schaduwtoernooi werk zetten w sport 133 Tennissers De Schelde maken karwei af met zege in Yerseke Ponyprijzen voor Vestjens en Acda Tholense Boys eindigt zoals het begint pzc.nl/webwinkel pyP Non fictie boekenpakket petitie speelde voor MLTC, was in straight sets de betere van Sou- burg-speelster Zwanenburg. Het werd 6-2 6-4. Net als bij de man nen waren ook Van Tilburg en Zwanenburg de enige twee 3-speel- sters in het 3-schema. Een categorie lager, in de 4, ging de finale tussen de teenagers Anne Flohil en Shura Poppe. Flohil speel de afgelopen voorjaar competitie voor MLTC, terwijl Poppe lid is van De Schelde. De als eerste ge plaatste Flohil had alleen in de eer ste set enige concurrentie te duch ten van de als tweede geplaatste Poppe: 6-3 6-1. Flohil had nog wat goed te maken tegen Poppe, want eerder tijdens de toernooiweek slaagde Flohil er in de 3-categorie in slechts één game te pakken te gen Poppe (0-61-6). Bij de mannen in de vierde catego rie won Paul van Hoeve in de fina le van Wouter van den Berge. De wedstrijd tussen beide onge plaatste spelers eindigde in een 6-3 6-3-winst voor Van Hoeve, die in de halve eindstrijd nog met 6-2 6-3 de als eerste geplaatste Duncan Blackman had verslagen. Van den Berge had de finale bereikt door met 6-17-6 van Jonas Patist te win nen. De finale van het gemengddubbel- spel 4 werd in de tiebreak van de derde set beslist. Roos Slagboom en Coen de Water, als eerste ge plaatst, wonnen van Linda Gruber en Jens de Koster. 'Ik wist dat ik derde en vierde zou worden. Dan moetje een paard niet verder belasten.' Amazone Anouk Kort uit Nisse meling Verano-Tetti. Voor de Gro te Prijs had de Belgische parkoers bouwer Mare Vygh een selectief parkoers neergezet. Vier combina ties plaatsten zich voor de barrage. Vincent Voorn stak al meteen de lont in het kruitvat. Hij stuurde de Hors La Loi Il-dochter Vanity fout loos in 34,67 seconden over de hin dernissen. Tweede starter Anouk Kort toonde zich met de merrie' Tjabinka, waarmee ze drie weken geleden nog brons won op het NK, achthonderdste seconde snel ler. Maar tot teleurstelling van de fel meelevende Zeeuwse aanhang haalde de amazone uit Lewedorp met de Indoctro-dochter op de laatste hindernis een paal naar de bodem. Erik Ickenroth hield met de schim melmerrie Udilia de nul op de lei, maar de Limburger kwam met de Andiamo-dochter ruim vier tellen tekort om Voorn van de leiding te' verdringen. Anouk Kort kon ook met haar tweede troef Verdi's Falstaff Wonderland de hoogge spannen verwachtingen niet waar maken. Al op de eerste hindernis schopte de Cheenook-zoon een paal naar beneden. Dat was voor Kort reden om vrijwillig de piste te verlaten. „Het had geen zin meer om verder te gaan. Ik wist dat ik derde en vierde zou worden. Dan moet je een paard niet verder belasten. Voor die fout met Tjabin ka heb ik echt geen verklaring. Ze sprong super, maar een fout ligt in onze sport vaak in een klein hoek je. Maar het was behoorlijk balen, want ik had graag voor eigen pu bliek gewonnen." Snel, sneller, snelst. Dat was uitein delijk Ingrid Jakobsen met Zsa-Zsa in het tweefasenparcours natio naal 1,30 meter. Als eerste starter zette Arnold Boerekamps met Kan- dans Como al meteen de druk op de ketel. De prof uit Milheze reed Cesano Il-afstammeling in 27,96 se conden door de beslissende fase. Wilma Stouten uit Serooskerke toonde zich met de Calvados-doch- ter Stouten's Tanagra tweetiende tel sneller. Met zijn tijd van 27,29 bewees Jelmer Hoekstra met Ba- lou du Ruet-nazaat Balisto dat het sneller kon. Het bleek voor de com binatie uit Middelharnis echter niet voldoende voor de zege. In grid Jakobsen stuurde de ontketen de Orlando-dochter Zsa-Zsa in 26,33 naar de felbevochten zege. De combinatie tekende hiermee voor de negende Zeeuwse over winning op deze zesde editie van Zeeland outdoor. „Het loopt lek ker. Zsa-Zsa gaf mij in de eerste fa se al het vertrouwen. En ze stelde mij niet teleur. Ze was snel, draai de op een dubbeltje en wilde geen fout maken", vertelde Jakobsen. Imke Kort leek daar een tiende Zeeuwse triomf aan toe te voegen. Het zeventienjarige zusje van An ouk Kort stuurde in de rubriek 1.20m direct op tijd de merrie Win- cento in 66,48 seconden over de veertien obstakels. Op die tijd le ken de dertig achtervolgers zich stuk te bijten, maar het venijn zat in de staart. Elmer Hoekstra reed de vosruin Puccini in 63,94 naar de finish. Maar evenals in het 1,30m tweefa sen rekende ruiter uit Middelhar nis zich te vroeg rijk. In een bloed stollende rit stuurde de Belgische Bobby Klootwijk de Robin Z-doch- ter Voldine in 63,47 naar de zege. „Ik heb er alles aan gedaan, maar er zat echt niet meer in. In de wen ding slipte Wincento even weg. En dat kostte tijd", vertelde Imke Kort. