iet aan haar plafond sport 131 Mertens neemt stokje van Middelkoop over Thermphos Challenger Zeeland in cijfers 350.000 De organisatie werkte dit jaar met een begroting van 350.000. 80.000 kopieën om spelers, publiek en media op de hoogte te houden. 5000 waterflessen voorspelers en toeschouwers. 2940 prijzengeld in dollars voor winnares enkelspel, verliezer 1666. 1500 ballen die tijdens het toernooi werden gebruikt. 600 handdoeken die beschikbaar waren voor de spelers. 371 businessmenu's die voor sponsoren werden geserveerd. 300 overnachtingen voorspelers en scheidsrechters. 200 spandoeken die rond het tennispark hingen. 90 vrijwilligers die op de been waren. 18 scheidsrechters die actief waren op het toernooi. 12 shuttlebussen om spelers en scheidsrechters te vervoeren. onder tegen Bibiane Schoofs: 7-6, 6-1 maandag 4 juli 2011 MIDDELBURG - Matwé Middelkoop, had zijn zinnen gezet op een nieu we eindzege in het Futuretoernooi van Middelburg, maar hij ver dween zaterdag uit het toernooi. De Bredanaar was niet opgewas sen tegen Victor Baluda: 6-3 en 6-1.' Het was voor de Rus zijn zoveelste goede resultaat bij het toernooi, dat met een prijzengeld van 15.000 dollar was gedoteerd. Eerder scha kelde Baluda de als eerste geplaats te James Lemke uit en ook de Belg Niels Desein, de finalist van vorig jaar, moest eraan geloven. Baluda leek gistermiddag in de finale zijn favorietenrol waar te maken tegen de Belg Yannick Mertens en nam in de eerste set met goed tennis een 4-2-voorsprong. Hierna haper de de machine echter en kon Mer tens terug in de wedstrijd komen om vervolgens met 6-4 de eerste set te pakken. Mertens, woonach tig in Lennik, pakte hierna ook de tweede set (6-4) en maakte zijn plaatsing (tweede) meer dan waar. Het tennispark van MLTC stond een week lang in het teken van toptennis en was goed voor een mooie reeks aan cijfers. Willem Adriaansens ||flm||fH||HlllT T"" Mart Smeets is een inspiratiebron. Hij kan goed een sfeer neer zetten. Ik weet niet of het nou mijn sfeer is, maar het is een sfeer. Het heeft iets van een huiskamer, je voelt je er op je gemak." Wilfred Genee over zijn collega, in De Volkskrant. „Ik heb toch wel het een en ander meegemaakt. Maar dit slaat al les. Zijn we aan het trainen, rijden er vijftien vrachtwagens van de Franse tv voorbij. Het parkoers is al drie dagen van tevoren afge zet. Schitterend." Vacansoleil-ploegleider Michel Cornelisse verwondert zich in het AD over de massale aandacht voor de Tour. „Ik ga er vanuit dat ik speel. Ik ben hier naar toe gekomen om op nieuw prijzen te winnen. Ik kom hier niet om op de bank tè zitten. Dan had ik beter kunnen stoppen." Ajax-aanwinst Theo Janssen voor de camera's van AT5. „Nu doet het Carlien en mij niets meer. We maken grappen als we tegen elkaar moeten spelen. Slaap je wel thuis, vraagt ze dan. Hockeyster Maartje Paumen over haar lesbische relatie met mede-international Carlien Dirkse van den Heuvel. In de Volkskrant. „Hij steekt zijn paraplu al op voor het begint te regenen. Zo heeft hij meteen een excuus om niet te hoeven presteren." Max Caldas, bondscoach van het vrouwenhockey, over zijn Argentijnse collega Retegui. In de Volkskrant. „Nu Co terug komt is één ding zeker: Ik neem Mare janko voor dit seizoen op in mijn Superelf." Barry Opdam in VI. Hij speelde jaren lang onder Co Adriaanse. „In 2007 fietsten Thomas Dekker en Oscar Freire sinds een tijdje weer eens samen. Toen zei Oscar tegen Thomas: 'jij hebt ook niet veel gewonnen de laatste tijd'. Thomas: 'Nou ja, de Ronde van Romandië'. Oscar: 'Wanneer was dat dan?' 'Begin mei', antwoord de Thomas. 'O, zei Oscar, dat kan ik ook niet weten. Toen zat ik op een cruise'. Zo zal het nu echt niet meer gaan." Rabo-ploegleider Adri van Houwelingen in het AD. met het behalen van de eerste plaats tijdens het Thermphos Challenger Zeeland International Tennis Tournament extra's. Vanaf 5-5 in de eerste set 1 heeft Bibiane nog nauwelijks fou ten gemaakt. )a, en dan moet je reëel zijn en je meerdere erken nen, maar het doet niets af aan de geweldige week van Lesley." Kerkhove stond voor het toernooi op de 569e plaats op de wereld- ranglijst, maar zal na haar resulta ten van vorige week in het Future toernooi Breda en het optreden in Middelburg een flinke sprong ma ken. Stemerdink: „Ze probeert in de 400 te komen en misschien staat ze aan het eind van het jaar rond plek 300. Dat niveau heeft ze. Het kan eigenlijk alleen nog maar beter. Ze heeft zeker de potentie om tussen 100 en 200 te komen." Het zelfvertrouwen van Kerkhove is in elk geval toegenomen. „Ik heb gemerkt dat ik mee kan in een challengertoernooi. Ik heb bijvoor beeld een meisje (Audrey Bergot) verslagen die tweehonderd plaat sen hoger stond." Jan Dagevos Thermphos International B.Vfeliciteert Bibiane Schoofs en Yannick Mertens (hts) is ondanks haar verlies tevreden. foto's Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25