De 'Speer van Zeeland' weet al Gerhard Joling breekt de ban in Ronde 281 sport Ongeluk is smetje op 'superdag' De Bruijn mag toch naar WK Remy Vasseur doet wat iedereen van hem verwacht. De atleet wint de Triatlon Zeeland in zijn woonplaats Vlissingen °p de kwarttri°tlon uw* zaterdag Op overtuigende wijze, in een tijd Vein 1.41?55 uur. haalden de finish niet in Vlissingen. maandag 4 juli 2011 door Barry van der Hooft VLISSINGEN - Met het organiseren van de Triatlon Zeeland stak Anthony van den Berg zijn nek uit. Zaterdagmiddag had de Wal- chenaar dan ook alle reden om te glimmen van trots. Hij kreeg van alle kanten complimenten en kon terugkijken op een geslaagd evene ment. „Het was een superdag", zei Van den Berg met een grote glimlach. „We hebben de lat vooraf heel hoog gelegd, maar kunnen meer dan tevreden zijn. Als we volgend jaar wederom de medewerking van de gemeente Vlissingen krij gen, komt er zeker een tweede edi tie. Er zijn nog een aantal zaken die ik zou willen verbeteren, maar dat is van later zorg." Van den Berg baalde wel flink van één incident. „Eén van onze ver keersregelaars is aangereden door een automobilist die niet wilde luisteren. Die reed zo tegen zijn be nen aan. Het gaat gelukkig wel goed met hem. Als je iets afsluit, zoals wij voor deze triatlon heb ben gedaan, dan weet je dat dat agressie op kan wekken. Dat was nu dus het geval en dat is niet pret tig-" Desondanks keek hij terug op twee mooie sportdagen. „De stu dentenwedstrijd van vrijdag was ei genlijk onze generale repetitie. Het was één groot feest, ik kreeg er kip penvel van." Een dag later bena drukte zowat iedere deelnemer de schoonheid van het uitgezette par koers. „De top van Nederland, bui tenlandse deelnemers, Zeeuwen; ze vertelden stuk voor stuk dat ze nog nooit op zo'n mooi parkoers een triatlon hadden afgewerkt. Ik wist dat al en dat was precies wat ik wilde laten zien. Een Belg zei te gen me: 'Ik loop al heel wat jaar tjes mee, maar zo mooi heb ik het nog nooit gezien'. Een mooier compliment kun je niet krijgen." MATOSINHOS - Na zijn uitschake ling in het wereldbekertoernooi in Portugal kreeg Jean Paul de Bruijn toch nog goed nieuws. Hij mag over acht dagen in actie komen bij het WK driebanden in Lima, de hoofdstad van Peru. „Een verrassing is het niet echt", zei De Bruijn. „Een maand gele den hoorde ik al dat er wat afzeg gingen gingen zijn en dat ik als vierde Nederlander kans zou ma ken op een plaats op het WK. Het heeft wei lang geduurd voor het definitieve besluit is gevallen, maar ik ben er blij mee." De Bruijn profiteert van het weg blijven van de Grieken Filipos Ka- sidokostas en Nikos Polychrono- poulos. Zij moeten zelf opdraaien voor de kosten en zien daarom af van deelname. Het WK wordt van 12 tot en met 16 juli gespeeld. Het wereldbekertoernooi in Mato- sinhos werd gewonnen door de Spanjaard Daniël Sanchez. Dick Jaspers werd derde en blijft daar door leider in het wereldbekerklas sement. TRIATLON ZEELAND 178 deelnemers van start. Vijf van hen 178 Remy Vasseur weet dat de buit binnen is en neemt tijdens zijn laatste meters op de boulevard in Vlissingen al de felicitaties in ontvangst. door Barry van der Hooft VLISSINGEN - Als plaatselijke favo riet mag je je publiek niet verge ten. Remy Vasseur weet dat en maakt dat tijdens de kwarttriatlon ook een paar keer duidelijk. Als hij onderaan de boulevard aan de eer ste meters van zijn loopwerk bezig is, zwaait hij even naar de mensen die hem aanmoedigen. Een half uur later komt Vasseur - door de speaker steeds de 'Speer van Zee land' genoemd - als eerste binnen. Hij vertelt het verhaal van zijn wedstrijd aan de hand van de drie onderdelen. NIET IN HET ROOD GAAN Vasseur: „Ik train drie tot vier keer per week in het zwembad, steeds ongeveer een uur. Daar zit één zware training bij, één techniek training en twee tempo- of duur- trainingen. Het zwemmen is niet mijn sterkste onderdeel, maar ik lag na de start wel op kop en na dat ik was bijgehaald door Rob Musters bleef ik tweede. Ja, het zwemonderdeel is meteen afzien. Je gaat meteen maximaal, zwemt tegen het randje aan. Maar het is wel belangrijk om niet meteen in het rood te gaan. Want je moet je triatlon indelen en zorgen dat je na het zwemmen niet meteen he lemaal kapot zit. Ik zwom de dui zend meter net onder mijn max, zeg maar op zo'n 90, 95 procent." EXTRA ADRENALINE De Vlissingse favoriet komt als tweede het water uit maar ver trekt door een matige wissel als nummer drie aan het fietsonder deel. „Toch wist ik op dat moment al dat het goed zat", zegt Remy Vasseur. „Ik zat achter Léon Jacob- se en Rob Musters, maar weet dat ik harder fiets. 