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Teun Vestjens uit Sevenum schreef giste ren op Zeeland Outdoor met de ruin Adamo de competitie van de KNHS Hartog Springtrofee voor nationale pony's op zijn naam. De veertienjarige amazone Mabel Acda uit Nisse won met Anjershof Rodrigo de Zeeland Outdoorprijs klasse M pony's grote maat op haar naam. THOLEN - De wedstrijd tussen de amateurs van Tholen se Boys (zwart-geel gestreepte shirts) en de profs van Volendam eindigde zaterdag zoals die was begonnen: met 0-0 op het scorebord. In de tussenliggende tijd ge beurde er echter meer dan die stand doet vermoeden. Volendam was op strafexpeditie in Tholen; de eerstedi- visionist scoorde tien keer. Het scorebord kon echter geen dubbele cijfers aan, waardoor het bord na de ne gen weer op nul uitkwam. In de eerste helft hield Tho lense Boys de schade nog beperkt (0-3). In de tweede helft wisselde trainer Gert Kruys bijna zijn gehele elftal en in hoog tempo werd de score opgekrikt naar dubbe le cijfers: Michiel Kramer (strafschop), Jack Tuyp, Domi nique van Dijk, Robert Mühren (2), lljas Rodjan, Kees Tol, Stanley Taylor, Kevin Tano en Roy Bakkenes verzorg den de productie. foto Willem Mieras door Sven Bakker YERSEKE - Tennisclub De Schelde heeft na het kampioenschap in de hoofdklasse bij de mannen ook de titel gepakt in de hoofdklasse voor gemengde teams. Het Vlissingse team eindigde als eerste met vier punten voorsprong op Game'78 uit Clinge, waarvan De Schelde op de eerste speeldag met 5-1 had ge wonnen. De laatste vier punten van de com petitie behaalden de Vlissingers za terdag door bij Yerseke met 4-2 te winnen. Daarmee eindigde Yerse ke als laatste en degradeerde het uit de hoofdklasse. De Schelde haalde het eerste punt tegen Yerse ke binnen door het mannendub- belspel in drie sets te winnen. Mar cel Baljeu en Michiel van den Berg verloren tegen Roel Janse en Vin cent Bol de eerste set met 6-3, maar kwamen daarna met 6-4 en 6-2 sterk terug. Verder werden drie gemengddubbelspelen gewonnen. Marjolein Meulenberg en Baljeu wonnen met 7-6 5-7 6-2 van Mar- loes Meulmeester en José de Koe- ij er, Esther Vendrik en Ronald Pop pe klopten Jeanette Verschuure en Bol met 6-7 6-4 6-3 en Mireille Bergs en Poppe waren met twee maal 6-2 de meerdere van Moni que de Jonge en De Koeijer. Het vrouwendubbelspel en een ge- mengddubbelspel gingen naar de kant van Yerseke. Het tennisteam van MLTC uit Mid delburg degradeerde samen met Yerseke uit de hoofdklasse. Door een 4-2-nederlaag tegen Wester- schouwen in Burgh-Haamstede eindigde het team op de voor laatste plaats. De twee punten van MLTC werden gepakt in het man nen- en gemengddubbelspel. Roe lof van Gilst en Kwintum de Rijk wonnen in drie sets (6-7 7-5 6-1) van Paul van Burg en Wim Det- tingmeijer. Monique Verhoef en Wouter Labrujère hadden weinig moeite met Anita Heijboer en Van Burg: 6-2 6-1. In de eindstand bleef Westerschouwen daardoor precies één punt voor op MLTC. De tennissers van Oost-Souburg sloten de competitie af met een 3-3-gelijkspel in Clinge tegen Ga me'78. Daarmee eindigden ze op de vierde plek in de middenmoot. Kim Houmes won haar beide par tijen in drie sets: het vrouwendub- bel met Michelle van der Meer en het gemengddubbel met Rogier van Housselt. Het derde Souburg- se punt kwam op naam van Van der Meer en Serge van Thienen. maandag 4 juli 2011 categorie boeken Bizar, turbulent en indringend! Een pakket met 3 zeer aangrijpende waargebeurde verhalen uit het echte leven: - Overleven op de K2 (Wilco van Rooijen): de rampzalige expeditie op de K2 - Yab Yum (Theo Heuft): de markante geschiedenis van YabYum - Soldaat in Uruzgan (Niels Roeien): de missie van kapitein Vik de Wildt in Uruzgan Uitvoering paperback, totaal ruim 650 pagina's. De uitgebreide beschrijving van deze boeken vindt u in onze webwinkel. Lezersprijs 19,95* exclusief 5,95 verzendkosten WEBWINKEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57