sport J 25 moet overleven in het gewoel Contador met de rug tegen de muur voor beleid van Garmin maandag 4 juli 2011 Contactor is mooi, maar er kan nog veel gebt seconden achterstand op Thor Hushovd. Rabo-kopman Robert Gesink 'Anderhalve minuut op GgIG tfUl Na twee etappes staat Robert Gesink in het C 1/ er kan nog veel gebeuren.' hoInnlllO algemeen klassement 25e. Hij heeft twaalf I# "CI 11111 LES ESSARTS - Gebroederlijk naast elkaar gezeten - de één met bloe men, de ander in het geel - haal den Jonathan Vaughters, teamma nager van Garmin-Cervélo, en zijn kopman Thor Hushovd gistermid dag hérinneringen op. In 2001 wonnen de twee, toen nog als ploeggenoten, samen ook al de ploegentijdrit in de Tour. Bij Credit Agricole liep de carrière van Jonathan Vaughters destijds op zijn einde, toen er een jonge Noor binnenkwam. „Ik zag met een dat die wat in zijn mars had." Elf jaar later rijdt Hushovd voor de derde keer in zijn carrière in het geel. De sprinter lukte dat eerder in 2004 en 2006. Nu kreeg de Noor het tricot eens niet omgehan gen na een zege in de massasprint, maar na een met minieme voor sprong gewonnen ploegentijdrit. „Dat geeft zo'n bevredigend ge voel. Niets is mooier dan je over winning met de hele ploeg op het podium vieren." Liefst had Vaugh ters er de rest van het Garmin-Cer- vélo-personeel ook bij gehad. De Amerikaan zag de eerste ritzege van de fusieploeg als een beloning voor jarenlang ploeteren. „Hier is zo lang zo hard aan gewerkt." Vaughters houdt er een specifieke werkwijze op na. Overal en ner gens hamert hij erop dat wielren nen vooral een teamprestatie moet zijn. Bovenal bepleit de Ame rikaan een schone sport. Al sinds de oprichting afficheert het team zich als dopingvrij. Dat juist zijn ploeg de chrono won, plezierde hem dan ook. „Ik ben er van over tuigd dat schone renners grote wedstrijden kunnen winnen." Derde etappe Olonne-sur-Mer - Re- don, 198 km. Het peloton verlaat de Vendée. Naar verwachting volgt vandaag het eerste duel tussen de rappe mannen van het peloton. De sprin- tersploegen zullen deze gelegen heid. niet voorbij willen laten gaan. Het eerste spektakelstuk aan de streepwaarbij het zoeken naar de- meest ideale uitgangspositie niet het werk voor angsthazen is. Vorig jaar veroverde Alessandro P?tac- chi de groene puntentrui. Mark Ca vendish is echter de te kloppen man. Er liggen aan de streep geen bonificatieseconden klaar. Tour de France 3e etappe 4 juli - 198km Redon 198km St-Hilaire-de Chcileons 104km St-Mars-de- Coutais92km Boulogne 54km FRANKRIJK 20km Olonne- sur-Mer ll hoogteverschil en moeilijkheidsgraad c St-Mars-de LesLucs-s Boulogne 67m^C Pont de St-Nazaire 66m ANP bron: a j 0. De Rabobank-ploeg, met Robert Gesink op kop, passeert na 23 kilometer de finish van de ploegentijdrit in Les Essarts. Alleen een allerbeste Alber to Contador zal deze Tour de France nog kunnen win nen. Het is de belangrijkste conclusie die getrokken kan worden na de chaotische Tourstart in de Vendée. Als de drievoudige Tour winnaar over drie we ken in Parijs, naast de hoofdprijs grijpt, zal hij met smart terugdenken aan de kostbare tijd die hij zaterdag ver loor op weg naar Mont des Alouet- tes. Toen de Rus Maxim Iglinskiy op negen kilometer van de finish te gen een onoplettende toeschou wer botste, brak het peloton in twee stukken. Contador en andere door Patrick Delait klassementsrenners zoals Samuel Sanchez, Christian Vandevelde en Roman Kreuziger zaten in het ver keerde deel. Een incident met gro te gevolgen bleek bij de finish, waar Contador meer dan een mi nuut verloor op de andere Tour favorieten. Hoewel de kopman van Saxo Bank de opgelopen schade giste ren beperkt hield in de ploegen tijdrit, is de tussenbalans na twee dagen Tour voor hem ronduit dra matisch. Contador staat in het alge meen klassement al 1.38 minuut In het krijt bij Andy Schleck, zijn voornaamste opponent voor de eindzege. Cadel Evans heeft zelfs al 1.41 minuut voorsprong bij el kaar gefietst. Nog voor de Tour goed en wel is begonnen, staat Contador met zijn rug tegen de muur. Het is een onwerkelijke situatie die voor 'El Pistolero' hoogst ongelegen komt. Nog niet helemaal hersteld van een loodzware Giro, hoopte de Spanjaard in de Tour zo lang moge lijk de kat uit de boom te kunnen kijken. Dat hij die strategie al na het openingsweekeinde moet la ten varen, komt voor Contador hard aan. „Ik heb duidelijk een pro bleem. Andy Schleck en Cadel zijn nu de favorieten", likte Contador zijn wonden. Als Contador deze Tour nog naar zijn hand wil zetten, zal hij in het hooggebergte sterker voor de dag moeten komen dan vorig jaar. Hij zal niet alleen moeten aanvallen, maar ook een echte kloof moeten slaan met de concurrentie die er op gebrand is hem pootje te lich ten. Het is de vraag of dat niet te veel is gevraagd in een seizoen waarin hij niet alleen fysiek, maar ook mentaal veelvuldig op de proef werd gesteld. Al bijna een jaar achtervolgd door de aansle pende dopingaffaire waarin hij is verwikkeld, zal de druk op Conta- dors schouders nog toenemen nu hij ook in de Tour in de verdedi ging is gedrongen. Alleen een bo venmenselijke prestatie, lijkt hem nog te kunnen redden. Het verklaart waarom zijn concur renten zaterdag met een glimlach afscheid namen van de chaos op de Mont des Alouettes. Hoewel zijn concurrenten nog voorzichtig zijn in hun conclusies, komen ze unaniem tot dezelfde vaststelling: de penibele situatie waarin Conta dor verzeild is geraakt, maakt deze Tour voor hen razend interessant. foto Eric Lalmand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49