zeeland 113 warm en gezellig Zomeractie! Direct leverbaar...! Fascinerende verhalen uit lang leven van strijd Zomeravondconcert door EMM-Advendo Gors zoekt voor reizen vrijwilligers SnufFellessen bij Kynologendub Inbraken in twee cafe's in binnenstad Goesenaar bekrast auto's Tholenaar rijdt 166 over de Philipsdam Jeremiasse maandag 4 juli 2011 B V De eerste feestgangers poseren bij de fontein. De meesten lopen in de bediening of zijn anderszins bij de organisa tie betrokken. KORTGENE In de tuin van de Kaaihoeve aan de Kaaioprit in Kortgene geeft muziek vereniging EMM-Advendo van avond, maandag, een zomeravond concert. Dirigent Mathieu van Dui-' ven heft vanaf 20.00 uur zijn baton. De toegang is gratis. GOES Het Gors zoekt vrijwilligers voor groepsvakantiereizen met licht ver standelijk gehandicapten. Vrijwilli gers reizen twee-aan-twee mee en krijgen begeleiding van het Gors. Vandaag, maandag is er tussen 19 en 20 uur een informatieavond in de Bocht van Guinea 7 in Goes. WILHELMINADORP Niet de honden, maar de baasjes kunnen woensdag 6 juli snuffelen bij de Kynologendub Zeeland op het terrein van de club aan de West- havendijk in Wilhelminadorp. Van af 19 uur kunnen baasjes zien wel ke lessen de club zoal aanbiedt. GOES In de nacht van vrijdag op zaterdag is in een café aan de Grote Markt en in een café aan de Korte Kerk straat in Goes ingebroken. De die ven braken automaten en kassa's open en namen, behalve geld, ook gereedschappen mee. De deuren waren opengebroken. GOES De politie heeft vrijdagavond een 34-jarige Goesenaar rond 23.40 aan gehouden voor vernieling. De man zou aan de Couservestraat auto's hebben bekrast. Ook zou hij in de Evertsenstraat tegen een tuinhekje hebben getrapt. SINT PHIUPSLAND Een 30-jarige Tholenaar is zijn rij bewijs kwijt, omdat hij vrijdag met 166 kilometer per uur over de Philipsdam reed, waar een maxi mum snelheid van 100 kilometer per uur geldt. Agenten hielden hem rond kwart voor elf 's avonds aan. Hij krijgt ook een boete. Lot opl Inclusief twee jaar gratis service en onderhoud. Twee jaar lang zorgeloos rijdenl Actie floldlg lol tö-üö» 11 Infineon LWB 3 Revolutionair ontwerp LED Verlichting Zeer comfortabel veersysteem 15 km/h! Incl. accu's en oplader Opvouwbare Scooter Kwaliteit Betrouwbaarheid Optimaal meeneembaar! Incl. accu's en oplader Naast deze actiemodellen vindt u het uitgebreide assortiment in onze showroom Suzanna Schotel-Rath kan fascinerend vertellen over haar bewongen leven in Indonesië en Nederland. foto Willem Mieras door Mieke van der Jagt GOES - Strijd: dat heeft het leven van Suzanna Maria Schotel-Rath gekenmerkt. En hoewel ze niet al tijd gewonnen heeft, vierde ze za terdag haar honderdste verjaardag als een tevreden mens. Een opgewekt mens ook, dat fasci nerend kan vertellen. Haar leven, dat in een andere tijd begon en waarin de gruwelen van de twin tigste eeuw akelig dichtbij kwa men, is een onuitputtelijke bron van verhalen. - Niet voor niks werd vorig jaar het boek Zwarte huid, Oranje hart van Griselda Molemans uitgegeven. Daarin is vooral de episode be schreven tussen 1942 en 1951: de Ja panse bezetting van Nederlands In- dië, de onafhankelijkheidsstrijd van Indonesië en de manier waar op Nederland omging met zijn trouwe Indische onderdanen. Toen Suzanna Rath honderd jaar geleden geboren werd, was haar va der, een Hollandse KNIL-militair belast met het in de hand houden van koppensnellers op het eiland Seram. De inheemse bevolking praktiseerde daar nog het kanniba lisme. Suzanna's moeder was een doch ter van een vrijgekochte slaaf uit Ghana. De boreling was dus heel mooi zwart. Uit haar huwelijk met Chris Scho tel werden vier kinderen geboren, maar haar man, ook een KNIL-mi- litair, werd vermoord in het machtsvacuüm dat ontstond na Soekarno's onafhankelijkheidsver klaring. Tot 1949 werd ze door de nieuwe Indonesische machthebbers van het ene naar het andere kamp ge sleurd. Haar leven was een dage lijks gevecht voor haar kinderend en haar ouders. Dat hield niet op toen ze in 1951 met haar gezin in de M.D. de Grootstraat in Goes kwam wonen. Ruim een jaar moest ze tegen de gemeentelijk bureaucratie ten strij de trekken om haar ouders uit In donesië bij haar thuis te krijgen. Dat gevecht won ze. Ze bleef er 54 jaar wonen. Fysiek ongemak deed haar in Ter Valcke belanden, waar ze zaterdag r- het eeuwfeest vierde met haar fa milie. Als Oranjeklant van het zui verste water was ze heel gelukkig met een felicitatiebrief van Konin gin Beatrix. Direct bij binnenkomst kun je je al door Hiske Midavaine tegen een antiek Grieks decor laten fotograferen naast een voorbeeld dat geen enkele feestganger heeft gevolgd. Goes, Verrijn Stuartweg 43, tel. 0113-211274 Vlissingcn, Dreesstraat 4, tel. 0118-617925 Open: maandag t/m vrijdag van 09.00 17,00 uur www.jeremiasse.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 31