twee-eenheid sport 133 Wisselend succes voor Beach Soccer Zeeland Lach en traan bij mixedteam Axel na binnenhalen van kampioenschap pzc.nl/webwinkel Dubbëltoernooi in Sluiskil Tholense Boys eindigt zoals het begint Non fictie boekenpakket maandag 4 juli 2011 categorieboeken A. Gisteren zijn de eerste partijen gespeeld van het 21e Rabo Sluuskille Dubbeltoernooi. Dat toernooi in Sluiskil duurt tot en met komende zondag. Er wordt in negen categorieën gedubbeld. De hoogste categorieën zijn de mannendubbel 5 en het gemengddubbel 5. door Henk van de Voorde AXEL - Brigith de Waele van De Boskreek uit Breskens en Marian ne Fraanje van het Terneuzense Animo vullen elkaar goed aan. De één is dominant in de rally's, de ander maakt enorm veel af aan het net. Ze overdonderden in de eerste set van de vrouwendubbel 3-finale van het Erpelkappertennis- toernooi in Axel de als eerste ge plaatste zusjes Nathalie en Sophie de Schepper: 6-0. In het tweede bedrijf herstelden de zussen uit Vo gelwaarde zich, maar De Waele en Fraanje bogen een 3-2-achterstand om in een 6-4-setwinst. In het dubbel 5 versloegen moeder en dochter Jolanda en Nomie Jo- ziasse van het Steense Smash in de beslissende poulewedstrijd Mireil le van den Bulck en Danielle Me ijer van TC Animo met twee keer 6-4. Laatstgenoemde duo moest vervolgens ook in de 6-finale met twee keer 7-5 zijn meerdere erken nen in Sophie Boddaert en Jacque line Adriaanse van het Sasse TC Drive. Terneuzenaar Coen Kayser schreef de 4-poule op zijn naam door favoriet Jan Maarten van de Vrie met 6-4 6-3 te kloppen. Michel Pateer, die binnenkort ver huist naar Antwerpen, won verras send de 5-categorie. De conditio neel en mentaal sterke Smash-spe ler won in de finale met duidelijke cijfers van Bas de Barbanson: 6-1 6-3. In de halve finale kreeg Pateer bij een 4-0-voorsprong een walk-over van Terneuzenaar Beny Ysebaert, die zich een dag eerder in de mixed bij 6-6 had verstapt. Op het grootste schema, de 6-cate- gorie, revancheerde Yanniek Ivens zich voor zijn vroegtijdige uitscha keling in het Reynaert tennistoer nooi. De 15-jarige Hulstenaar won in fei te drie finales op rij tegen achter eenvolgens Maxime van Eenen- naam (kwartfinale, drie sets), Peter van der Sloot (halve finale, drie sets) en Henk Monsieurs. In de eindstrijd tegen Monsieurs van de organiserende vereniging zege vierde Ivens in twee sets: 6-4 6-2. De jeugdige Hulstenaar maakte veel tempo, terwijl de vermoeid heid van een zwaar toernooi zich deed voelen bij zijn 41-jarige oppo nent. Monsieurs had de ver moeiende driesetters tegen Frank Broeders en Maarten Kolijn nog in de benen. In de mixed 4-finale gingen Step hanie van Balen en Philip Ysebae rt via drie sets met de winst aan de haal ten koste van Natascha van Strien en Coen Kayser: 2-6 6-3 7-5. Nadat Ysebaert bij 5-4 al ver zuimd had om de partij op het eer ste matchpoint uit te serveren, was het bij 6-5 op de opslag van Van Balen wel raak op het tweede matchpoint. Silvie Dobbelaar en Melvin Bracke wonnen in de mixed-5-finale met 7-5 in de derde set van Anna Meerman en Marnix Ivens. De lokale favorieten Irene Knegtel en Arnold Rouw bekroon den een sterk toernooi door Da nielle van Megen en Peter Rompa in de mixed 6-finale met twee keer 6-1 het nakijken te geven. Bas de Barbanson en Bernd van Broekhoven wonnen de dubbel 4-poule. Richard Arens en Sjakco de Braai van TV Biervliet klopten in de 5-finale met 6-0 6-1 het ver rassend ver doorgedrongen twee tal Barrie Bongaarts/Wout Kolijn. Het dubbel 6 werd een prooi voor Michel Pateer en zijn maat Bas Dingenouts. In de finale tegen Ger- ben Schram en Philippe de Baets maakte de lange Dingenouts weer veel af: 6-4 6-3. Karin Pijpelink maakte haar favorietenrol waar in de vrouwenenkel 6-poule. THOLEN - De wedstrijd tussen de amateurs van Tholen se Boys (zwart-geel gestreepte shirts) en de profs van Volendam eindigde zaterdag zoals die was begonnen: met 0-0 op het scorebord. In de tussenliggende tijd ge beurde er echter meer dan die stand doet vermoeden. Volendam was op strafexpeditie in Tholen; de eerstedi- visionist scoorde tien keer. Het scorebord kon echter geen dubbele cijfers aan, waardoor het bord na de ne gen weer op nul uitkwam. In de eerste helft hield Tho lense Boys de schade nog beperkt (0-3). In de tweede helft wisselde