Boot wint voor goede doel 321 sport Medailleregen voor ID-renners Tennissers Yerseke strijdend ten onder Tholense Boys eindigt zoals het begint Taiwan wint World Port Tournament Robbert Aarnoudse wordt derde op NK maandag 4 juli 2011 THOLEN - De wedstrijd tussen de amateurs van Tholense Boys (zwart-geel gestreepte shirts) en de profs van Volendam eindigde za terdag zoals die was begonnen: met 0-0 op het scorebord. In de tussenliggende tijd ge beurde er echter meer dan die stand doet ver moeden. Volendam was op strafexpeditie in Tholen; de eerstedivisionist scoorde tien keer. Het scorebord kon echter geen dubbele cij fers aan, waardoor het bord na de negen weer op nul uitkwam. Schrik in de benen zoals een dag eerder in Hensbroek kreeg Volendam niet. Toen keek de ploeg van trainer Gert Kruys vrij vlot te gen een 1-O-achterstand aankeek bij de zon dag-derdeklasser. De averij werd overigens wel vlot gerepareerd met een half dozijn doel punten. Zaterdagavond in Tholen draaide de doelpuntenmachine zelfs een versnellinkje ho ger en de defensie was gesloten als een oes ter. In de eerste helft hield Tholense Boys de scha de nog enigszins beperkt. Slechts driemaal vond Volendam een gaatje in de hardwerken de defensie van Tholense Boys. Michiel Kra mer (strafschop), Jack Tuyp en Dominique van Dijk waren de doelpuntenmakers. In de tweede helft wisselde Kruys bijna zijn gehele elftal en in hoog tempo werd de score opge krikt naar dubbele cijfers: Robert Mühren (2), lljas Rodjan, Kees Tol, Stanley Taylor, Kevin Ta- no en Roy Bakkenes verzorgden de productie na rust. Na deze, doelpuntrijke avond vertrok Volen dam voor een zesdaags trainingskamp naar het Limburgse Vaals. foto Willem Mieras ■milllllillllllllllllMllllltilbifJWMWBBWWi ATHENE - De Zeeuwse delegatie die heeft meegedaan aan de Special Olympics in Athene keert morgen met een flinke lading medailles te rug op Schiphol. „Met het Neder landse team hebben we twaalf me dailles gewonnen", zei de Terneu- zense coach Jan de Jonge gisteren. „Daar hadden we vooraf niet van kunnen dromen." Irma van Duyn uit Schoondijke stapte gisteren in de wegwedstrijd over 25 kilometer na vier ronden uit. Vivian Geense uit Hilversum pakte in die wedstrijd zilver, nadat ze een dag eerder ook al tweede was geworden in de wedstrijd over vijftien kilometer. De Zeeuw se mannen waren zaterdag ook weer succesvol. Terneuzenaar Ton- ny Hoogstraate won in de tweede divisie de wegwedstrijd over vijf YERSEKE - Met een 4-2-thuisneder- laag tegen De Schelde hebben de tennissers van Yerseke afscheid ge nomen van de hoofdklasse voor gemengde teams. Yerseke eindigde in de stand als achtste en laatste en speelt daardoor volgend jaar in de eerste klasse. Alleen op de eerste speeldag werd er door Yerseke puntloos verloren (6-0 tegen Oost-Souburg), maar daarna snoepte het tegen elk team wel punten af Het probleem was echter dat Yerseke in zeven speel dagen niet één keer de eindzege mee naar huis kon nemen. Toch ging Yerseke strijdend ten onder, want tegen kampioen De Schelde tien kilometer, Joannathan Duin- kerke uit Goes moest na twee gou den medailles deze keer genoegen met een zilveren plak. Zaterdag werd ook duidelijk dat Duinkerke zijn gouden plak van de vrijdag verreden wegwedstrijd over 25 kilometer mocht houden. De jury besloot