12 zeeland Het Feest op z'n Grieks: druk, 'Ik voel me goed op de Berenburcht' Burgemeester Verhulst verwijt onderzoekers benepen visie maandag 4 juli 2011 GOES - De Goese burgemeester René Verhulst vindt dat onderzoe kers dikwijls blijk geven van een nogal benepen visie. De resultaten van een historisch onderzoek van Zeeland bijvoorbeeld, waarvan de conclusies vandaag (maandag) worden overhandigd aan commis- ^■aaris van de koningin Karla Peijs, laten volgens Verhulst aan realis tische ruimdenkendheid te wen sen over. In de conclusies zeggen de onderzoekers van de Universi teit van Utrecht, dat Zeeland maar beter kan inzetten op toerisme om dat alle pogingen om industrie en handel leven in te blazen, min of meer mislukt zijn. Verhulst is het daar niet mee eens. Hij heeft in het onclerzoek, zoals in veel voorgaande studies, een kaartje aangetroffen van Zeeland, waarbij de wereld ophoudt bij de grens van Zeeuws-Vlaanderen met België. „Het wil maar niet tot de randstedelingen doordringen dat wij dichter bij Antwerpen en Brus sel leven dan bij Amsterdam. De dynamiek van Zeeland heeft aan de nabijheid van dergelijke centra veel te danken en heeft ook zeker toekomst." Verhulst deed zijn uitspraken in zijn openingwoord voor de Nostal- ■•gische Dag in de Grote Kerk in Goes. Tijdens de Nostalgische Da gen, die eens per jaar in Goes wor den gehouden, draven mensen op in de meest uiteenlopende kleder- m. drachten, overwegend Zeeuwse maar ook uit andere provincies. Klederdracht wordt volgens de bur gemeester vaak onterecht laatdun kend afgedaan als folklore, maar het heeft vooral te maken met identiteit. „De Zeeuwen kennen hun eigen geschiedenis en koeste ren die. Dat is wat anders dan te rugverlangen naar vroeger." Klederdrachtverenigingen, particu lieren en ondernemers zorgden er zaterdag voor dat Goes er uitzag alsof er honderd jaar geleden een jaarmarkt werd gehouden. Met op tredens op drie verschillende plaat sen en kramen met oude ambach ten ontstond een gemengd beeld van vroeger en nu. Kanten mut sen, bloedkoralen, slaschotelhoed jes en zilveren broeksknoppen blij ken i-phones, digitale camera's en exotisch cocktails op de terassen niet te bijten. Uit het exploot dd. 28-06-2011 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van Aldert Anthonie de Doelder wonend te Terneuzen, is gedagvaard Virgil S. van Daal, thans zonder bekende woon- of verblijf plaats in Nederland en daarbuiten, om op 12-10-2011 om 10.30 uur in per soon of bij gemachtigde te verschijnen ter terechtzitting van de rechtbank Middelburg, sector kanton, locatie Terneuzen, zitting houdend aan het Stadhuisplein 121 te Terneuzen om alsdan en aldaar te horen eisen als nader omschreven in voormelde dag vaarding. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift krijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Adres: Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 613651 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl door Mieke van der Jagt Het is heel moeilijk om je op zaterdagavond te gen tienen, voor te stel len dat hier straks dui zend mensen staan te feesten. Nog geen vijftig man loopt rond op het terrein van Het Feest in Lewedorp, en de meesten lopen in de bedie ning of zijn bij de organisatie be trokken. Mooi verkleed zijn ze wel. Het thema is Grieks en de ge gewaden zijn op antieke afbeeldin gen geïnspireerd. Eigenlijk meer Romeins dan Grieks, maar wat wil je ook. Wat ons in marmer is over geleverd uit het oude Hellas, draagt hooguit een vijgenblad. En je kunt toch kwalijk in je blote kont komen feesten. De gordijnen, lakens en andere lappen waarvan gewaden geïmproviseerd zijn, zijn al killetjes genoeg bij de aanvang van Het Feest. Dat wordt later wel anders, als het terrein vol loopt met feestganger. Wat ook moeilijk voorstelbaar is, is dat je op een boerenerf in Lewe dorp verblijft. De stichting Fun4all, die al jarenlang themafees ten houdt, heeft er alles aan ge daan om het erf aan de Maalweg naar de Middellandse Zee te ver huizen. Bij de ingang al is tien kilo perssinaasappels met tie-ripjes aan grof snoeihout in potten beves tigd. De ingang (identificatie ver plicht) wordt gecontroleerd door twee sirenen en direct bij binnen komst kun je je door Hiske Mida- vaine tegen een antiek Grieks de cor laten fotograferen. Midden op het erf staat een fontein met een standbeeld en alles is mediterraan aangekleed. FRETOS staat er in Griekse letters boven de eettent. De groep die een week aan het feestterrein heeft gebouwd, heeft enorm veel lol gehad, dat is duide lijk te zien. De rust duurt maar heel eventjes. Fun4all, dat als enige doel heeft elk jaar Het Feest te organiseren, heeft bussen geregeld die feestgan gers vanuit de dorpen ophalen en thuisbrengen. Maar al snel staan ook de dranghekken vol met fiet sen en op de parkeerterreinen ver schijnen auto's. Esmee Dit is de zevende aflevering van een se rie over de tien leerlingen van basis school De Berenburcht in Baarland. De ze school gaat donderdag 7 juli defini tief dicht. Vandaag: Esmee (8) door Frank van Cooten Esmee is een meisje van weinig woorden. Ze kijkt met grote vra gende ogen de wereld in en voelt zich heel goed op De Berenburcht. Wat ze het liefste doet? „Ik vind vooral tekenen leuk. En puzzelen doe ik ook graag." Opdrachtjes doen samen met de juf doet Esmee ook graag. Het nieuwe schooljaar betekent voor Esmee een hele verandering, want dan gaat ze naar groep 5 van De Regenboog in Hoedekensker- ke. Morgen gaat ze alvast een kijkje nemen op haar nieuwe school. Esmee weet nog niet of ze het op haar nieuwe school leuk gaat vin den. Daar zijn ze dan, de gasten, de een nog prachtiger verkleed dan de an der. Er lopen knalblauwe argonau- ten tussen, veel lauwerkransen, se natoren in het wit met hoog opge trokken zwarte kokken, een hele grote groep levende standbeelden en zelfs het paard van Troje wordt binnengereden. Goed dat die fon tein er is, want het paard heeft dorst. Maar heel weinig mensen komen als moderne Griek: eentje met 500 euro in de maand en geen vooruitzichten. Wel loopt er een Griek in tenue van het natio naal elftal en prijken ook Griekse vlaggetjes op sommige wangen. Hét wordt behoorlijk druk en met twee coverbands en een DJ ook erg warm en heel gezellig. MEESTGELEZEN 1Slachtoffer bekneld in Kloetinge. 2. Brandje in Nationaal Goes. 3. Zandsculpturen in Riethoek. POLL Goes doet te veel aan verkiezingen, stem eens of oneens op www.pzc.nl/bevelanden STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto m een album op www.pzc.nl/foto Een grote groep levende standbeelden neemt tussen het feesten door verschillende poses aan. foto's Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 30