Dansen 141 zeeland Recital met Debussy als winnaar 9 redenen om naar Brugman te gaan: De 10® en 11® reden om naar Brugman te gaan: Politieagente krijgt schop in gezicht Vrouw bijt man na caféruzie in hand Man bekeurd voor vernielen lantaarnpaal maandag 4 juli 2011 door Jeanette Vergouwen Elke zondagmiddag is er in de Grote kerk in Veere een recital van formaat. Con certen van Europese klas se en met boeiende programma's. De musici die het publiek willen laten delen in hun passie om te musiceren, hebben al naam ge maakt of zijn aanstormende talen ten. Cecilia Bernardini en Shuann Chai hebben alle potentie om uit te groeien tot een topduo. Zij musi ceerden zondag in Veere stijlvol en genuanceerd en wisten met hun spel het publiek te overtuigen. Begonnen werd met de Sonate in bes K545 van Mozart. Deze sonate staat bekend als de Strinasaccho so nate. Mozart schreef hem voor de ze violiste en omdat de pianopartij nog niet uitgeschreven stond, speelde hij hem tijdens de eerste uitvoering zelf Het openingsdeel doet aan Van Beethoven denken. De pianopartij klonk vrij fors, ook KLASSIEKE MUZIEK Muziekpodium Zeeland Sonates voor viool en piano van Mozart, Debussy, Berg en Van Beethoven. Door Cecilia Bernardini (viool) en Shuann Chai (piano). Gehoord zondag 3 juli in de Grote Kerk in Veere omdat er met pedaal gewerkt werd. De soms wat iele klank van de viool werd daardoor ietwat overstemd. De violiste speelde bijna vibratoloos en de dialogen tussen de instrumenten in het steeds somberder wordende An dante klonken evenwichtig en de melodie kwam mooi uit. Het slot deel werd feestelijk en bijna vrolijk gebracht. De ingenieuze vondsten en verrassingen die Mozart in dit rondo schreef, kwamen prima tot hun recht. Hoogtepunt van het recital was de Shuann Chai. sonate nr. 3 van Debussy. Hij schreef dit een jaar voor zijn dood toen hij al zwaar ziek was. Vanaf het eerste thema (dolce espressi- vo) werd je als toehoorder in de muziek gezogen. Ook het smartelij ke tweede thema klonk overtui gend. Na de Intermède met een licht Spaans karakter klonk de Fi nale enerverend. Debussy verge leek dit deel met een eenvoudig thema dat om zich heen draait zo- 'S BAD, als een slang die in zijn eigen staart bijt. Wat een prachtige viool partij en zo subtiel en toch span nend gebracht. Klasse! Na de pauze vertolkte Chai de eer ste sonate voor piano van Alban Berg. Berg Legde alles wat hij wil de zeggen vast in deze eendelige sonate. Het thema met de stijgen de kwarten, de chromatiek en het rubatokarakter werden met passie vertolkt. Beethoven's tweede sona te zit vol contrasten. Het Allegro con brio kent twee energieke the ma's en nog een smartelijk motief. Ook in dit werk bracht de violiste haar partij met weinig vibrato en toonde juist door deze bescheiden heid haar meesterschap. Het Ada gio werd romantisch gespeeld en de smartelijke sfeer bleef behou den. Het Scherzo contrasteerde mooi met de andere delen. Volgende zondag komt Igor Roma naar Veere, hiermee haalt de orga nisatie een pianist van wereldfor maat binnen. Liszt-liefhebbers mo gen dit niet missen. door Rolf Bosboom DISHOEK - Je kan nog zulke aardige evenementen op het strand organi seren, een echt feest wordt het pas als ook het weer meewerkt. Vorig jaar had het strDnAfeest, het jaarlijkse dans- en kunstfeest bij strandpaviljoen Kaapduin in Dis- DOMBURG Een 33-jarige man uit Veere is zater dagnacht rond 4.10 uur in Dom burg aangehouden. Bij een opstoot je in de Stationsstraat richtte de man zich tegen agenten die de boel wilden sussen. De man bedreigde agenten en pakte een agent bij de keel. Toen hij ten val kwam schop te hij een agente in het gezicht. VLISSINGEN De politie heeft zaterdagnacht rond kwart over twee een 32-jarige Vlissingse aangehouden wegens mishandeling. Kort daarvoor had ze een 31-jarige Vlissinger in zijn hand gebeten, toen die tijdens een ruzie in een café aan het Bel- lamypark in Vlissingen tussenbei de kwam. De vrouw is met een dag vaarding op zak in vrijheid gesteld. DOMBURG Een 25-jarige Veerenaar heeft een boete gekregen omdat hij zater dagnacht even voor half twee in Domburg een lantaarnpaal heeft verield. De man maakte deel uit van een groepje van vier Veeren- aren (21,24,25 en 27 jaar). Meer dan 40 jaar ervaring Gebruiksklare oplevering van uw keuken of badkamer Alles onder één dak: keukens badkamers woonvloeren sanitair Complete Ben badkamers binnen 48 uur in huis Uw adviseur berekent direct: de vaste installatieprijs Ruim 40.000 sanitair- artikelen uit voorraad leverbaar 34 filialen: altijd wel een Brugman filiaal in de buurt 'I 1 1 BRUGMAN Lithos BRUGMAN Caprera Een greep uit onze grote badkamercollectie Eén van de designkeukens van Brugman Kijk voor filialen en^ openingstijden op www.brugman.nl 'VRAAG NAAR DE ACTIEVOORWAARDEN IN DE SHOWROOM. Bij iedere verkochte keuken of badkamer doneert Brugman een bijdrage aan Hulphond Nederland jubileum magazine aan op Brugman.nl Vraag ons

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 14