Zeeland PZCIn Kapelse school blijft populair summer Thuis BEVELANDEN-THOLEN 12 en 13 Onuitgevoerde, grootse plannen worden zichtbaar 14 en 15 ISAAC BEECKMAN Veel aanmeldingen Brandje zet in Nationaal alle gasten op straat almanak bij Sjaak van Zee Lewedorp feest op zijn Grieks: druk, warm en gezellig Maandag 4 juli 2011 Dansen en kunst bekijken op strand in Dishoek Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl GOES - Eind 2007 kwamen ze bij straatwerk zaamheden aan de oppervlakte: de funderin gen aan weerszijden van de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes. Eerst dacht men dat de wandelkerk in vroeger tijden breder moet zijn geweest. Maar die theorie bleek niet te kloppen. Waarschijnlijker is dat men ooit de wandelkerk wilde verbreden, maar de werk zaamheden werden gestaakt door financiële nood. In opdracht van de gemeente worden de muren nu zichtbaar gemaakt met een top laag van natuursteen. foto Willem Mieras door Lilian Dominicus KAPELLE - Net als in 2010 heeft de Isaac Beeckman Academie in Ka- pelle ook dit jaar meer aanmeldin gen te verwerken gekregen dan ze kan aannemen. Voor de vorig jaar opgerichte middelbare school heb ben zich 139 kandidaten gemeld, terwijl er maar plek is voor tach tig- De school denkt echter niet aan uitbreiding. „Dat zou ten koste gaan van ons concept van klein schaligheid", zegt directeur Suzan Polet. „Als je concessies doet, dan verlies je waar je sterk in bent." Ook van eventuele inrichting van dependances, 'steunpunten', is voorlopig nog geen sprake. „Dat kan alleen als je regionale cluste ring hebt, bijvoorbeeld als we mer ken dat er heel veel aanmeldingen uit Zierikzee komen. Daar is het nog veel te vroeg voor." De Isaac Beeckman Academie hoeft dan oök niet, zoals andere Zeeuwse scholen, fors te bezuini gen. Ruim een week geleden werd bekend dat die gemiddeld 24 pro cent op hun totale budget moeten inleveren, omdat onderwijsinstel lingen te weinig geld van het Rijk krijgen om alle kosten te dekken. Voor ons geldt dit gelukkig niet, meldt de Isaac Beeckman op de si te. „De bekostiging voor een school is op basis van het aantal leerlingen. Dat aantal kan echter wisselen. Scholen krijgen een fi nancieel probleem als het uitgaven patroon gebaseerd is op het maxi maal aantal leerlingen dat gewor ven kan worden. Dat doen wij niet. We hebben een realistische begroting voor de komende 20 jaar, gebaseerd op een jaarlijkse in stroom van 80 leerlingen. Dat aan tal halen we makkelijk." Over de resultaten van de leerlin gen valt voorlopig nog weinig te zeggen. „Het is moeilijk vergelij ken met andere scholen, omdat wij op een andere manier werken. Onze leerlingen zijn in de stof wel verder, maar dat komt ook door dat ze langere lessen van wel 85 mi nuten krijgen. De resultaten zien er wel goed uit. In onze opzet gaat ook iedereen over naar de volgen de groep. Scoort iemand minder in een bepaald vak, dan krijgt-ie bijlessen. Pas als de eerste lichting examen doet, zullen we vergelijkin gen kunnen maken", aldus Polet. GOES - Een brand in de meterkast van café Nationaal op de Grote Markt in Goes maakte zaterdag avond rond half elf dat het hele ca fé geëvacueerd moest worden. Dat wil zeggen: alle klanten stonden op straat te kijken hoe de brand weer met perslucht en een brand slang het aardedonkere café bin nentrok om de vuurhaard snel te blussen. De gealarmeerde ladder wagen en ambulance konden snel weer terug naar hun posten. Hoe groot de schade is en wat de brand heeft veroorzaakt wordt nog door Delta en de politie onderzocht. Tip? redactie@pzc.nl Globetrotters zouden die Rotterdam se echtelieden nooit worden. Waar om ook als de hele wereld toch al naar je toekomt? Maar een weekje dichtbij-Zeeland hadden ze schuch ter aangedurfd. En - eerlijk is eerlijk - dat was ze niet tegengevallen. Ze hadden mekaar af en toe zelfs ver wonderd aangekeken: zoveel sche pen, zo dichtbij en dat ook hier... Op het station in Vlissingen waar de gele pijl stond die hen terug naar huis zou brengen, gaven ze hun heimwee de volle ruimte. Visioenen van Maas, Coolsingel, Erasmusbrug, Feyenoord... buitelden over elkaar heen. Hij keek zijn vrouw aan en zei: „Kom meid, gaan we lekker voorin zitten. Zijn we eerder in Rotterdam." 10 KORTING OP ALLE NIET AFGEPRIJSDE ARTIKELEN Uw Sjaak van Zee team heet u van harte welkom. geen korting op bestellingen Sjaak van Zee Herenmode Hk St. Adriaanstraat 7, 4461 JC Goes T: 0113-215652 E: sjaakvanzee@kpnplanet.nl ^1^ Maten t/m 62 Va, 64 en 57 Nu ook op maandag van 13.00 tot 17.30 u geopend

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 29