261sport Djokovic onderstreept Oranje blijft kalm Jasper Iwema eindelijk weer in de punten WIMBLEDON Voor Novak Djokovic komt een droom uit. De Servische tennisser verslaat in de finale van Wimbledon de Spanjaard Rafael Nadal. PSV wil transfer Wijnaldum afronden Klitsjko beste zwaargewicht bokser Ruiterequipe wint landenwedstrijd Motorcrosser Herlings tweede in Zweden Lorenzo sterkste in MotoCP in Italië Statistieken maandag 4 juli 2011 'Dit is de mooiste dag van mijn leven. Het was de beste graspartij die ik ooit heb gespeeld.' Novak Djokovic Novak Djokovic is door het dolle heen na zijn overwinning op Rafael Nadal in de finale van Wimbledon. EINDHOVEN PSV verwacht de transfer van Geor- ginio Wijnaldum vandaag af te ron den. Dat zei een woordvoerder van de Eindhovenaren gisteren. Wijnal dum, die overkomt van Feyenoord, onderging gisteren de medische keuring bij PSV. Kevin Strootman en Dries Mertens zijn inmiddels wel definitief PSV'er. Beide voetbal lers, die de overstap maken van FC Utrecht, zetten hun handtekening onder een vijfjarig contract. Strootman werd gisteren goedge keurd. HAMBURG Vladimir Klitsjko mag zich de bes te bokser van de wereld noemen in het zwaargewicht. De Oekraïner won zaterdagavond in het 'unifica tion' gevecht van de meeste voor aanstaande mondiale bonden op punten van de Brit David Haye. Klitsjko domineerde bijna de gehe le partij over twaalf ronden. Hij bracht Haye een paar keer aan het wankelen en kreeg hem met een rechtse directe heel even op de knieën. De jury was dan ook una niem in zijn beslissing. HELSINKI De Nederlandse springruiters heb ben tijdens het CHIO van Helsinki de landenwedstrijd gewonnen. De Oranje-equipe versloeg Zweden in de barrage. Beide ploegen hadden na twee manches negen strafpun- ten. Henk van de Pol bracht met Kirfa de Kreisker, met welk paard hij mo menteel veel succes boekt, de winst binnen. De Brabander bleef voor de derde keer foutloos. De Ne derlandse ploeg bestond verder uit Piet Raijmakers jr., Jur Vrieling en Frans Wijlaars (Udo). UDDEVALLA Motorcrosser Jeffrey Herlings is in Uddevalla als tweede geëindigd bij de Grote Prijs van Zweden. In de MX2-klasse moest de Nederlander Ken Roezen voor zich dulden. De Duitser verstevigde zijn leidende positie in het klassement Herlings heeft een achterstand van 14 pun ten. De 16-jarige Brabander werd derde in de eerste manche en twee de in de afsluitende race. Hij moest de tweede plaats in de eindstand delen met de Fransman Gautier Paulin. MUGELLO De Spaanse motorcoureur Jorge Lo renzo heeft bij de Grote Prijs van Italië de MotoGP gewonnen. Op zijn Yamaha eindigde hij op het cir cuit van Mugello voor de Italiaan Andrea Dovizioso en de Australiër Casey Stoner. Lorenzo begon de race vanaf de vijfde plaats. Maar de regerend we reldkampioen had een heel goede start en pakte al snel de tweede plaats achter Stoner. Zes ronden voor het einde passeerde hij de Au straliër en reed naar zijn tweede overwinning van dit seizoen. Novak Djokovic (Ser/2) - Rafael Nadal (Spa/1): 6-4 6-1 1-6 6-3. Aces: 7 5. Dubbele fouten: 1 1 Winners: 27 21. Onnodige fouten: 12 15. Breekpunten: 5/6 3/6. Gewonnen punten: 95 82. Percentage eerste service: 73%-78% Lengte van de wedstrijd: 2 uur - en 28 minuten. Rafael Nadal door Jaap van Brummelen MUGELLO - Het was alsof Jasper Iwema geen punten meer mócht scoren. In Jerez, Silverstone en As sen werd hij van zijn strijdros geka- tapulteerd. In Estoril brak zijn ket ting. In Le Mans (achttiende) en Barcelona (zeventiende) finishte hij net buiten de punten. Na zes puntloze races brak de motorcou reur uit Hooghalen eindelijk de ban op Mugello. Zijn veertiende plaats in de Grote Prijs van Italië leverde hem twee WK-punten in het 125CC klasse ment op. „Ik geloof nog altijd in mezelf. Maar voor het team is dit het mooist. Dat ziet het harde wer ken-beloond", sprak de coureur. Vooral de manier waarop hij zijn resultaat bereikte, was reden tot blijdschap. In een raceweekend door Marco Knippen LONDEN - Om even na kwart voor vijf Engelse tijd werd gistermiddag de liefdesverklaring aan Wimble don van Novak Djokovic bezegeld. De trofee die hij op het centre court van de All England Club tors te, symboliseerde echter meer dan alleen de verovering van de titel waarvan hij als jongetje had ge droomd. Het drukte ook de machtsoverdracht in het mannen- tennis uit. Door zich tot kampioen te laten kronen, leverde Djokovic tevens het illustratieve bewijs dat het niet meer dan terecht is dat. hij verlie zend finalist Rafael Nadal als we reldranglijstaanvoerder aflost. Met mmiiiiHmiiliiiliii' iiwmi—«Hi'iiiii i.wnnn.'