snel dat het goed zit van Kruiningen Raadtgever maakt het ook in Kruiningen af Van der Hooft leeft zich uit bij afscheid van baan in Vlissingen 29 Onfortuinlijke Belg Jennes is heel snel klaar Opmars Van Noorden Zeeuws record voor atleet Paardekooper Nancy van de Ven verstevigt koppositie Erwin Mesu niet zeker van deelname aan EK Persoonlijke records Adan en Bouterse maandag 4 juli 2011 y W Voor Kris Jennes duurde de kwarttriatlon korter dan hij had gehoopt Hij lag zaterdag iets na 11 uur net in het water toen hij met zijn rechterhand op de rug van een andere deelnemer sloeg. Daarbij schoot zijn schouder uit de kom. Eenmaal uit het water kreeg de onfortuinlijke Belg van de EHBO'ers de opdracht om een krat bier op te tillen om zo de schouder weer terug in de kom te krijgen. Nadat dat was gelukt, bracht hij een bezoek aan de spoedeisende hulp. Edgar Angelini uit Koudekerke was ook snel klaar. Hij haalde de limiet - maximaal een halfuur voor één kilometer zwemmen - niet en kreeg van de wedstrijdleiding te horen dat hij de strijd al in het water moest staken. ik heb wel alles alleen gedaan. Dat kan niet iedere deelnemer hier zeg gen. Sommige bekenden van el kaar reden in groepjes en namen om beurten de kop over. Dat is vol gens mij niet de bedoeling in een triatlon." Van zenuwen zegt hij ei genlijk nooit last te hebben. „Na tuurlijk voel ik een gezonde span ning en een zekere druk. In de da gen voorafgaand aan deze triatlon hoorde ik van alle kanten dat ik moest winnen. Ik móest preste ren." EEN VEILIGE MARGE Als hij er 41 kilometer (één kilome- foto Ruben Oreel ter zwemmen, veertig kilometer fietsen) op heeft zitten, begint Vas- seur met een voorsprong van bijna twee minuten aan het laatste on derdeel: tien kilometer lopen. „En dat is niet mijn zwakste onder deel", zegt hij met een glimlach. „Het was een veilige marge, maar toch moet je altijd uitkijken. Voor hetzelfde geld doet er een Belg mee die je niet kent die heel hard kan lopen. Ik dacht dat ik maar een minuutje voorsprong had en dan kan iemand altijd nog terugko men. Ik kreeg tijdens het lopen ook al vrij snel last van mijn maag. Misschien had ik daarvoor wel iets Huub van Noorden legde dankzij een sterke opmars in de kwarttriat lon beslag op de tweede plaats. De inwoner van Yerseke kwam als 35e uit het water maar stapte dank zij een razendsnelle wissel als vijf de op de fiets. Vervolgens liep hij de snelste tijd op de tien kilometer (31.33 minuten) waardoor hij Rob Musters uiteindelijk net achter zich wist te houden. De kwarttriatlon werd bij de vrou wen gewonnen door Nicole Voet uit Renkum. De Belgische vrou wen Erika de Coninck en Gwen Lossie werden tweede en derde. Nicole Wondergem was de beste Zeeuwse. De Middelburgse eindig de op de achtste plaats. te veel gedronken. Op de fiets zit je vrij stil, tijdens het lopen gaat je lichaam meer heen en weer. Geluk kig ging het al snel beter." Op welk punt van de wedstrijd weet hij dat de zege binnen is? Vas- seur: „Toen ik van mijn fiets af kwam. Ik begon te lopen, keek bij Michiel de Ruyter achter me en zag helemaal niemand. Dit kan niet meer misgaan, dacht ik daar. Vanaf dat moment heb ik ook niet meer volle bak doorgelopen. Je kunt wel voluit blijven gaan, tegen je max aan gaan lopen, maar dat le vert je heel weinig op." „Ik geef toe: het was een leuke wedstrijd, ook voor het publiek. Maar geen spannende. Ik vond het wel heerlijk. Als je zoals ik heel veel traint en je kunt zo'n wed strijd voor eigen publiek winnen, dan weet ik weer waarom ik dit doe. Het geeft me een goed gevoel. Volgende week doe ik mee in Utrecht, aan de olympische af stand. En ik richt me op het NK, eind augustus in Almere. Ik wil dit goede gevoel vasthouden." MANNHEIM Lars Paardekooper heeft dit week end een Zeeuws record voor A-ju nioren neergezet. Bij het junioren- gala in het Duitse Mannheim reali seerde hij op de 1500 meter een tijd van 3.48,61 minuten. Die tijd was in Mannheim goed voor de zevende plaats. Paardekoo per maakte in Duitsland deel uit van de Nederlandse jeugdselectie. Hij plaatste zich nog niet voor het jeugd-EK, want daarvoor moet hij een tijd van 3.48.00 lopen. VEENDAM Met nog negen wedstrijden voor de boeg is Nancy van de Ven weer een stap dichter bij het winnen van de Nederlandse titel. De Vlis- singse (13) eindigde dit weekend bij wedstrijden in Veendam in alle- vier de manches op een tweede plaats, maar liep daarmee wel ver der uit op de concurrentie in de klasse 85a: kleine wielen. Van de Ven rijdt komend weekend in O ver- loon, daarna is de