'Terugloop leden blijft op de Thuis 12 Doorrijden na botsing en te veel alcohol op Inspiratiecentrum houdt bijeenkomst MUZIEKVERENIGING Christelijke Muziekvereniging Excelsior uit Cadzand voert actief beleid Drie dagen feest tijdens Polderkermis Zomerfestijn bij Blaauwe Hoeve Jongerenkoor sluit jubileum af met geslaagd concert almanak maandag 4 juli 2011 TERNEUZEN De politie heeft vrijdagavond een 38-jarige man uit de gemeente Ter- neuzen aangehouden wegens door rijden na een aanrijding, beledi ging van agenten en rijden onder invloed. De man botste in de Don- ze Visserstraat tegen een geparkeer de auto en reed door, achtervolgd door de eigenaar van de auto en zijn buurman. De politie hield de man aan op de Grenulaan. Hij had vier keer teveel alcohol op en moest zijn rijbewijs inleveren. HULST Het Inspriratiecentrum houdt van daag een inspriatieavond in haar gebouw aan de Steenstraat in Hulst De organisatie noemt de bijeen komst 'een mengeling van spiri tueel café en netwerkbijeenkomst'. Iedereen kan doen waar hij of zij zin in heeft of goed in is. De bijeenkomst duurt van 19.30 uur tot 22.30 uur. Deelnemen kost 1 euro, inclusief drankjes. door Frank Gijsel De opzet is eenvoudig. Muziekgezelschappen uit West Zeeuws- Vlaanderen hebben al meer dan dertig jaar de handen in eengeslagen om per toerbeurt een jaarlijks festival te brengen met aanslaande, populaire muziek. Za terdagavond bevolkten zo'n hon derdtwintig muzikanten het Marktplein van Retranchement onder de leiding van dirigent Pa trick Geerts van de organiserende Christelijke Muziekvereniging Ex celsior uit Cadzand. Dat er voor Retranchement was ge kozen had te maken met het feit dat de repetities plaats vinden in d'Ouwe Schoole. Het aanbod was erg gevarieerd en sloeg duidelijk aan bij het talrijk opgekomen pu bliek. Hier en daar werd driftig meegezongen op nummers van Abba, the Blues Brothers, Phil Col lins of Dizzy Stratford. Ina Basting, lid van Excelsior, die een groot deel van de voorberei dingen uitvoerde, toonde zich na afloop erg tevreden. „De publieke opkomst was groot. Voor het eerst hebben we er voor gekozen dit eve nement al begin juli te organise ren om ook toeristen er bij te be trekken. Het sloeg duidelijk aan." Voor Excelsior uit Cadzand was het zaterdag een prima gelegen heid om te laten zien tot wat het korps in staat is. Ondanks dé terug loop van de bevolking is voorzitter Adri de Hullu niet pessimistisch gestemd voor de toekomst. „Het unieke bij ons is het jeugdorkest. We zijn erg actief en proberen de jongeren er bij te betrekken. Dat lukt goed. Die jeugd is bij ons te recht gekomen door scholenprojec- absdale - Absdale vierde dit week end voor de 30e keer Polderker mis. Het buurtschap feestcomité bood de bevolking een driedaags feestje aan met vermaak voor jong en oud. „Dit feestje verstevigt de binding tussen de bewoners", al dus een woordvoerder van het feestcomité. Vrijdagavond werd sportief afgetrapt met levend tafel voetbal. In de feesttent aan de Riet en Wulfsdijkweg konden liefheb bers nog fietsen op de rollen. Met een gezellig discofestijn werd de eerste dag afgesloten. Zaterdaga vond ging de barbecue aan. Voor de jeugd draaide een molentje en ze kon naar hartelust springen op een luchtkussen. De Elvis imitator luc Evans was de gangmaker tij dens de feestavond. Zondagmid dag schoven enkele tientallen buurtbewoners aan tafel voor een jubileum brunch. De middag werd ingevuld met onder meer een bra derie en rommelmarkt. aBBMigaal'wl*WfgWTfOTKaro''ril'TT 1* HULST - Bij het tuinhuis op het ter rein van de Blaauwe Hoeve in Hulst wordt woensdag 6 juli van 11.00 tot 16 uur een zomerfestijn gehouden. Er zijn kraampjes met verkoop van hobbyartikelen, zoals kaartjes, sieraden en Zeeuwse bab belaars. Ingrid Pieters speelt vanaf 14 uur op haar accordeon/key board. Iedereen is welkom. Tip? redactie@pzc.nl Globetrotters zouden die Rotterdam se echtelieden nooit worden. Waar om ook als de hele wereld toch al naar je toekomtMaar een weekje 'dichtbij-Zeeland hadden ze schuch ter aangedurfd. En - eerlijk is eerlijk - dat was ze niet tegengevallen. Ze hadden me kaar af en toe zelfs verwonderd aan gekeken: zoveel schepen, zo dichtbij en dat ook hier... Op het station in Vlissingen waar de gele pijl stond die hen terug naar huis zou brengen, gaven ze hun heimwee de volle ruimte. Visioenen van Maas, Coolsingel, Erasmusbrug, Feyenoord... buitelden over elkaar heen. Hij keek zijn vrouw aan en zei: „Kom meid, gaan we lekker voorin zitten. Zijn we eerder in Rotterdam." AARDENBURC - Het jongerenkoor Aardenburg vierde zaterdag op het kerkplein de afsluiting van het veertigjarig bestaan met een ge slaagd jubileumconcert. Omdat in 1970 eigentijdse muziek in de kerk mogelijk werd, maakte pastoor Martens destijds van de gelegen heid gebruik om een jongerenkoor toe te laten tijdens de diensten in de kerk. Veertig jaar later heeft het gezelschap onder leiding van Fred dy Moens bijna tachtig leden. Het is een mix van jongeren en oude ren. Ze worden begeleid door een tienkoppig combo. Voor de pauze werd een repertoire gebracht be staande uit een terugblik in de his torie. Na de pauze werd het pu bliek opgewarmd met meezingers als De klok van Arnemuiden en Het kleine café aan de haven. Het Jongerenkoor Aardenburg onder leiding van Freddy Moens sloot zater dagavond de viering van het 40-jarig bestaan af met een jubileumconcert op het kerkplein bij de r.k. kerk in Aardenburg. foto Peter Nicolai Impression Patrick Geerts dirigeerde zaterdagavond zo'n 120 west-Zeeuws-Vlaamse muzikanten op de Markt in Retranchement. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38