op strand van Dishoek ?needleand 40% zeeland 115 Vier gezusters Nijsse Verrassingsfilm bij Film by the Sea TOT korting vorige eeuw ...OP DE ZOMER COLLECTIE BIJ BOUWMAN LIFESTYLE maandag 4 juli 2011 Dit keer een speciale jubileumkaart van en vóór Hans Lindenbergh uit Goes (77). Hij voorziet de PZC al tien jaar van kaarten uit de provincie en trekt een vast en trouw lezerspubliek. Alle Raadkaarten tot op heden komen uit zijn rijke archief, maar deze raadkaart is stiekem uit een van zijn vele albums gehaald. Deze kaart moet een bijzondere betekenis voor hem hebben. De vraag, die we elke week stellen, stellen we ook nu: Waar is het en heeft u verhalen over deze plek, vertel het ons. Mail naar redactie@pzc.nl of stuur een brief naar de PZC, postbus 91, 4330 AB Mid delburg. Drie inzenders ontvangen een waardebon. hoek, nog te kampen met een ver regende middag. Zaterdag waren al le factoren gunstig en beleefde het festijn een geslaagde eerste lus trumeditie. Het feest, georganiseerd door Stich ting Dance and Art (DnA, vandaar de naam van het evenement), trok enkele honderden bezoekers. Dfs brachten hen, zowel op het terras van Kaapduin als in een met con tainers afgebakend gebied op het strand, moeiteloos aan het dansen. Tegelijkertijd konden de feestgan gers - en dat is het bijzondere van het strDnAfeest - uiteenlopende kunst bekijken die in de contai ners werd geëxposeerd. Fraai was bijvoorbeeld de kaleidoscopische sculptuur van Denz de Kroon. Naast dance was er (moderne) dans. Zo konden de bezoekers la ter op de avond even op adem ko men met een intrigerende act van The Magic Live Club. Of genieten van een van de mooiste zonson dergangen van het jaar. Voor verschillende men sen was de raadkaart van vorige week heel herkenbaar. De vier vrouwen op hun boers zijn gefoto grafeerd bij kruising De Wind hoek in 's Heer Arendskerke. M.L. Paauwe- van der Maale ('s Heer Arendskerke) somt de namen op: „De dames op de foto zijn v.l.n.r.: 1. Maatje Nijsse (in rouwdracht), gehuwd met Klaas Janse; 2. Koos Nijsse, gehuwd met Zacharias de Priester (van beroep timmerman); 3. Tine Nijsse, 'gehuwd met M. van Iwaarden; 4. Wan Nijsse (ongehuwd, heel actief voor diverse verenigingen)." Voor de volledigheid zij vermeld dat 'Wan' een afkorting is van de naam Johanna. Een vijfde zus is niet afgebeeld. Zij woonde elders. M. de Bruine-de Priester uit Goes schrijft dat Koos Nijsse, haar moe der, het leuk vond om te worden gefotografeerd. Zij kreeg de kaart in 1951 van tante Tine toegestuurd toen ze in Engeland was. Cora Paauwe -van der Maale (Zie- rikzee) schrijft: „De mutsen die de dames op hebben, waren voor de zondagen. Toch denk ik dat de fo to op een doordeweekse dag is ge nomen, omdat ze een bonte schort dragen. Op zondag droegen de dames meestal een zwarte schort." De winnaars van de waardebon nen: P. Goedegebuure ('s Graven polder), M.L. Paauwe- van der Maale ('s Heer Arendskerke) en Peter de Regt (idem). Deze speciale jubileumraadkaart staat in het teken van 10 jaar raden vol gens Hans Lindenbergh. De bezoekers van het strDnAfeest vermaakten zich. www.bouwmanlifhstyle.nl domburg goes middelburg renesse terneuzen zoutelande ooststraat 1 GROTE MARKT 1 MARKT 73 HOC.EZOOM 171 NOORDSTRAAT 109 LANGSTRAAT 13 VLISSINGEN - Elke week vertoont Film by the Sea een bijzondere film nog voordat die in de Neder landse bioscopen is te zien. Dat ge beurt ook morgen en woensdag, maar deze keer wordt de titel niet vooraf bekendgemaakt. De verrassingsfilm draait morgen in CineCity Vlissingen, zowel om 14.00 als om 19.30 uur. Woensdag is dezelfde film nogmaals te zien, maar dan in CineCity Terneuzen. Daar begint de voorstelling om 20.00 uur. Film by the Sea wil alleen verklap pen dat het gaat om een productie in 3D. Bovendien is het een van de belangrijkste films van dit jaar, een 'artistiek hoogtepunt van een ver maard filmmaker'. „Het publiek zal zeker niet teleur gesteld zijn na het zien van deze prachtige film, wat mij betreft al een van de beste films van dit jaar en een zeer bijzondere ervaring", aldus festivaldirecteur Leo Hanne- wijk. „Het is heel bijzonder dat wij deze film digitaal in 3D kun nen vertonen vóór de landelijke première." Cadeau-interieur-artikelen van o.a: Rivièra-Maison, Riverdale, Bridgewater en Disenyo. Dames, heren kids-kleding van o.a: Gaastra, Riverwoods, Gant, Tommy Hilfiger, McGregor, Napapijri, Geisha, Maïson Scotch, Vingino, Scotch Soda, NZA en Polo-jeans.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 15