Zeeland PZCIn Toename diefstal elektrische fietsen ZEEUWS-VLAANDEREN 12 en 13 14 en 15 INBRAKEN Veel verdachte voertuigen met buitenlandse kentekens gemeld in Zeeuws-Vlaanderen Brandweer uren lang Vrachtwagen verliest BrcHICIWGGr ITIKt Uit VOOf SCfmlIfGfl bezig met brand container op N61 Records sneuvelen bij kersenpit spugen 'Terugloop van leden blijft op de loer liggen' Maandag 4 juli 2011 Dansen op het strand van Dishoek tijdens StrDnAfeest Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - In Zeeuws-Vlaande- ren worden steeds vaker elektri sche fietsen uit garages en stallin gen gestolen. Ook worden er veel gewone fietsen weggenomen. Dat constateert Mare Gelderland van het Woning Inbraken Team van de politie. Gelderland advi seert eigenaars van een elektrische fiets om de fietscomputer altijd los te bewaren. Hierdoor wordt het al een stuk moeilijker om de fiets 'aan de praat' te krijgen. Wie een tweedehands elektrische fiets wil kopen en wil voorkomen dat het om een gestolen exemplaar gaat, kan volgens de politie het best vra gen naar een aankoopfactuur. Ook is het raadzaam om te kijken of er een nieuw slot is gemonteerd, of dat de sticker van de fietsenzaak waar de fiets is gekocht, is verwij derd. In de maand mei waren er 19 wo ninginbraken of pogingen daartoe. Dat is minder dan het aantal inbra ken in dezelfde periode van de af gelopen vijfjaar. Tot half juni wa ren er bij de politie elf inbraken be kend. De inbraken vonden ver spreid over heel Zeeuws-Vlaande- ren plaats. Volgens Gelderland is er geen wijk of dorp aan te wijzen waar nu opeens meer wordt inge broken. De politie heeft uit Zeeuws-Vlaan- deren wel meldingen van groepen mensen die zich verdacht gedroe gen. Dan gaat het met name over voertuigen met buitenlandse ken tekens (Britse, Duitse en Poolse). Gelderland: „De inzittenden spre ken mensen soms aan voor het ver richten van diverse werkzaamhe den, zoals asfalteren, gevelreini ging en dergelijke. Mijn advies is om hier niet op in te gaan maar de kentekens te noteren en ook het tijdstip waar ze worden gezien." Als er dan kort na het bezoek van dergelijke lieden inbraken worden gepleegd, kunnen de gegevens wor den doorgespeeld aan de politie. Het valt volgens de politie verder op dat ook een aantal inbraken plaatsvindt in de middag en vroe ge avond. „Het maakt de daders blijkbaar weinig uit of het nog licht is. Wees daarom alert op ver dachte bewegingen rond wonin gen, ook al is het overdag." Mensen kunnen volgens Gelder land beter een keer te veel iets no teren dan helemaal niets. „Zeker als later blijkt dat ze mogelijk de daders van een inbraak hebben ge zien." SAS VAN GENT TERNEUZEN 1 I I De brandweer van Sas van Gent is zaterdagochtend uren lang bezig ge weest met het blussen van een sta pel brandende hooibalen langs de Seydlitzweg in Sas van Gent. Het vuur werd omstreeks 05.15 uur ontdekt. Omdat het water snel op was en er verder geen water in de buurt was, moest de grote water wagen van Terneuzen er aan te pas komen. De brandweer kon pas na drie uur blussen terug richting de kazerne. Op de kruising N6i/Zeelandlaan/ Meester F.J. Haarmanweg in Ter- neuzen is zaterdagochtend een vrachtwagen een container verlo ren. Het ongeval gebeurde om streeks 08:00 uur. Door nog onbe kende oorzaak schoof de container van de vrachtauto, kwam deels op het fietspad terecht en nam onder weg ook nog een stoplicht mee. De container is met behulp van een andere vrachtwagen rechtop getild en van de weg gehaald. door Eugene Verstraeten SINT JANSTEEN - Dit weekend is brand uitgebroken in twee schu ren in Sint lansteen en Kapelleb- rug. Zaterdag werd rond middernacht een schuur aan de Gentsevaart in Kapellebrug volledig verwoest. De woning die aan de schuur vast stond, kon door de brandweer be houden worden. Die kwam met twee blusvoertuigen en een hoog werker ter plaatse om de brand te blussen. Omdat in eerste instantie nog niet duidelijk was of de bewo ner nog in de woning aanwezig was, werd voor de zekerheid een ambulance ter plaatse gestuurd. Er bevond zich echter niemand meer in de woning of in de schuur. De oorzaak van de brand is niet be kend. Rond 00.40 uur ontdekten buren van een woning in de Prins Hen drikstraat in Sint Jansteen dat er brand was uitgebroken in de schuur van hun buurman. Nog voor aankomst van de brandweer was het het vuur al gedoofd. Vorig jaar begon rond deze perio- de ook een reeks brandstichtingen in schuren en tuinhuisjes in Sint Jansteen en omgeving. De bran den hielden abrupt op, de dader is nooit gepakt. Vorige week nog werden in Hulst en Sint Jansteen twee auto's en een camper in brand gestoken. HENGSTDIJK - Records sneuvelden zaterdag winnende pit precies 11,65 meter ver. DJ tijdens de wedstrijd kersenpit spugen bij fruit- Peter de Graaf van Eagle Beat Drive In, die de winkel Van Assche in Hengstdijk. Bij de vrou- muziek verzorgde, zette bij de mannen het re- wen spuugde Tamara, hier aan het werk, de cord op 13,89 meter. Een knappe prestatie, maar nog lang geen wereldrecord. Dat staat jaar was het precisie spugen, waarbij de pit in namelijk op 28,51 meter. Er waren zo'n vijftig een emmertje moest worden gemikt. Bij de belangstellenden op de kersenpit spuugwed- jeugd deed Deborah de Bakker uit Klooster- strijd af gekomen. Een nieuw onderdeel dit zande dat het beste. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37