321 sport De Waele en Fraanje vormen Anouk Kort kan kroon niet op werk zetten ID-renners meer dan tevreden Brigith de Waele en Marianne Fraanje schrijven in Axel de hoogste categorie op hun naam. Ze verslaan in de finale de zussen Nathalie en Sophie de Schepper. Mobach net naast podium maandag 4 juli 2011 athene - De Zeeuwse delegatie die heeft meegedaan aan de Special Olympics in Athene keert morgen met een flinke lading medailles te rug op Schiphol. „Met het Neder landse team hebben we twaalf me dailles gewonnen", zei de Terneu- zense coach Jan de Jonge gisteren. „Daar hadden we vooraf niet van kunnen dromen." Irma van Duyn uit Schoondijke stapte gisteren in de wegwedstrijd over 25 kilometer na vier ronden uit. Vivian Geense uit Hilversum pakte in die wedstrijd zilver, nadat ze een dag eerder ook al tweede was geworden in de wedstrijd over vijftien kilometer. De Zeeuw se mannen waren zaterdag ook weer succesvol. Terneuzenaar Ton- ny Hoogstraate won in de tweede divisie de wegwedstrijd over vijf tien kilometer, Joannathan Duin- kerke uit Goes moest na twee gou den medailles deze keer genoegen met een zilveren plak. Marco van de Boogaart uit Hulst finishte in de vierde divisie als zesde, Irma van Duyn kwam in de eerste divi sie bij de vrouwen als vijfde bin nen. Zaterdag werd ook duidelijk dat Duinkerke zijn gouden plak van de wegwedstrijd over 25 kilo meter mocht houden. De jury be sloot de uitslag, ondanks een tu multueus einde, niet te wijzigen. OPEN ERPELKAPPERTOERNOOI In het Open Erpelkappertoernooi werd de afgelopen week in 19 categorieën gestreden voor de winst. kaatsheuvel - Jarno Mobach slaag de er bij een wielerwedstrijd voor jeugd in het Brabantse Kaatsheu vel net in een plek op het podium te veroveren. De wielrenner uit Philippine moest in categorie 6 ge noegen met de vierde plaats. Zijn streekgenoot Jochem Kerckaert fi nishte in categorie 4 in de top tien. De inwoner van Schoondijk ein digde in Kaatsheuvel op de negen de plek. door Lucien Roelandt nieuw- en sint joosland - Vin cent Voorn won zaterdag met de vosmerrie Audi's Vanity R de Gro te Prijs Zeeland Outdoor. Daarmee kreeg de zesde editie van de vier daagse Jumping in Nieuw- en Sint Joosland een international als win naar. Evenals bij de start van de ba sis was Ingrid jakobsen uit Melis- kerke ook in de openingsrubriek van het nationaal (1.30m twee fa sen) de beste. lelmer Hoestra was spekkoper in de nationale rubrie ken. De ruiter uit Middelharnis toonde zich met de Indoctro-doch- ter Vorieta de beste in het 1.35m klassiek. Met de Holland-zoon Mi nardi schreef hij het 1.30m klassiek op zijn naam. Vincent Voorn bewees al in de aan loop naar de Grote Prijs dat het wel goed zat. De international stuurde in het 1.40m twee fasen de merrie Audi's Vanity R naar de tweede plaats. Achter Wil Schelle- kens met de Matterhom-afstam- meling Verano-Tetti. Voor de Gro te Prijs had de Belgische parkoers bouwer Mare Vygh een selectief parkoers neergezet. Vier combina ties plaatsten zich voor de barrage. Vincent Voorn stak al meteen de lont in het kruitvat. Hij stuurde de Hors La Loi Il-dochter Vanity fout loos in 34,67 seconden over de hin dernissen. Tweede starter Anouk Kort toonde zich met de merrie Tjabinka, waarmee ze drie weken geleden nog brons won op het NK, achthonderdste seconde snel ler. Maar tot teleurstelling van de fel meelevende Zeeuwse aanhang haalde de amazone uit Lewedorp met de Indoctro-dochter op de laatste hindernis een paal naar de bodem. Erik Ickenroth hield met de schim melmerrie Udilia de nul op de lei, maar de Limburger kwam met de Andiamo-dochter ruim vier tellen tekort om Voorn van de leiding te verdringen. Anouk Kort kon ook met haar tweede troef Verdi's Falstaff Wonderland de hoogge spannen verwachtingen niet waar maken. Al op de eerste hindernis schopte de Cheenook-zoon een paal naar beneden. Dat was voor Kort reden om vrijwillig de piste te verlaten. „Het had geen zin meer om verder te gaan. Ik wist dat ik derde en vierde zou worden. Dan moet je een paard niet verder belasten. Voor die fout met Tjabin ka heb ik echt geen verklaring. Ze sprong super, maar een fout ligt in onze sport vaak in een klein hoek je. Maar het was behoorlijk balen, want ik had graag voor eigen pu bliek gewonnen." Snel, sneller, snelst. Dat was uitein delijk Ingrid Jakobsen met Zsa-Zsa in het tweefasenparcours natio naal 1,30 meter. Als eerste starter zette Arnold Boerekamps met Kan- dans Como al meteen de druk op de ketel. De prof uit Milheze reed Cesano Il-afstammeling in 27,96 se conden door de beslissende fase. Wilma Stouten uit Serooskerke toonde zich met de Calvados-doch- ter Stouten's Tanagra tweetiende tel sneller. Met zijn tijd van 27,29 bewees Jelmer Hoekstra met Ba- lou du Ruet-nazaat Balisto dat het sneller kon. Het bleek voor de com binatie uit Middelharnis echter niet voldoende voor de zege. In grid Jakobsen stuurde de ontketen de Orlando-dochter Zsa-Zsa in 26,33 naar de felbevochten zege. De combinatie tekende hiermee voor de negende Zeeuwse over winning op deze zesde editie van Zeeland outdoor. „Het loopt lek ker. Zsa-Zsa gaf mij in de eerste fa se al het vertrouwen. En ze stelde mij niet teleur. Ze was snel, draai de op een dubbeltje en wilde geen fout maken", vertelde Jakobsen. Imke Kort leek daar een tiende Zeeuwse triomf aan toe te voegen. Het zeventienjarige zusje van An ouk Kort stuurde in de rubriek 1.20m direct op tijd de merrie Win- cento in 66,48 seconden over de veertien obstakels. Op die tijd le ken de dertig achtervolgers zich stuk te bijten, maar het venijn zat in de staart. Elmer Hoekstra reed de vosruin Puccini in 63,94 naar de finish. Maar evenals in het 1,30m tweefa sen rekende ruiter uit Middelhar nis zich te vroeg rijk. In een bloed stollende rit stuurde de Belgische Bobby Klootwijk de Robin Z-doch- ter Voldine in 63,47 naar de zege. „Ik heb er alles aan gedaan, maar er zat echt niet meer in. In de wen ding slipte Wincento even weg. En dat kostte tijd", vertelde Imke Kort. De veertienjarige amazone Mabel Acda uit Nisse won met Anjershof Rodrigo de Zeeland Outdoorprijs klasse M pony's grote maat op haar naam. Sophie (links) en Natasja de Schepper konden het niet bolwerken in de finale van de vrouwendubbel 3 in Axel. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42