301 sport Lesley Kerkhove zit nog Organisatie neigt naar de opzet van één groot toernooi voor vrouwen maandag 4 juli 2011 door Jan Dagevos MIDDELBURG - 'Girlpower' in Mid delburg. De vrouwen hadden dit jaar bij het internationale tennis toernooi al een streepje voor op de mannen, de kans bestaat dat ze volgend jaar de macht krijgen. „Ne derland heeft behoefte aan een groot damestoernooi", vindt toer nooidirecteur Sander van Buren, „en wellicht kunnen wij in Zee land in die behoefte voorzien." Het Thermphostoernooi bestond dit jaar uit een Future bij de man nen (prijzengeld 15.000 dollar) en een challenger bij de vrouwen (25.000 dollar). Tot halverwege de ze week leefde binnen de organisa tie het idee om hier volgend jaar een vervolg aan te geven en het prijzengeld verder op te voeren. Totdat de hoofdscheidsrechter con stateerde dat het in Nederland ont breekt aan een gerenommeerd toernooi voor de vrouwen. „Het is een verrassende wending", constateert Van Buren, „maar de experts zeggen dat daar goede kan sen voor ons liggen. Het damesten nis leeft en in Zeeland hebben we op dit moment heel goede speel sters (Lesley Kerkhove, Angelique van der Meet, Bernice van de Vel de). Het zou een mooi plaatje zijn. Consequentie is dan wel dat we volgend jaar geen mannentoer- nooi meer zullen organiseren." De komende maanden zal de orga nisatie nog het nodige denkwerk moeten verrichten. „Daarnaast moet de bond (KNLTB) hier een leidende rol in spelen", stelt Van Buren. „Hoe graag willen ze bij voorbeeld een groot damestoer nooi. We moeten de interesse we ten en dan voor 1 oktober de knoop doorhakken." Hoe de beslissing ook uitvalt, Zee land blijft verzekerd van topten- nis. De data voor een derde editie zijn al vastgelegd bij de Internatio nale Tennis Federatie (ITF). „We willen sowieso naar een hogere sta tus", zegt Van Buren. „We streven naar een prijzengeld van 50.000 of 75.000 dollar. Dan krijgen we nog meer topspelers binnen. We zijn klaar voor die volgende stap. We werken nu met een begroting van 350.000 euro en zullen dan naar vijf ton gaan. De sponsoren staan in de rij en de medewerking van de provincie is ook enorm. We zijn hartstikke gezond." Van Buren blikte afgelopen week einde tevreden terug op het Thermphos Challenger Zeeland. Spelers en geldschieters waren lo vend over de ambiance, die was ge creëerd op het tennispark van MLTC in Middelburg. „Het is hier geweldig geregeld", zei Niels Ste- merdink, de coach van Lesley Kerk hove, bijvoorbeeld. „Als je een toernooi in Egypte hebt bijvoor beeld, moet je je druk maken over voeding, het hotel en het vervoer. In Middelburg is dat allemaal pri ma georganiseerd." Van Buren: „We hebben veel geïn vesteerd in de faciliteiten voor -de spelers en daar krijgen we ook wat voor terug. Er is waardering en de sportiviteit is groot. Er wordt zel den met een racket gesmeten." Wel bleef tot de finaledag de pu blieke belangstelling achter bij de verwachtingen. Er bleven nogal wat plaatsen op de hoofdtribune onbezet. „Dat moet nog gaan groeien en is iets waar we nog har der aan moeten gaan werken", vindt Sander van Buren. „De men sen in Zeeland zijn nog niet ge noeg bekend met het feit dat hier toptennis wordt gespeeld. We zul len ze nog meer moeten overtui gen van de ambiance en duidelijk moeten maken dat ze niet per se naar Rotterdam moeten rijden om toptennis te zien. Geloof me, het zou zo maar kunnen dat de men sen die hier nu in de finale staan volgend jaar op Wimbledon te zien zijn." THERMPHOS CHALLENGER ZEELAND Zierikzeese tennisster gaat in finale te Organisator Sander van Buren (links) huldigt de winnaar bij de mannen, de Belg Yannick Mertens. Sporters