Zeeland PZC Snelle aanpak verrommeling Brouwersdam summer Thuis ïCHOUWEN-DUIVELAND 12 en 13 14 en 15 Harry and the Poor Boys rocken in de garage RUIMTE Pleintje en sanitair bij strandopgangen Werk aan dijk bij Polder Schouwen voor helft klaar almanak bij Sjaak van Zee Inwoners Dreischor mogen trots zijn op hun zwemsteiger Maandag 4 juli 2011 Dansen en kunst bekijken op strand in Dishoek Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl OOSTERLAND - Garage Gordini in Oosterland bood zaterdag tijdens de Kraojedurpsedag een prima podium voor Harry and the Poor Boys. De band zorgde met het ten gehore brengen van de bekende nummers van Cree- dence Clearwater Revival er voor dat de sfeer er goed inzat op de jaarlijkse feestdag in Oos terland. foto Ronald den Dekker vzmm&siïzzsziassmmsmzB&fZgiiï&i sstaaa door Joeri Wisse SCHARENDIJKE - De openbare ruim te op de Brouwersdam krijgt de ko mende jaren een oppepper. Als eerste worden de strandopgangen aangepakt. Die geven nu, net als de andere delen van de dam, een verouderd en verrommeld beeld. Het algemeen bestuur van het Gre- velingenschap stemde onlangs in met een masterplan waar een visie wordt ontvouwd over de toekom stige inrichting van de dam, die dit jaar z'n veertigste verjaardag viert. Meest concrete onderdeel uit het inrichtingsplan is de aanpak van de strandopgangen. Zeker op druk ke dagen in de zomer is het beeld er erg rommelig. Overal staan au to's en campers geparkeerd en bij de opgangen is het een bonte ver zameling van borden, bouwtoilet- ten, fietsenstallingen, containers en stroomaggregaten. Om hier een eind aan te maken, worden er bij alle acht de opgan gen pleintjes aangelegd. Bijko mend voordeel is dat die de vaart er uit moeten halen voor het door gaande verkeer op de parallelweg langs de duinen. Auto's kunnen nu nog ongehinderd gas geven, wat tot gevaarlijke situaties leidt. Het pleintje markeert niet alleen de opgang, er zijn ook faciliteiten voor recreanten, zoals informatie borden, bankjes en fietsenstallin gen. De pleintjes worden ver hoogd en krijgen een okerkleurige toplaag. Betonnen lopers leiden de bezoekers van de pleintjes naar de kust. Een opstaande rand langs het pad kan gebruikt worden om schoenen aan- en uit te trekken. Halverwege de lopers komen, inge past in de duinen, sanitaire voor zieningen. Op korte termijn onder zoekt het Grevelingenschap of het mogelijk is om dit geheel zelfvoor zienend te maken. De ambitie is om de toiletten en afspoeldouches uit te rusten met pompen die wa ter onttrekken uit de duinen. De plannen voor de andere delen van de dam zijn nog veel minder concreet. Uit sessies met onderne mers kwamen vooral wensen voor nieuwe verbindingen uit de bus, zoals een brug over de weg om Renesse met Scharendijke over de duinen met elkaar te verbinden en een nieuwe recreatief pad om de natuur op de Kabbelaarsbank be ter toegankelijk te maken. KERKWERVE - Projectbureau Zeewe ringen legt deze week de laatste hand aan de nieuwe dijkbekleding tussen de Flaauwershaven en het Pikgat. Daarmee is de versterking van het dijkvak Polder Schouwen, dat loopt tot aan de Schelphoek, voor de helft klaar. Zodra de dijkbekleding klaar is, be gint, aannemer Zeeuwse Stromen met het asfalteren van de onder- houdsweg. Deze wordt ook ge bruikt als fietspad. Het projectbu reau verwacht dat ook de aanleg van het pad nog voor de bouwva- kantie is afgerond. Tip? redactie@pzc.nl Globetrotters zouden die Rotterdam se echtelieden nooit worden. Waar om ook als de hele wereld toch al naar je toekomt? Maar een weekje dichtbij-Zeeland hadden ze schuch ter aangedurfd. En - eerlijk is eerlijk - dat was ze niet tegengevallen. Ze hadden mekaar af en toe zelfs ver wonderd aangekeken: zoveel sche pen, zo dichtbij en dat ook hier... Op het station in Vlissingen waar de gele pijl stond die hen terug naar huis zou brengen gaven ze hun heim wee de volle ruimte. Visioenen van Maas, Coolsingel, Erasmusbrug, Feyenoord... buitelden over elkaar heen. Hij keek zijn vrouw aan en zei: „Kom meid, gaan we lekker voorin zitten. Zijn we eerder in Rotterdam." 10 KORTING OP ALLE NIET AFGEPRIJSDE ARTIKELEN Uw Sjaak van Zee team heet u van harte welkom. geen korting op bestellingen Sjaak van Zee Herenmode St. Adriaanstraat 7, 4461 JC Goes T: 0113-215652 E: sjaakvanzee@kpnplanet.nl Maten t/m 62 Va, 64 en 57 Nu ook op maandag van 13.00 tot 17.30 u geopend

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21