Sport PZCI2, Niet de laatste voor Gilbert 26 en 27 28 en 29 TOUR DE FRANCE Roose pakt zilver bij WK kitesurfen Lokerse/Bolsterlee winnen opnieuw Zwemdubs zetten stap richting fusie MmnV ninl/A\?ir ic D onw \/icconr t-nr»nt- Novak Djokovic is Remy Vasseur toont een maatje te groot zijn klasse in eerste' voor Rafael Nadal - WF'- Triatlon Zeeland Maandag 4 juli 2011 Tip? sport@pzc.nl door Edward Swier LES HERBIERS - Schrijf zijn naam maar alvast op voor morgen. Dan zal Philippe Gilbert zijn tweede Touretappe, met aankomst op de lastige Mür-de-Bretagne, winnen. „Normaal gesproken wel", zegt de Belg (28) onomwonden. Zijn zelf vertrouwen reikt tot aan het he melgewelf Gilbert verblikt of verbloost niet als hij met charmant Waals accent toegeeft dat zaterdagochtend bij de start van de Tour op de Passage du Gois de uitslag van de eerste etap pe hem al bekend was. „Ik ging winnen, dat wist ik zeker." Zijn ploeg Omega Pharma-Lotto nam dan ook het voortouw, gunde een trio (met Lieuwe Westra) enkele minuten voorsprong, en wachtte op de glooiende aankomst in Les Herbiers op de bekroning. Gilberts verzorger had alvast een protserig, fonkelend geel polshorlo ge in zijn rugzak gestopt. Zodat hij ook daarmee kon pronken als ze hem het geel om de schouders zou den hijsen. „Luik-Bastenaken-Luik winnen was mijn droom als kind, dit had ik al voor ogen toen ik een adoles cent was. Een rit winnen in de grootste wielerwedstrijd ter we reld, en het geel dragen, dat is waar elke wielrenner op hoopt", al dus de Belg, die het tricot gister middag na de ploegentijdrit aan Thor Hushovd af moest geven. Gilbert verkeert in een uitzonder lijke vorm, wil blijven oogsten. Morgen, als de aankomst nog net iets lastiger is dan zaterdag op de Mont des Alouettes, hoeft nie mand zich enige illusies te maken. Gilbert kondigt, en dat durven slechts de allergrootsten, zijn over winningen aan. De slokop: „Tuur- lijk wist ik dat iemand als Cancella- ra het nog zou proberen, en dat zal dinsdag ook zo zijn, maar daar heb ik geen schrik van." Voor Gilbert is 2011 één aaneen schakeling van gelukzalige momen ten. Sinds de Brabantse Pijl (13 april) is hij onklopbaar. Alle een- dagskoersen die hij sindsdien reed, won Gilbert. En ook in de Ronde van België en de Ster ZLM Toer ging de eindzege naar hem. „Een unieke reeks", beseft Gilbert zelf ook. „Waar het stopt? Ik ga de Tour niet winnen." Maar een paar ritzeges erbij, en misschien wel een serieuze gooi naar de punten- trui, het zou zo maar kunnen. SYTE Katja Roose mag zich sinds giste ren vice-wereldkampioen course- racing kitesurfen noemen. De Vlïs- singse moest op het water bij het Duitse Waddeneiland Sylt alleen meervoudig wereldkampioene Steph Bridge voorrang verlenen. Roose had na vijf races nog de lei ding maar was desondanks bijzon der tevreden met haar tweede plek. „Vooraf had ik hiervoor gete kend." Vorig jaar werd ze nog vijf de bij het WK. Morgen vliegt de Walcherse voor een wedstrijd naar Italië. Dit jaar gaat ze ook nog naar onder meer Puerto Rico, Brazilië en Zuid-Afrika. Roose staat nu der de op de wereldranking. HOEK VAN HOLLAND Bij de Grand Slam Hoek van Hol land gingen de beachvolleyballers Bart Bolsterlee en Timko Lokerse er bij de mannen voor de derde keer dit seizoen met de winst van door. Bolsterlee en de uit Dishoek afkomstige Lokerse, die als derde geplaatst waren, versloegen in de fi nale het duo Oude Elferink/Pauli- des met 21-11 en 21-17. Na het winnen van het toernooi op de Dam en in Sint Anthonis, pak ken ze nu ook de titel op Hoek van Holland. Bolsterlee en Lokerse wa ren na afloop bijzonder blij met de overwinning. „Nu resten alleen de toernooien in Vlissingen en Vrou wenpolder nog", zei Lokerse. MIDDELBURG De zwemverenigingen Luctor et Emergo (Middelburg) en De Storm vogel uit Vlissingen gaan vanaf 1 september samen een startgemeen schap vormen. Een startgemeen schap betekent dat de verenigingen gezamenlijk en onder een naam in wedstrijden uitkomen. De startge meenschap omvat zowel de zwem- als de waterpolo-afdeling. Het sa menwerkingsverband telt dan zo'n zeshonderd leden. De nieuwe naam is nog niet bekend. Die zal aan de hand van een prijsvraag worden vastgesteld. De startge meenschap kan een eerste stap zijn in de richting van een fusie tussen de twee Walcherse clubs. TRIATLON ZEELAND Atleet Remy Vasseur won zaterdag in Vlissingen de Triatlon Zeeland. Bekijk de video via www.pzc.nl/video STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Philippe Gilbert kust zijn shirt nadat hij in Mont des Alouettes op overtuigende wijze de eerste etappe wint. Giste ren raakt hij zijn gele trui alweer kwijt aan de Noor Thor Hushovd. foto Koen van Weel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45