de uitslag, on danks een tumultueus einde, niet te wijzigen. ROTTERDAM De honkbalploeg van Taiwan heeft het World Port Tournament 2011 gewonnen. De Aziaten versloegen Cuba gisteren in de finale met 5-4. Dat gebeurde pas in de verlenging. Cuba had Oranje op onderling re sultaat uit de finale gehouden. Bei de landen wonnen zaterdag hun laatste pouleduel: Oranje van Cura cao (9-0) en Cuba van Duitsland (1-0). ARNHEM Robbert Aarnoudse is derde gewor den bij de nationale kampioen schappen luchtpistool schieten. De Arnemuidenaar schoot 562 punten bijeen op sportcentrum Papendal. Vorig jaar werd hij nog bij vijfde bij het NK. Aarnoudse is meestal ac tief bij de disciplines historische wapens, maar het luchtpistool schieten is een ideale training voor die sectie van de schietsport. us tmrnmssasmsm door Herman Heuvink werden er toch twee punten ge haald. Die punten kwamen op naam van Marloes Meulmeester en leanette Verschuure in het vrou wendubbelspel en Monique de Jonge en Jurrie Dhooge in het ge- mengddubbelspel. Meulmeester en Verschuure wonnen in twee tie breaks van Mireille Bergs en Mar- jon Snoek en De Jonge en Dhooge waren met 7-5 6-0 te sterk voor Snoek en Michiel van den Berg. Het mannendubbel van Vincent Bol/Roel Janse en de jemengddub- bels van Meulmeester/José de Koe- ijer, Verschuure/Bol en De Jonge/De Koeijer gingen allevier verloren. RILLAND/VUSSINGEN - Het weekein de stond voor de Zeeuwse motor crossers in het teken van bijzonde re wedstrijden. Op zaterdag werd in Rilland een goede doelen mo torcross verreden, waarvan de op brengst bestemd was voor onder zoek naar de spierziekte Duchen- ne. Gisteren vond op het Sloeha- vencircuit van Vlissingen-Oost een meerurencross van MSV de Uitlaat plaats. De broers Steven en Casper Ovaa verteerden die mara thonsessie het beste. In Rilland won Mark Boot uit Burgh-Haamstede de MX 2-klasse en Erik van der Wekken uit Zierik- zee de MX 1. Jacco Bol uit Schore bleek de sterkste bij de veteranen. Bij de 85 cc was Carsten Goedege- bure uit Yerseke weer eens aanwe zig. De twaalfjarige scholier is her stellende van een voetbreuk, die hij eerder dit seizoen opliep tij dens een training. De KTM-rijder won alledrie manches. Bij de 65 cc bleek Stefan Kapthe- ijns uit Valkenswaard veruit de sterkste. De jeugdige crosser hoort bij de absolute top van Nederland in zijn leeftijdcategorie en won bij de kleine wielen. Jayden Hoek uit Oost-Souburg moest terrein prijs geven, maar won wel bij de grote wielen. De 50 cc werd beheerst door Rich Stouten uit St Maartens dijk. Verdere winnaars waren San- der Weug uit Borssele (MX 1 junio ren) en Ralph Kerkhove uit Mid delburg (MX 2 junioren). Grote winnaar in de meeruren cross gisteren in Vlissingen-Oost werd het team Ovaa dat werd ge vormd door de gebroeders Casper en Steven Ovaa uit Oost-Souburg en Sander Weug uit Borssele. De laatste moest echter vanwege rug klachten afhaken. Teammanager Wesley de Jonge wees geen vervan ger aan. De Suzuki-rijders legden 137 ronden af in drie uur. Dat was één ronde meer dan het team van Motor 2000 met Stefan Hage, Gui- do de Ridder en Danny Musters. Bij de jeugd, die een tweeuurs- cross reed, was MX de Paling be staande uit Carsten Goedegebure en Troy van'de Ketterij de sterkste.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 34