41 binnenland 'Veel mensen vinden je toch een viezerik' TO0S Betoging Ombudsman onderzoekt zaak rond operatie baby MORGEN ANTI-PEDOPROTEST Zo'n tachtig mensen protesteerden gisteren in Hengelo voor het huis van Marthijn Uittenbogaard. Ze willen dat het bestuurslid van pedofielenvereniging Martijn verhuist. Duitse badgast (16) verdrinkt in Noordzee Gegevens datingsite Pepper.nl openbaar Vermist meisje teruggevonden Gesnapt maandag 4 juli 2011 Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst NOORDWIJK Een zestienjarige jongen uit Duits land is gistermiddag verdronken voor de kust bij Noordwijk. De jon gen kon niet zwemmen, zo liet de kustwacht weten. Toen het slacht offer niet meer werd gezien, wer den reddingsboten en een helikop ter ingezet. De helikopter trof de Duitse jongen aan op een zand plaat, ongeveer 25 meter uit de kust Reanimatie mocht niet meer baten. HILVERSUM' De versleutelde gegevens van tien duizenden leden van datingsite Pepper.nl zijn door een groep ano nieme hackers op internet gezet Dat heeft een woordvoerster van RTL Nederland, eigenaar van Pep- per.nl, gisteren gezegd naar aanlei ding van een bericht van Webwe- reld.nl. RTL heeft de leden geïnfor meerd en hen geadviseerd hun wachtwoorden te veranderen. Pepper.nl heeft rond de 61.000 le den. Volgens Webwereld zouden van 53.500 accounts gegevens onli ne zijn gezet DEN HAAG Een zwakbegaafd meisje (17) uit Hardinxveld-Giessendam over wie een Amber Alert werd verspreid omdat ze sinds donderdag werd vermist, is zaterdagochtend in goe de gezondheid teruggevonden in een woning in de gemeente Noord oostpolder. Een 32-jarige man is aangehouden. Volgens de politie is het meisje niet door tips gevon den, maar door 'goed politiewerk'. De relatie tussen het meisje en de aangehouden man is onduidelijk. Het protest voor zijn huis verliep rustig, maar het heeft Marthijn Uittenbo gaard niet onberoerd gela ten. Hij is absoluut niet van plan te verhuizen. door Bert Janssen en Teun Staal Het volksoproer kraait de ze zondag als demon stranten hun neus te gen het raam drukken bij Marthijn Uittenbogaatd. „Alle kinderen ten aanval", wordt er ge schreeuwd. Vanuit het huis, een twee-onder-eenkapper, komt geen reactie. Hij moet thuis zijn. „Daar boven staat een raampje los", klinkt het op z'n T\vents. „Kom naar buiten, als je durft", luidt de uitdaging aan het adres van het be stuurslid van de pedovereniging Martijn. Het is rond 17.00 uur als de rust is weergekeerd. Het protest heeft Uit tenbogaard (39) en zijn huisge noot (23, hij wil anoniem blijven) niet onberoerd gelaten. „Het is inti miderend en bedreigend als een paar honderd man het op jou heb ben voorzien", zegt hij als de laat ste demonstranten zijn verdwe nen. „Het is afwachten wat er nu gebeurt. Iedereen weet nu dat ik hier zit", zegt hij, zittend op de bank in de huiskamer. Hij was gewoon thuis. Uittenbo gaard zat tijdens het stille protest boven, met een camera gericht op de straat voor zijn huis, en bekeek de beelden op de eerste verdieping van de woning: „De burgemeester adviseerde ons vooraf weg te gaan vandaag. Maar je maakt je toch zor gen, wat gebeurt er met je eigen dommen? Daarbij, ik laat me niet wegsturen." Maar er had wel een agent voor de deur mogen staan, vinden Uitten bogaard en zijn huisgenoot. De vraag die rest is of burgemeester Frank Kerckhaert van Hengelo de straat in februari meteen had moe ten informeren over de aanwezig heid van Marthijn Uittenbogaard en diens achtergrond. „Ik weet niet of hij die mogelijkheid juri disch gezien heeft. Kijk, ik heb een bepaalde mening en die mag ik uit dragen. Moet hij de buurt dan in formeren? Ik weet het niet." Hij ontkent dat hij afspraken heeft ge schonden, zoals Kerckhaert vol gens hem heeft geopperd. „Ik heb die YouTube-filmpjes (waarin hij zich verzet tegen het verbod op