.iffi waarin opnieuw door wisselende weersomstandigheden de opbouw van de juiste set-up werd ver stoord, was de veertiende plaats het maximaal haalbare. „Als we van begin af aan een droge baan hadden gehad, had ik met het groepje Oliveira, Schrotter en Mon- cayo om de achtste plaats kunnen vechten. Nu zat er niet meer in. We begonnen al dramatisch slecht op vrijdag. We hebben elke trai ning goed geanalyseerd, maar mis ten gewoon twee sessies vanwege regen." Op de valreep pakte Iwema in de warm up op zondagmorgen nog een stukje terreinwinst. Hij dook 1,2 seconde onder zijn (negentien de) kwalificatietijd. Na een uitste kende start, waarin hij oprukte naar de veertiende plaats, verloor hij toch de aansluiting. die troonsopvolging komt een ein de aan een tijdperk, waarin achter eenvolgens Roger Federer en Rafael Nadal streden om het kop manschap. Vanaf 2 februari 2004 bezette Fede rer de eerste plaats, een positie die hij pas op 18 augustus 2008 aan Na dal afstond, op 6 juli 2009 op de Spanjaard heroverde en op 7 juni 2010 opnieuw aan zijn aartsrivaal' prijsgaf Die laatste wisseling van de wacht bleek overigens de op maat tot een verlegde concurren tiestrijd. Alles wijst immers uit dat het tita nenduel om de algehele heerschap pij niet langer door Nadal en Fede rer wordt uitgevochten, maar zich zal gaan concentreren op Djokovic en Nadal. Natuurlijk maakt Fede- door Rik Spekenbrink AMSTELVEEN - Misschien was dit voor Oranje uiteindelijk wel de mooiste manier om de Cham pions Trophy na vier jaar te her overen. In een droomfinale tegen de titelhouder en wereldkampioen Argentinië, na een 0-3-achterstand en uiteindelijk via een spannende serie shootouts. Het betekende bij het eerste toernooi van bonds coach Max Caldas gelijk de hoofd prijs. En opnieuw de constatering dat Nederland niet meer onder doet voor de vechtertjes uit Zuid-Amerika. Maar daar ging het, zelfs na afloop, nauwelijks over. Het onderwerp van de dag bleef het feit dat Neder- land-Argentinië het finaleaffiche was geworden. Tot zaterdagavond laat ging iedereen ervan uit dat Zuid-Korea de tegenstander van Oranje zou worden, maar toen rer nog altijd deel uit van de voor hoede, maar het is geen uitgemaak te zaak meer dat de virtuositeit van de Zwitser zich met nieuwe hoofdprijzen op grandslamtoer- nooien uitbetaalt. Dat hij in de laatste zes optredens sinds zijn triomftocht op de Australian Open in 2010 slechts dit jaar op Ro land Garros nog tot de finale wist door te dringen, zegt genoeg. Overigens is Nadal zelf ook gewaar schuwd. De vijf keer dat hij Djoko vic dit jaar trof, stapte hij telkens als verliezer van de baan. Ditmaal gebeurde dat na vier sets: 6-4, 6-1, 1-6, 6-3. En niet alleen de tienvou dig grandslamwinnaar had het na kijken. De 24-jarige Serviër speelde in 2011 tot dusverre acht toernooien, kwam iemand van de Argentijnse equipe op het idee de reglementen er eens bij te pakken. Bij een gelij ke stand in de winnaarspoule tel len de resultaten van de eerste groepsfase boven het doelsaldo, zo bleek. Omdat toernooidirecteur Stephanie Martens-Hodges in eer ste instantie van geen fout wilde weten, ging Argentinië naar de be roepscommissie, die al over mid dernacht tot de conclusie kwam dat inderdaad Argentinië en niet Zuid-Korea de fmaleplek toe kwam. Daar kwam bondscoach Max Cal das gisterochtend zeven uur ach ter. „We hadden gisteren de beel den van Zuid-Korea klaargezet, maar hebben om kwart over elf de laptops dicht gegooid en gezegd: we gaan slapen, we zien het wel." Caldas had geen goed woord over voor de internationale hockeyfede- ratie FIH. Hij vond het eigenlijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50