1\vee keer per week train ik een afstand tussen de vijf tig en honderd kilometer, één keer probeer ik een afstand boven de honderd kilometer te rijden. Om dat ik wist dat ik na de wissel te genwind zou hebben, heb ik het op de boulevard nog rustig aan ge daan." Zodra de concurrenten in het duingebied komen, besluit Vasseur te versnellen. „Na twee kilometer nam ik de kop over, daarna kon ik uitlopen. Dat je onderweg wordt toegejuicht helpt natuurlijk ook. Het is prachtig, je krijgt er extra adrenaline van. Toch is het zaak om dan niet mee te gaan in de flow, ook om weer te zorgen dat je jezelf niet over de kop fietst. Maar B&nHRSËÉÉÉtBaflBnÉHmBmBmBnBssraRm door Wim de Vos KRUININGEN - Over het antwoord op de vraag wanneer hij zijn laat ste wedstrijd had gewonnen, hoef de hij niet lang na te denken. „Dat is niet zo moeilijk. Ik heb wel be hoorlijk wat ereplaatsen achter mijn naam staan, maar dit is van daag de eerste zege die ik in mijn wieïerloopbaan behaal", lachte de 22-jarige Gerhard Joling zaterdag avond na zijn verrassende eerste plaats in de Ronde van Kruinin- gen, waarin hij medevluchter Jens Coppens wist te kloppen. Bart Maas uit Hansweert won ruim drie seconden later de spurt om de derde plaats en was daar mee de best geklasseerde Zeeuw. Gerhard Joling kon het zelf bijna niet vatten dat hij een wielerwed strijd had gewonnen. Spurten is immers niet aan hem besteed. De Zuid-Hollander uit Krimpen aan den IJssel staat in het peloton voor al bekend als een erkende tempo rijder. Dat had Joling eerder dit jaar al bewezen tijdens de ploegen tijdrit in Wieringermeer, waar hij met zijn ploeg De Waardrenner in de clubcompetitie reed. „Tempo rijden is inderdaad mijn sterkste kant. Daarmee heb ik mijn beste resultaten tot nu toe be haald. Dat vind ik trouwens ook de mooiste overwinningen", had loling al langere tijd in zijn hoofd, sinds hij in 2008 ging rijden voor De Waardrenner. Hoewel hij tijdens de wedstrijden zijn gezicht veelvuldig aan het ven ster liet zien om een ontsnappings poging op touw te zetten, bleef een eerste echte succes uit. „Net als vandaag is het vaak erg lastig om er vandoor te gaan. In veel wedstrijden wordt ongelooflijk hard gekoerst, maar hier bleek het kleine gaatje dat we in de laatste paar kilometer bij elkaar konden rijden toch voldoende." De cou reur blikte met een tevreden ge voel terug op zijn seizoen tot dus ver, waarin hij eerder als tweede fi nishte in Rijssenhout, vierde werd in Lekkerkerk en vorige week in Sint-Jansteen nog zevende. In Kruiningen koos Joling ook daar waar mogelijk was de aanval op het overwegend snelle parkoers door het Bevelandse dorp. Zowat bij iedere ontsnappingspoging was hij betrokken, maar door het hoge tempo leek het niet mogelijk een beslissende bres te slaan. Tot in de slotfase van de koers, toen Jens Coppens uit het Brabantse Noord- hoek aanzette en Joling als enige wist aan te sluiten. „Dat was voor mij ook de enige mogelijkheid om te winnen, want ik kan niet echt sprinten", beken de de negentienjarige Coppens la ter. „Het lukte nu wel, maar Joling was net iets sneller dan ik." Achter het tweetal koploper sprintte Bart Maas naar de derde plaats. In Kruiningen was er zaterdag Zeeuws succes bij de nieuwelin gen. De boomlange Frank Vermue uit Oudelande had eerder al duide lijk aangegeven dat hij na zijn zege van enkele weken geleden in Yerse: ke naar nieuw succes hunkerde. Het lukte niet met demarrages, waardoor Vermue de spurt moest afwachten. Die ging hem goed af en vlak achter hem werd Davy Gunst uit Yerseke knap tweede. „Ik heb me op tijd op kop gezet, vlak voor het ingaan van de laatste bocht. Dat bleek dus de juiste tac tiek te zijn", stelde een dolgelukki ge Vermue. Bij de junioren ging de overwin ning naar Danny van Poppel, die met een indrukwekkende solo in de laatste tien kilometer zijn mede vluchters achter zich wist te laten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 52