seks met kinderen, red.) gepubli ceerd, ja. Het enige wat ik met de burgemeester heb afgesproken is dat ik mijn activisme voor Martijn niet in verband breng met Henge lo." Hij vindt het jammer dat hij tij dens een besloten bijeenkomst voor de buurt niet welkom was. „Het had misschien wat spannin gen kunnen wegnemen", zegt hij. „Ik begreep dat de mensen hier naast gaan verhuizen", zegt hij over het pleeggezin dat vanwege zijn aanwezigheid in de buurt de koffers pakt. „Dat vind ik echt ver velend, dat mensen om mij me nen te moeten verhuizen." Uittenbogaard benadrukt dat hij nooit is veroordeeld voor een straf baar feit en zegt dat hij nog nooit seksueel contact heeft gehad met een minderjarige. „Ik val geen kin deren lastig. Maar of ze dat gelo ven? Mensen hebben al snel een bepaald spookbeeld van je." Er is veel veranderd met onze sek suele moraal, vindt hij. „Toen on ze vereniging het eerste lustrum vierde, spraken er mensen als Hein Roethof (toenmalig PvdA-Tweede Kamerlid, red.) en Henk Krol (hoofdredacteur Gay Krant, red.). Nu wil de PvdA dat onze website uit de lucht wordt ge haald..." Hij ziet die cultuurveran dering als het gevolg van de zaak-Dutroux. Die leidde volgens hem tot een hetze jegens mensen zoals hij. Uittenbogaard zegt abso luut niet van plan te zijn de wens van de buurt - zo snel mogelijk verhuizen - in vervulling te laten gaan. Of hij ooit met deze buurt op goede voet komt? „Misschien moeten we een brief aan de buurt schrijven", oppert hij. „Maar veel mensen blijven je toch wel een vie zerik vinden." Jos Aalders van Partij Rechten Kind gescheld." HENGELO - Haar atelier heet LaRei- naWilleke. Willeke Meijer (51) uit Almere is kunstenares. Maar nu is ze even niet bezig om expressief en kleurrijk werk te maken. Ze móet naar Twente, maakt ze duidelijk. Om in Hengelo mee te demonstreren tegen kindermis bruik. „Ik ben blij met deze op komst, al hadden hier natuurlijk honderdduizend mensen moeten staan." Ze schudt vol afschuw haar hoofd als ze twee lieflijke, zilveren engel tjes op de vensterbank van het huis van Uittenboogaard ziet. Haar motivatie is vooral een per soonlijke. „Toen ik zeven jaar was, PAUL KUSTERS DEN HAAG - De Nationale Ombuds man Alex Brenninkmeijer stelt een 'gedegen onderzoek' in naar het functioneren van de Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ). Hij heeft dat zaterdag gezegd tijdens een uitzending van het radiopro gramma Argos. In 2007 raakte een baby zwaar gehandicapt tijdens een darmoperatie in het Universi tair Medisch Centrum Groningen. In een eerste rapport concludeerde de inspectie dat er tijdens de opera tie ernstige fouten zijn gemaakt. La ter trok de inspectie dit rapport in en presenteerde een andere conclu sie. Volgens de ouders heeft de in specteur die het onderzoek uitvoer de hen verteld dat er afspraken wa ren gemaakt tussen het ziekenhuis en de inspectie. Die zouden heb ben ingehouden dat de specialist die betrokken was bij de operatie niet voor de tuchtrechter hoefde te verschijnen. De ombudsman vindt dat de in spectie 'heel veel uit te leggen heeft'. Ook kondigde hij onderzoek aan naar de gang van zaken in het ziekenhuis rondom de behande ling van de baby. Een woordvoer der van de inspectie stelt dat de in specteur die het eerste rapport heeft opgesteld zijn werk niet goed heeft gedaan. De inspectie ontkent dat er afspraken zijn gemaakt. is er weer een gezellige historische markt in Veere U komt toch ook! DRUNEN - Twee dieven die zaterdag ochtend vroeg probeerden hun slag te slaan op een bouwterrein in Drunen, zijn aangehouden. De eer ste werd snel opgepakt, maar de tweede was onvindbaar. Voor de neus van een agent kwam hij ech ter na twintig minuten uit een sloot tevoorschijn. NIEUWE FITNESSRASEBOOTCAMP T<S><5?£» EH METS-UC»Ml

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 4