zomerstop. STAPHORST Erwin Mesu moest tijdens de ne gende competitieronde van de KPN:inlinecup in Staphorst bij de A-rijders genoegen nemen met de twaalfde plek. Hij plaatste zich daarmee niet rechtstreeks voor het EK en is nu afhankelijk van de keu ze van de bondscoach. Bij de belof ten werd Antwan Tolhoek uit Yer seke derde. Niels Steenbakker uit Biggekerke kwam als achtste bin nen. André van Espen uit Axel fi nishte bij de masters als tiende. OORDEGEM Twee Zeeuwse atleten hebben za terdagavond op de snelle piste in het Belgische Oordegem hun per soonlijke records op de 1500 meter verbeterd. Erwin Adan (Dynamica) liep naar een tijd van 4.05.86, een verbetering van zijn beste tijd van 4.06.14 die hij in 2010 op dezelfde baan liet noteren. Neal Bouterse, lid van AV'56, verbeterde zich met zes seconden. Hij zette een tijd van 4.07.39 neer. door Wim de Vos KRUININGEN - Dennis Raadtgever lijkt zijn wielerleven aangepast te hebben. Waar de Kapellenaar in het verleden meestal hard van sta pel liep en daardoor in de finale zijn krachten had verspeeld, speelt hij het nu anders. Een paar weken geleden zegevierde Raadtgever al in de TMZ-koers van Ovezande, vrijdagavond voegde hij daar een nieuwe overwinning aan toe. In Kruiningen klopte hij zijn mede vluchter Maikel Roks. Voor Raadtgever maakte dat duide lijk dat hij nu ook nog op het be langrijkste moment in de koers zijn slag kan slaan. De aangepaste tactiek betaalt zich dus uit. In Kruiningen kwamen na een snelle opening elf man vooruit te zitten. Naast Raadtgever en Roks waren ook Christian Kik, de broers Johan en Maarten Padmos, Francois Franse, Nico Ringelberg en Johnny van der Klooster van de partij. Het elftal maakte er een aan trekkelijk gevecht van, waarin in eerste instantie )ohan Padmos zijn goede resultaten van de laatste we ken een vervolg wilde geven. Hij kreeg echter geen toestemming van de concurrentie. Raadtgever en Roks kozen wél het juiste moment, hielden in de slot fase een marge van amper hon derd meter over, maar mochten wel de bloemen verdelen. Dennis Raadtgever was duidelijk de snel ste. In de S/P-klasse slaagde de plaatselijke favoriet Arjen Mossel man er in om alle concurrenten achter zich te laten. door Sjaak Sinke Gerhard Joling heeft in Kruiningen de eerste zege in zijn wielerioopbaan binnen. Rechts de geklopte Jens Coppens. foto Willem Mieras VLISSINGEN - De laatste officiële wedstrijd op de atletiekbaan in Vlissingen was voor de jury een prima gelegenheid om de elektro nische tijdwaarneming voor de nieuwe Vrijburgbaan, die op 3 sep tember wordt geopend, uit te tes ten. Slechts tweemaal ging er iets fout en moest een serie worden overgelopen. Veel AB-junioren ge bruikten deze wedstrijd als laatste test voor het NK van komend wee kend in Alphen aan den Rijn. Zo leefde A-junior joeri van der Hooft van de Wielingen zich uit op de 100 meter in 11.60 seconden, noteerde hij een pr op hoogsprin gen (1.88 meter) en won hij ook nog het speerwerpen met 40.37 meter. Op het NK neemt Van der Hooft deel aan het verspringen, met een beste sprong van 6.93 me ter. Bij het hinkstapspringen heeft Van der Hooft 13.63 staan. B-junior Thomas Kempe (Dynami ca) liep een ontspannen 100 meter in een pr van 11.38 seconden. Hij lijkt echter meer kans te maken op de 200 meter, waar hij met 22.74 tweede staat op de plaatsinglijst. Tim van de Broeke (Dynamica) liep in Vlissingen de 1500 meter en kwam op de tweede plaats een zestal seconden te kort op Tommy Staal (AV'56), die 4.14.01 nodig had. Op het NK komt Van de Broek uit op de 2000 meter steeple, waarop hij vorig week zijn pr verbeterde. Marijke de Visser (Dynamica) was als A-meisje de snelste vrouw op de 1500 meter in 4.46.61, voor Aniek Aper (RKHAV). De Visser mag komend weekend op het NK deelnemen aan de 800 meter en de 1500 meter. Het Zeeuws kampioenschap 5000 meter bracht slechts negen atleten aan de start. Joram Scheele (Nijme gen Atletiek) nam meteen de lei ding en liep solo naar een tijd van 17.08.01. Sebastiaan Heikoop (Del ta Sport) beperkte de schade tot drie seconden, goed voor de Zeeuwse titel H40. Micha Janse (Dynamica) pakte op de derde plaats overall de titel masters H35. Jason Gillissen (Dynamica) won zoals verwacht de 100 meter jon gens C in 11.87. Steven Roelse (Dy namica) won de 100 meter horden en de Zeeuwse titel op de 300 me ter horden. Pelle Gelderblom (AV'56) schreef bij de jongens D vier onderdelen op zijn naam: de 80 en 300 meter horden, het kogel stoten en de 80 meter sprint.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53