trainer Gert Kruys bijna zijn gehele elftal en in hoog tempo werd de score opgekrikt naar dubbe le cijfers: Michiel Kramer (strafschop), Jack Tuyp, Domi nique van Dijk, Robert Mühren (2), lljas Rodjan, Kees Tol, Stanley Taylor, Kevin Tano en Roy Bakkenes verzorg den de productie. foto Willem Mieras door Henk van de Voorde AXEL - Via een 3-3-gelijkspel op de slotdag in en tegen Scharendijke, stelde TV Axel de titel veilig in de eerste klasse van de Zeeuwse mixedtenniscompetitie. Dat was de verdienste van captain Leo Bracke, echtgenote Emanuela en hun zoon Melvin Bracke plus Bian- ca d'Hooghe, Stephanie van Balen, Jean-Paul de Bakker en Wouter de Feijter. Het is echter een kampioenschap met een lach en een traan. Ener zijds is er euforie over de vijf over winningen en twee gelijke spelen die de weg naar de hoofdklasse hebben geplaveid. Anderzijds is er mineur over het vertrek van de twee beste spelers van het team. Wouter de Feijter (speelsterkte 5) en zijn vriendin Stephanie van Ba len (4-status) verruilen namelijk TV Axel voor een nieuw op te star ten team van TV Sluiskil met ande re jongeren als Natascha van Strien, Liselot Kayser en Frederik van Balen. „In de hoofdklasse heeft TV Axel niks te zoeken, of wij er nu wel of niet bij zouden zijn. Wat heeft het voor zin om te gen 3-tennissers uit te moeten ko men? Onze teamgenoten hebben gelukkig begrip voor ons vertrek. In de bedrijfstenniscompetitie blijf ik dan ook gewoon voor het team van Leo Bracke spelen", aldus de 22-jarige De Feijter. Tegen Scharendijke werden beide dubbels en de eerste mixed gewon nen door de formatie uit Axel. De drie overige mixedpartijen gingen in drie sets naar de equipe uit Schouwen-Duiveland. Scharendij ke verzekerde zich door het gelijk spel van lijfsbehoud in de eerste ldasse, met dank aan nummer twee De Boskreek dat Souburg 2 met 5-1 bedwong. Regerend Zeeuws kampioen De Schelde prolongeerde de titel in de hoofdklasse. De Vlissingers versloe gen degradant Yerseke met 4-2. Ga- me'78, dat in Clinge met 3-3-gelijk- speelde tegen Souburg, eindigde op de tweede plaats. Tiola is na een formidabele eindsprint op de derde plaats gefinisht. Het team uit IJzendijke, met 3-spelers Bri gith de Waele en Patrick Marteijn, won bij Gravelsteps in het naburi ge Schoondijke met 6-0. door Aector Dooms TERNEUZEN - Beach Soccer Zeeland (BSZ) kende op de derde speeldag in de eredivisie van het beachsoc- cer opnieuw wisselend succes. In Amstelveen werd met 6-1 gewon nen van Beach Soccer Hoorn, maar leverde de tweede wedstrijd tegen Beach Soccer Wieringerwerf (BSWW) fors verlies op voor de Zeeuwse ploeg: 12-5. BSZ nam tegen Beach Soccer Hoorn vlot een 4-0- voorsprong door treffers van Daryl Rawidjan (2x), Lukas Wiering en Mevlud Eryürük. De ploeg van coach Veli Eryürük was gehandicapt door het ontbreken van een doelman. Eer ste doelman Mark Smith ontbrak, zijn mogelijke vervangers Mark van Kouteren en Mark Fackeldey zijn geblesseerd. Gelegenheidsdoel man Ali Eryürük moest slechts Bizar, turbulent en indringend! Een pakket met 3 zeer aangrijpende waargebeurde verhalen uit het echte leven: - Overleven op de K2 (Wilco van Rooijen): de rampzalige expeditie op de K2 -Yab Yum (The'o Heuft): de markante geschiedenis van Yab Yum - Soldaat in Uruzgan (Niels Roeien): de missie van kapitein Vik de Wildt in Uruzgan Uitvoering paperback, totaal ruim 650 pagina's. De uitgebreide beschrijving van deze boeken vindt u in onze webwinkel. Lezersprijs 19,95* exclusief 5,95 verzendkosten één doelpunt toestaan. In de derde periode bepaalden Daryl Rawid jan en Fabian Wilson de eind stand op 6-1. In het duel met BSWW keek BSZ" snel tegen een 4-0-achterstand aan. De Zeeuwse ploeg miste daar na riante mogelijkheden. Alleen Rawidjan scoorde in de tweede pe riode twee keer, maar daardoor keek het team nog altijd tegen een 5-2-achterstand aan. In de laatste periode werden er meer risico's ge nomen en wist BSWW verder uit te lopen. Ali Etyüriik, Rawidjan en Wilson scoorden nog wel, maar aan de nederlaag (5-12) viel niet te ontkomen. BSZ won tot nu toe drie keer, maar leed ook even zoveel nederlagen. Komend week einde valt de beslissing voor plaat sing voor de eindronde, als Beach Soccer Zeeland in Scheveningen een dubbel programma afwerkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43