'Brand Moerdijk opzet' mmm a hooker 'Kruistocht' voor onafhankelijk Curasao Dronken student stapt in verkeerd bed Chinese vangt dreumes op van negen hoog Lesley Kerkhove onderuit in finale Challenger 7 9 Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 WILLEMSTAD - De Cura^aose rege ringspartij Pueblo Soberano heeft zaterdagavond de aftrap gegeven van een 'kruistocht voor onafhan kelijkheid'. Het is de eerste stap van een proces om uit het konink rijk te stappen, stelde partijleider Helmin Wiels: „Curacaoenaars zul len nooit volledig gelijk zijn in het koninkrijk, dat is gebaseerd op sla vernij en nog steeds racistisch is." Hij wil alle mogelijkheden gebrui ken om onafhankelijkheid te berei ken. Curasao en Sint Maarten zijn sinds 2010 zelfstandige landen bin nen het Nederlands koninkrijk. BRUSSEL - Een dronken student is zaterdag in het Belgische Leuven na een avondje stappen per onge luk een huis binnengedrongen waar hij niet woonde en daar in een bed gestapt waarin een 22-jari- ge studente lag te slapen. Die schrok wakker en sloeg alarm. Haar bezoeker verliet verdwaasd de kamer. De politie trof de man enkele uren later elders aan. Hij rook nog steeds naar alcohol. Zijn ontken ningen baatten niet, want een huisgenote van de studente had zijn vertrek gefilmd. 1688«555530" iemsmMj 'Took care' j ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Hushovd 5.06.25 2. Millar z.t. 3. Evans 0.01 25. Gesink 0.12 Voor meer tournieuws zie pagina's 21 t/m 25 en 35, en www.pzc.nl/tourdefrance BEIJING - Een inwoonster van de Chinese stad Hangzhou heeft een dreumes van twee jaar opgevangen die van negen hoog uit het raam was geklommen en naar beneden was gevallen. Het meisje is in kritie ke toestand naar een ziekenhuis overgebracht. Haar 33-jarige redster hield er een gebroken arm aan over. De oma van de 2-jarige Niu Niu, die op haar paste, was even een boodschap doen. Een voorbij gangster zag de dreumes uit het raam hangen en vallen. Ze rende naar de overkant en was net op tijd om het kind op te vangen. MIDDELBURG - Lesley Kerkhove slaagde er giste ren in Middelburg niet in de kroon op een vóór haar prachtige week te zetten. De negentienjari ge tennisster uit Zierikzee moest in de finale van het Thermphos Challenger Zeeland haar meerde re erkennen in Bibiane Schoofs. Kerkhove verloor de eindstrijd met 7-6 6-1. De finale van het Future-toernooi bij de mannen werd gewonnen door Yannick Mertens. De Belg was in de finale te sterk voor de Rus Victor Baluda: 6-4, 6-4. pagina 30 en 31: alles over het Thermphos Challen ger Zeeland Transseksueel beeld hoort niet in een kerk reageer op www.pzc.nl Zie pagina 7 reacties: 55& Een echte Zeeuw eet één keer per week mosselen em 16% 84% DEN HAAG - Drie van de vier ver dachte medewerkers van Che- mie-Pack in Moerdijk, waar op 5 ja nuari een grote brand woedde, zijn gisteren opnieuw aangehou den. De verdachten werden eerder deze week gearresteerd en zouden gistermiddag vrijkomen. Uit verhoren gisteren bleek echter dat vermoedelijk Izodanig roeke loos is gehandeld -dat sprake zou kunnen zijn van opzettelijke brandstichting. Het functioneel parket van het Openbaar Ministe rie (OM) maakte dit gisteren be kend. De nieuwe verdenking richt zich tegen de directeur, de productielei der en een coördinator. Zij riske ren een maximale celstraf van twaalf jaar, een verdubbeling van de maximale straf voor de al be staande verdenking. De drie waren vorige week dinsdag aangehouden. Zij werden ervan verdacht dat zij grote hoeveelheden gevaarlijke stof fen opzettelijk hadden opgeslagen, bewerkt en verwerkt op plaatsen waar dit niet was toegestaan vol gens de milieuvergunning. Ook waren volgens het OM de ge nomen veiligheidsmaatregelen op die plaatsen niet voldoende. Het onderzoeksteam vermoedt dat dit te maken had met kostenbesparin gen. De brand kon door deze om standigheden uitgroeien tot een in ferno, die het bedrijf in as legde. Voor de drie verdachten komt de nieuwe verdenking bovenop de verdenkingen die er al eerder wa ren. Een vierde verdachte, de productie chef is gisteren op vrije voeten ge steld. De nieuwe verdenking geldt niet voor hem. Wel blijft hij ver dachte. Vrij zonnig weer, 20° Erectie maakt beeld ongeschikt voor kerk Van slachtoffer tot 'hoer' MAANDAG 4 juli 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 158 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 CHEMIE-PACK OM vermoedt opzettelijke brandstichting door nalatigheid 1. Gilbert 2. Evans 3. Hushovd 33. Mollema 4.41.31 0.03 0.06 1.20 WALCHEREN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1