zitten doorgaans na een verloren finale niet te wachten op een lange slotceremonie, maar de plichtplegingen bij het Thermphos Challenger Zee land gistermiddag kwamen Lesley Kerkhove eigenlijk wel goed uit. Het gaf de Zierikzeese tennisster de gelegenheid de teleurstelling van haar partij tegen Bibiane Schoofs (7-6 en 6-1) te verwerken om vervolgens een half uur later weer monter de wereld in te kij ken. „Een finale verliezen is altijd balen, maar ik heb natuurlijk wel een goede week gehad", zei Kerk hove. Ze kon met opgeheven hoofd de baan verlaten. De negentienjarige Kerkhove maakte een glansrijk de buut tijdens haar eerste challenger- toernooi. Ze kwam het evenement met een wildcard binnen en haal de via knappe zeges op Richel Ho- genkamp, Angelique van der Meet, Anna Shkudun en Audrey Bergot de eindstrijd in Middel burg. „Wie me tevoren had gezegd dat ik de finale hier zou halen, had ik nooit geloofd", vertelde Kerkho ve. Het zorgde niet alleen bij de speel ster voor een voldaan gevoel, maar ook bij haar coach Niels Stemer- dink, die de afgelopen week niet van haar zijde week. „We hebben vanaf december de draad weer op gepakt en heel hard gewerkt. Dat wordt nu beloond. Lesley heeft de ze week niet alleen qua uitslagen, maar ook qua spel enorme stap pen gemaakt. Ze gaat steeds beter door krijgen hoe ze moet spelen en hoe ze haar wil aan de tegen standers moet opleggen." Haar partij tegen Anna Sh kudun (6-2, 6-1) op vrij dagavond was een school voorbeeld van de ontwikkeling die ze doormaakt, maar ook op zater dagavond heerste ze in de partij te gen de Franchise Audrey Bergot (6-4, 6-4). „Een van mijn mindere punten was altijd het verdedigen", legde Kerkhove uit, „en ik had ook moeite met het vele lopen. Maar op die punten heb ik vooruitgang geboekt en ik kan ook dwingender spelen. Wat dat betreft kun je mijn spel tijdens deze eerste chal lenger wel een doorbraak noe men." Ze begon afgelopen dinsdag zon der al te grote verwachtingen aan het toernooi in Middelburg. „Ik wilde vooral genieten en vrijuit spelen. Het was lekker om de un derdog te zijn. Die rol lag me wel." „Haar optreden bij deze challenger is voor mij geen verrassing", zei coach Stemerdink. „Lesley zit nog lang niet aan haar plafond. Ze is bereid om hard te trainen, of het nu maandag is of vrijdagavond, ze staat er altijd. Wat dat betreft is ze binnen onze tennisopleiding (Fo cus Tennisacademy) een voor beeldmeisje. Ze moet alleen nog iets meer gaan uitstralen en besef fen dat ze goed is. Ze mag zich best wat meer uiten." „Dat is altijd lastig voor me", zei Kerkhove gistermiddag. „Ik ben niet zo'n type die zichzelf op de borst slaat. Meestal zeg ik dat de te genstander beter is. Het zal wel met mijn Zeeuwse inborst te ma ken hebben." Gistermiddag in de finale kon Kerkhove uiteindelijk niet veel anders dan praten over Bibiane Schoofs (voorgrond) spreekt na afloop een dankwoordje, Lesley Kerkhove een betere opponent. „Ik heb in de eerste set wel mijn kansen ge had",- zei Kerkhove. Zo mocht ze bij een 5-4-voorsprong voor set winst serveren, maar Schoofs brak terug en kwam op 5-5. Ook bij 6-5 waren er mogelijkheden, maar ook die werden niet benut. In de tiebreak was Schoofs erg degelijk en maakte ze nauwelijks fouten. Het leverde setwinst op. In de tweede set leek er iets te breken bij Kerkhove, zeker toen ze met een haar eerste servicegame in moest leveren. „Ze serveerde wat minder dan in de voorgaande wed strijden", had coach Stemerdink gezien. „En Bibiane had net iets Coach Niels Stemerdink heeft na afloop bemoedigende woorden voor Les ley Kerkhove. Solutions SI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54