loer liggen' zeeland 113 Bruisend weekend in Kloosterzande door combinatie van evenementen om de jeugd bij de muziek te betrekken Uit het exploot dd. 28-06-2011 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van Aldert Anthonie de Doelder wonend te Terneuzen, is gedagvaard Virgil S. van Daal, thans zonder bekende woon- of verblijf plaats in Nederland en daarbuiten, om op 12-10-2011 om 10.30 uur in per soon of bij gemachtigde te verschijnen ter terechtzitting van de rechtbank Middelburg, sector kanton, locatie Terneuzen, zitting houdend aan het Stadhuisplein 121 te Terneuzen om alsdan en aldaar te horen eisen als nader omschreven in voormelde dag vaarding. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift krijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Adres: Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 613651 E: deurwbarders@vandamme-holland.nl maandag 4 juli 2011 z ten in Nieuwvliet, Cadzand, Ret- ranchement en Oostburg. Met steun van het Rabo Stimulerings fonds zijn we in staat om een le raar hiervoor aan te trekken. Door dit project is de terugloop gestopt. We laten merken dat we de jeugd erg belangrijk vinden. We geven ze uitdaging." De Hullu is er van overtuigd met zijn vereniging de goede weg inge slagen te zijn: „Muziek maken is leuk en bovendien hebben weten schappelijke onderzoeken bewe zen dat het een zeer positieve in vloed heeft op de intelligentie en de sociale vaardigheden van kinde ren. Het gezamenlijk musiceren versterkt daarbij het groepsge voel." MEEST CELEZEN Redacteuren van de PZC schrijven op blogs over sport, politiek, cultuur en meer: zie www.pzc.nl/blog Het starterorkest begon in 2002 op bescheiden schaal met afzonderlijke extra re petities. De talenten bleken zich snel te ontwikkelen. Het jeugdor kest IJgenweis ontstond en ging zelfstandig optreden. In 2009 deed IJgenweis mee aan het Eurofestival for Youth Orchestras te Maas- bracht en het kreeg van de jury het predikaat 'zeer goed'. Jeugdlid Ellen Nieuwenhuize is laaiend enthousiast over IJgen weis. „De gezelligheid en gemoede lijkheid staat bij ons voorop. Door dat we op een gunstige tijd op vrij dagavond repeteren, kunnen veel jongeren de repetities bijwonen. Inmiddels hebben we 36 leden. Het is een hechte en leuke groep." Naast de aandacht voor de jeugd is het succes van Excelsior ook inge geven door in 2008 als een brass band verder te gaan. Voor die tijd was de muziekvereniging een fan fare. De switch-werd goed door de muzikanten opgepakt. Met de 40 leden valt de muziekvereniging nu als een zogenaamde 'dikke' brass band te typeren. Normaal spelen er in een brassband namelijk slechts 28 muzikanten mee. Ondanks het optimisme blijft de terugloop van het ledental op de loer liggen. De Hullu: „De bevol king loopt terug en wij moeten daar op inspelen als verenigingen in. West Zeeuws-Vlaanderen. Alle gezelschappen hebben goede con tacten met elkaar en doen veel aan het opleiden van de jeugd. We le nen regelmatig instrumenten aan elkaar uit en concurrentie is er ze ker niet. Als we op die manier aan de weg blijven timmeren, moeten we het redden. Het blijft wel hard werken om het hoofd boven water te houden. Alleen al de investering in instrumenten bedraagt 75.000 euro. Daarnaast hebben we de aan schaf van uniformen, muziekstuk ken, zaalhuur en kosten van de di rigent. De subsidies nemen niet toe, maar we blijven actief fond sen werven." Het was een goed idee om het kunstweekend tijdens de Molenstraatfeesten te houden. Er kwamen veel meer be zoekers, merkten ook de kunstenaars die exposeerden in de garage van de Hof te Zandeflat. foto Mark Neelemans door Eugène Verstraeten Er wordt de laatste tijd door organisatoren nogal eens gemopperd dat er zo veel evenementen in een zelfde weekend plaatsvinden. Want mensen kunnen niet overal tegelijk zijn. Maar in Kloosterzan de hoor je ze niet klagen. Daar or ganiseren ze gewoon verschillende evenementen tegelijk, die allemaal een graantje van elkaar meepik ken. De Molenstraatfeesten, de ker mis en het NK scootersprint kre gen afgelopen weekend gezelschap van het folklorefestival en het Kunst Weekend Klooster. „We wa ren nog aan het opbouwen toen de eerste bezoekers al op de stoep stonden", zegt Sandra d'Haens, die samen met een tiental andere amateurkunstenaars de garage on der de Hof te Zandeflat heeft om getoverd in een sfeervolle galerie. „Ze kwamen van. de rommel markt." Een mooi voorbeeld hoe de evenementen elkaar versterken. „We hebben drie keer met het WAK-weekend meegedaan", zegt Tjarda Schakelaar van de organise rende werkgroep. „We voelden ons toch een beetje onderge sneeuwd door de activiteiten in grotere plaatsen zoals Hulst. Daar om hebben we besloten om sa men te werken met de Molen straatfeesten en het eerste Kunst Weekend Klooster te organiseren." Daar hadden ze geen spijt van, want de over verschillende locaties verspreide deelnemers kregen heel wat belangstellenden over de vloer. Veel mensen ook die je nor maal tijdens het kunstweekend niet zou zien. Dat zorgde af en toe voor verrassende blikken als ze er achter kwamen dat ook bekende dorpelingen als huisarts Wim Ter Burg en oud-wethouder Ben Pauwels met verve het penseel hanteren. Een braderie en rommel markt, muziek en een natje en een droogje waren ook deze editie de hoofdingrediënten van de al jaren beproefde formule van de Molenstraatfeesten. En niet te vergeten de kermis. De Jeugd kon in de. Cloosterstraat een diploma 'spuitgast' behalen. Daarvoor moesten wel de 'vlam men' geblust worden die uit een replica van het Hulster stadhuis sloegen. Met op de toren een om hulp roepende burgemeester Jan-Frans Mulder. De 3-jarige Cait- lin.was veruit de jongste spuitgast^ die het diploma bemachtigde. Maar haar aandacht ging vooral uit naar de kleurplaat, de ballon en het zakje chips dat ze er ook nog bij kreeg. Zaterdagavond verzamelden zich"" enkele honderden mensen voor het buitenpodium bij bar de Klaroen voor een optreden van de Belgische sfeerzanger Sam Gooris (schoonzoon van Jean Marie Pfaff). Het was de hele avond ge zellig druk in de horeca met live muziek op buitenpodia. Het dorpsfeest begon zondagoch- end al met een scootersprint op de Hulsterweg. 's Middags was er4 weer volop ambiance met zo'n 6ö kramen, live muziek en het mu ziek- en folklore festival dat vanuit Hulst uitgeweken was naar Kloos terzande. Vanwege het mooie weer kon je zondagmiddag over de koppen lopen. 1Vrachtwagen verliest container. 2. Sfeer in raad baart zorgen. 3. Toename diefstal fietsen. WEBLOGS. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Ook de jeugd amuseerde zich uitstekend tijden de Molenstraatfeesten, zoals in deze gratis draaimolen. Ze konden zich laten schminken en verspreid door de Cloosterstraat waren er verschillende springkussens. De ouderen slen-^ terden langs de vele kraampjes, waar de meest uiteenlopende spullen werden aangeboden. foto Mark Neelemans l

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39