321 sport i Anouk Kort kan kroon niet op wisselend succes voor Van Hoof winnaai Beach Soccer Zeeland Mark Boot wint voor goede doel Met negen zeges hielden de Zeeuwse amateurs zich knap staande in het overwegend uit profs bestaande deelnemersveld van Jumping Zeeland Outdoor. Aarnoudse derde op NK nm maandag 4 juli 2011 JUMPING ZEELAND OUTDOOR spekkoper in de nationale rubrie ken. De ruiter uit Middelharnis toonde zich met de Indoctro-doch- ter Vorieta de beste in het 1.35m klassiek. Met de Holland-zoon Mi nardi schreef hij het 1.30m klassiek op zijn naam. Vincent Voom bewees al in de aan loop naar de Grote Prijs dat het wel goed zat. De international stuurde in het 1.40m twee fasen de merrie Audi's Vanity R naar de tweede plaats. Achter Wil Schelle- kens met de Matterhorn-afstam- International Vincent Voorn won zaterdag de belangrijkste rubriek van het vierdaagse evenement Jumping Zeeland Outdoor. foto Izaak Verkeste door Herman Heuvink RILLAND/VLISSINGEN - Het weekein de stond voor de Zeeuwse motor crossers in het teken van bijzonde re wedstrijden. Op zaterdag werd in Rilland een goede doelen mo torcross verreden, waarvan de op brengst bestemd was voor onder zoek naar de spierziekte Duchen- ne. Gisteren vond op het Sloeha- vencircüit van Vlissingen-Oost een meerurencross van MSV de Uitlaat plaats. De broers Steven en Casper Ovaa verteerden die mara thonsessie het beste. In Rilland won Mark Boot uit Burgh-Haamstede de MX 2-klasse en Erik van der Wekken uit Zierik- zee de MX 1. Jacco Bol uit Schore was de sterkste bij de veteranen. Bij de 85 cc was Carsten Goedege- bure uit Yerseke weer eens aanwe zig. De twaalfjarige scholier is her stellende van een voetbreuk, die hij eerder dit seizoen opliep tij dens een training in Den Dungen. De KTM-rijder won alledrie man ches, voor de Belg Brent van Hul sel uit Peurs. Bij de 65 cc bleek Stefan Kapthe- ijns uit Valkenswaard veruit de sterkste. De jeugdige crosser hoort bij de absolute top van Nederland in zijn leeftijdcategorie en won bij de kleine wielen. layden Hoek uit Oost-Souburg moest terrein prijs geven, maar was de snelste bij de grote wielen. De 50 cc werd be heerst door Rich Stouten uit St. Maartensdijk. Verdere winnaars waren: Sander Weug uit Borssele in de MX 1 junioren; Ralph Kerk- hove uit Middelburg in de MX 2 ju nioren. Guido de Ridder uit Halste ren won de clubklasse. Grote winnaar in de meeruren cross gisteren in Vlissingen-Oost werd het team Ovaa dat werd ge vormd door de gebroeders Casper en Steven Ovaa uit Oost-Souburg en Sander Weug uit Borssele. De laatste moest echter vanwege rug klachten afhaken. Teammanager Wesley de Jonge wees geen vervan ger aan. De Suzuki-rijders legden 137 ronden af in drie uur. Dat was één ronde meer dan het team van Motor 2000 met Stefan Hage, Gui do de Ridder en Danny Musters. Met 130 afgelegde ronden werd de derde podiumplaats bezet door Peter Pijnen, Leo Stroo en Arno Ruttinger als het team Pijnen. Bij de jeugd, die een tweeuurs- cross reed, was MX de Paling be staande uit Carsten Goedegebure en Troy van de Ketterij de sterkste. PAPENDAL - Robbert Aarnoudse heeft goed gepresteerd bij de natio nale kampioenschappen luchtpis- tool schieten. Hij eindigde op de derde plaats. De Arnemuidenaar schoot 562 punten bijeen op sport centrum Papendal, nabij Arnhem. Vorig jaar werd hij nog bij vijfde bij de nationale titelstrijd. Aarnoudse is meestal actief bij de disciplines historische wapens, maar het luchtpistool schieten is een ideale training voor die sectie van de schietsport. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Vin cent Voorn won zaterdag met de vosmerrie Audi's Vanity R de Gro te Prijs Zeeland Outdoor. Daarmee kreeg de zesde editie van de vier- TERNEUZEN - Beach Soccer Zeeland (BSZ) kende op de derde speeldag in de eredivisie van het beachsoc- cer opnieuw wisselend succes. In Amstelveen werd met 6-1 gewon nen van Beach Soccer Hoorn, maar leverde de tweede wedstrijd tegen Beach Soccer Wieringerwerf (BSWW) fors verlies op voor de Zeeuwse ploeg: 12-5. BSZ nam tegen Beach Soccer Hoorn vlot een 4-0-voorsprong door treffers van Daryl Rawidjan (2x), Lukas Wiering en Mevlud Eryürük. In de derde periode be paalden Daryl Rawidjan en Fabian Wilson de eindstand op 6-1. In het duel met BSWW keek BSZ daagse Jumping in Nieuw- en Sint Joosland een international als win naar. Evenals bij de start van de ba sis was Ingrid Jakobsen uit Melis- kerke ook in de openingsrubriek van het nationaal (1.30m twee fa sen) de beste. Jelmer Hoestra was m snel tegen een 4-0-achterstand aan. De Zeeuwse ploeg miste daar na riante mogelijkheden. Alleen Rawidjan scoorde in de tweede pe riode twee keer, maar daardoor keek het team nog altijd tegen een 5-2-achterstand aan. In de laatste periode werden er meer risico's ge nomen en wist BSWW verder uit te lopen. Ali Eryürük, Rawidjan en Wilson scoorden nog wel, maar aan de nederlaag (5-12) viel niet te ontkomen. Komend weekeinde valt de beslis sing voor plaatsing voor de ein dronde, als Beach Soccer Zeeland in Scheveningen een dubbel pro gramma afwerkt. door Sven Bakker MIDDELBURG - Dmitri van Hoof heeft op zijn thuisbanen bij het Middelburgse MLTC het Thermp- hos Maeneblusscherstoernooi ge wonnen. De tennisser uit Vrou wenpolder stond als eerste ge plaatst in de 3-categorie van het en kelspel en maakte die verwachting waar door in de finale met 6-0 en 6-4 af te rekenen met Bart Ovaa uit Ritthem. Eerder in het schema had Van Hoof al van Wouter van den Berge gewonnen (6-4 6-3) en was Ovaa nipt te sterk gebleken voor Jonas Patist (4-6 6-2 6-4). De 3-categorie van het Maeneblus scherstoernooi was dit jaar met ze ven spelers matig bezet. Van die ze ven spelers waren nota bene Van I Hoof en Ovaa de enige twee 3-spe- Iers; de overige vijf waren 4-spe- lers. Het grote succes van het inter nationale toernooigedeelte ver bloemde enigszins de kwaliteit van het open toernooi, dat met zijn zeven deelnemers bij lange na niet kon tippen aan, bijvoorbeeld, het 3-schema van het Accon AVM Kapelle Open (22 spelers). Bij de vrouwen in de derde catego rie ging de eindstrijd ook tussen de nummers één en twee van de plaatsingslijst: Laurelle van Tilburg en Bianca Zwanenburg. En ook in deze finale was het de thuisspeler die aan het langste eind trok. De als eerste ingeschaalde Van Til burg, die afgelopen voorjaar com-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26