op hun zwemsteiger 'Remmen deden het niet' Rutting laten de polen tot leven komen 13 Dronken Belg is rijbewijs kwijt Dronken oudere moet rijbewijs inleveren KNRM trekt jacht na drie uur weer vlot Jonge gebruikers van harddrugs op de bon Man rijdt met 135 over Provincialeweg Jeremiasse] maandag 4 juli 2011 voor de opening klaar. In de bouw is rekening gehouden met terugkeer van beperkt getij, foto's Ronald den Dekker 'Ik kom hier al 48 jaar. Vroeger, toen er nog eb en vloed was, ben ik zelfs eens naar de overkant gezwommen' Wenda Heiboer (68) uit Oreischor ZIERIKZEE - Weigerende remmen zijn de oorzaak van het ongeluk waarbij vrijdagmiddag twee fiet sers ernstig gewond raakten. Dat heeft de 67-jarige bestuurder van de auto aan de politie verklaard. De man, een inwoner van het Noord-Brabantse Noordhoek, kwam rond 16.15 uur uit de rich ting van Burgh-Haamstede en wil de op het kruispunt met de Laan van Sint Hilaire rechtdoor rijden. Toen hij vaart moest minderen, reageerden zijn remmen niet. Daarop week hij uit naar rechts. In een poging om de auto met de handrem te stoppen, kruiste hij het fietspad. Daarbij raakte de man twee fietsers en een lantaarn paal. Twee ambulances en een trauma helikopter rukten uit om de slacht offers te hulp te schieten. De fietsers zijn met de ambulance naar het ziekenhuis in Goes ge bracht. Het gaat om twee vrou wen, van wie de politie gisteren geen gegevens over de woonplaats of leeftijd kon verstrekken. Beide dames liepen kneuzingen en bot breuken op. Eén slachtoffer had ook een hersenschudding. ZIERIKZEE - De Zeeuwse politie heeft vrijdagavond heel wat toeren moeten uithalen om een dronken Belgische automobilist aan de kant te krijgen. Na een melding dat een auto op de N59 hinderlijk bumper- kleefde en op de verkeerde rijbaan .reed, kregen agenten hem bij Zie- rikzee in het vizier. De man rea geerde echter niet op het stopte ken, de blauwe zwaailichten en de sirene. Een tweede politieauto wist de 43-jarige inwoner van Mergthem op de kruising met de Laan van Sint Hilaire te stoppen. Hij had 2,6 keer te veel gedronken en moest zijn rijbewijs inleveren. RENESSE Een 74-jarige man uit Burgh-Haam- stede heeft het zaterdagmiddag nogal bont gemaakt. Rond 15.45 reed hij met drie keer te veel alco hol achter de kiezen slingerend en met alarmlichten aan over de Re- creatieverdeelweg. Het stopteken van een surveillerende agent ne geerde hij. Op de Hogezoom werd hij stilgehouden. De man krijgt een boete en is zijn rijbewijs kwijt. HERKINGEN Een u-meter lang jacht heeft zater dagmiddag drie uur lang vastgele gen en via de kiel water gemaakt op het Grevelingenmeer. Nadat ver schillende reddingspogingen door passanten mislukten, riep de eige naar de hulp in van de KNRM. De bemanning van reddingsboot Griend lukte het wel om het jacht vlot te trekken en af te leveren in de haven van Herkingen, waar het gerepareerd kan worden. RENESSE Twee jongens uit Soesterberg (pro vincie Utrecht) zijn vrijdagnacht betrapt terwijl ze harddrugs ge bruikten in het centrum van Renes- se. Op de Zeeanemoonweg ston den ze de rond half drie 's drugs op te snuiven. Eén van hen, een 17-jari- ge jongen, kreeg meteen een boete. Zijn 18-jarige maat mocht mee naar het bureau en werd daar be keurd. KERKWERVE Een 28-jarige automobilist uit Duitsland is zaterdagavond zijn rij bewijs kwijtgeraakt omdat hij met 135 kilometer per uur over de N59 nabij Kerkwerve reed. De man reed rond 18.30 met een gecorri geerde snelheid van 135 kilometer per uur over de Provincialeweg waar maximaal 80 kilometer per uur is toegestaan. permarkt, zodat hij niet opwarmt als je ergens naar binnengaat." Misschien wel dankzij de goede voorbereidingen, leverden de rei zen van De Boer en Rutting schit terende foto's op. De Boer, die in het verre noorden van Canada ver bleef: „Mijn favoriet is een portret van George Kamookan, die op zijn hondenslee zit. Dat komt vooral door het verhaal erachter. De slee had ik even daarvoor zelf tot stop pen weten te brengen, door een soort ankertje uit te gooien. Hij vond het bijzonder dat mij dat als 'zuiderling' was gelukt." De expositie is te zien tot 10 augus tus. Zondag 7 augustus geven de Boer en Rutting een lezing in het museum. De opbrengst gaat naar hun eigen klimaatproject in India. Raymond Rutting en Sacha de Boer bij een deel van de 44 foto's. Links beel den van de Zuidpool, rechts van de Noordpool. foto Ronald den Dekker Lot op! Inclusief twee jaar gratis service en onderhoud. Twee jaar lang zorgeloos rijden! Actie goWig tot nö-OS-11 Opvouwbare Scooter Infineon LWB 3 Kwaliteit Betrouwbaarheid Revolutionair ontwerp LED Verlichting Optimaal meeneembaar! Zeer comfortabel veersysteem Incl. accu's en oplader 15 km/h! Incl. accu's en opladen Naast deze actiemodellen vindt u het uitgebreide assortiment in onze showroom Goes, Verrijn Stuartweg 43, tel. 0113-211274 Vlissingen, Dreesstraat 4, tel. 0118-617925 Open: maandag t/m vrijdag van 09.00-17.00 uur www.jeremiasse.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23