. 9 De activiteit duurt ongeveer 2 uur, inclusief instructies. 9 ledereen groter dan 1.20 nieter kan de tou wen in. Ben je jonger dan 14, dan wel onder toezicht van een volwassene. Je klimt in je eigen outfit, dus zorg voor comfortabele kleding en goede schoenen^ i) Het park is tussen 15 maart en 15 novem ber geopend van dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 18.00 uur. Tijdens de zomer geldt een speciale actie: bij 5 personen of meer mag één persoon gratis mee. Bij 10 personen of meer mogen 2 personen gratis mee. Voor groepen gro ter dan 15 personen geldt de reguliere groepskorting van 10 procent. 0 Het KlimAvontuur Middelburg is te combi neren met een uitje naar attractiepark Mini Mundi, Voetbal Experience en restaurant La Place, ook te vinden op het ZEP-terrein in Middelburg. Meer informatie is te vinden op www.klim- avontuur.nl der mij vandaan en het lukt me niet mij zelf vast te houden! Voor het eerst ben ik blij met mijn lichtelijk knellende tuigje, dat mijn gewicht met gemak weet te hou den. Als ik ook het hoge parcours over leefd heb, stelt de instructrice voor om.de Vertrouwenssprong te doen. De 'Pamperpaal', wordt deze at tractie liefkozend genoemd. Dat is niet van wege het mooie tuigje dat je draagt, maar mensen doen het schijnbaar in hun broek daar boven. De bedoeling is heel simpel: klim een tien meter hoge paal in en spring eraf om een bal aan te tikken. Gezekerd aan een touw, dat vast zit aan de instructrice, moet je er maar op vertrouwen dat ze je goed vast heeft. 'Stoer' als ik ben zeg ik natuurlijk geen nee, maar als ik eenmaal boven op die paal sta, dringt eindelijk de betekenis van de bijnaam Pamperpaal tot me door. Had ik nou een echte luier aangehad dan had ik het misschien laten lopen, maar nu besluit ik te slikken, even diep adem te ha len en dan verstand op nul en springen! Ik weet de bal te raken. Binnen een secon de voel ik dat de kabels strak trekken en het tuigje redt voor de tweede keer mijn leven. Ik ben blij dat ik het gedaan heb! Het geeft een hele kick om bovenop die wiebelende paal te gaan staan en dan van die hoogte naar beneden te springen! De instructrice laat de touwen langzaam vieren, waardoor ik weer veilig terug op aarde kom. Alsof dit niet genoeg was, vraagt de instruc trice of ik ook de Mega Swing wil doen. „Als je dat nu nog durft!", zegt ze. Met mijn gebruikelijke koppigheid en de adre naline nog in mijn lichaam had ze net zo goed kunnen vragen of ik in een bak piran ha's durf te zwemmen: ik doe alles! Voor een ervaren instructeur is de Mega Swing een flinke uitdaging. Voor een oner varen student een kwestie van vertrouwen en hopen op genade. Nadat ik gerust ben gesteld door de instruc trice over de veiligheid van deze stunt, be sluit ik er van te genieten en spring vol overtuiging als Tarzan van de toren. Van het hoogste platform in een vrije val waar geen eind aan lijkt te komen. Vervolgens slinger ik in volle vaart heen en weer aan de zekerlijn. Misschien ben ik helemaal niet zo bang aangelegd! De Mega Swing is een enorme sprong vanaf de toren waarbij je in volle vaart heen en weer slingert. favoriet Vlissingen. Stappen doen Harro en Floor hier niet: „Dat is toch allemaal net iets te ver vanuit Breskens." Voor een echte stapvakantie keert Floor la ter deze zomer nog terug naar een cam ping in Renesse met een groepje vriendin nen. Waar ze nu dan wél voor komt? „De rust. En het strand natuurlijk!" Of ze nog een favoriete plek hebben aan zee? „Ge woon het strandje bij de camping, lekker dichtbij." WEMELDINCE - Hotel Wemeldinge heeft speciaal voor de start van het mossel- en oesterseizoen een driedaags arrangement voor toeristen samengesteld. Actieve toeristen kunnen wandelen, fiet sen of duiken. Bij het arrangement is naast de twee overnachtingen, het ontbijtbuffet en de driegangendiners een fietstocht langs de Oosterschelde inbegrepen, net als een rondleiding bij een oesterbedrijf in Yerseke. Voor de liefhebbers: mosselen en oesters rapen is ook een mogelijkheid, net als het spotten van zeehonden. www.hoteiwemeldinge.nl MIDDELBURG - Deze zomer op ontdekkings tocht door Walcheren? Met het arrange ment 'fietsen langs boerderij en boom gaard' kun je elke woensdag door de regio fietsen, langs kaasboerderij Schellach in Middelburg en boomgaard de Zoete Kers in Serooskerke. Op beide locaties worden activiteiten en proeverijen gehouden, die ook leuk zijn voor kinderen. Er is een kor te route van 16 kilometer en een lange rou te van 34 kilometer, die uitgebreid kan worden met een attractie en museum. Het arrangement is voor 4 euro per persoon (kinderen 3 euro) verkrijgbaar bij alle vestigin gen van VW Walcheren en Noord-Beveland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 67