De Vlamingen maken het pas Vrouwelijke ringrijders dit weekend aan de top 12 zeeland Horeca bij het Dokje van Perry ringrijden Afgelopen zaterdag vond alweer de elfde editie van het Southpark Festival in de wijk Middelburg-Zuid plaats. Uit het exploot dd. 28-06-2011 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van Aldert Anthonie de Doelder wonend te Terneuzen, is gedagvaard ,Virgil S. van Daal, thans zonder bekende woon- of verblijf plaats in Nederland en daarbuiten, om op 12-10-2011 om 10.30 uur in per soon of bij gemachtigde te verschijnen ter terechtzitting van de rechtbank Middelburg, sector kanton, locatie Terneuzen, zitting houdend aan het Stadhuisplein 121 te Terneuzen om alsdan en aldaar te horen eisen als nader omschreven in voormelde dag vaarding. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift krijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Adres: Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 613651 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl door Rian Janse RITTHEM - Afgelopen zaterdag ston den drie wedstrijden op de agenda van de Zeeuwse Ringrijders Vere niging. In Ritthem werd de jaarlijk se sjezenwedstrijd verreden door twaalfkoppels. Niet geheel verrassend waren het Martin Brouwer en Digna de Vis ser die alle ringen wisten te ste ken. Zij waren het enige koppel dat dit wist te doen, waardoor zij de wedstrijd wonnen. Dit leverde hen de eerste beker op. De tweede plaats, met één ringetje mis, werd bezet door het koppel Coen en Linda Minderhoud. Naast de twee de beker werden zij ook winnaar van de Boerenronde en vormden ze het mooist geklede paar. Adrie Buys en Marlies Volmer legden be slag op de derde plaats. Hans Vos en Esther Lous kregen de prijs voor de mooiste versiering. In Domburg werd de traditionele Kermiswedstrijd verreden. Dertig ringrijders kwamen hier aan de start. De wedstrijd kende een ver rassende winnaar: Denise Klap, die voor het eerst in haar carrière dertig ringen stak en hierdoor de wedstrijd won. Behalve het dag kampioenschap wist zij de vierde beker op te eisen en de eerste prijs voor het mooist versierde paard. Martijn Minderhoud en Rene Pro voost werden respectievelijk twee de en derde. Deze wedstrijd kent een ochtend en middagbekerkamp. De strijd om de ochtendbekers werd gewon nen door Martijn Minderhoud. De kamp om de middagbekers kende, evenals het dagkampioenschap, een vrouwelijke winnaar: Chris tina Peute. Zij mocht de eerste be ker mee naar huis nemen, voor Joyce de Visser en Rene Provoost. De pollepel werd een prooi voor Martijn Minderhoud. In Serooskerke kwamen 38 ringrij ders in de baan voor de wedstrijd tijdens de 'Serooskerkse dag'. Ook hier zegevierde een dame: Jennie Paauwe stak alle dertig ringen en versloeg in de kamp Maarten Spil- jard en Krijn Coppoolse. De laat ste tien beurten telden mee voor de bekers. Het was Krijn Coppool se die deze kamp wist te winnen en weer een eerste beker in zijn toch al zeer volle bekerkast mocht zetten. De tweede beker ging naar Maarten Spiljard, Bennie Paauwe won de derde. De pollepel was voor Roy Paauwe. Agenda ZRV voor 9 juli: Meliskerke, ringrijden 7.45-17.30 uur; Aagteker- ke, ringrijden 7.30-17.30 uur; Veere, sjezenrijden 11.00-17.30 uur Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto maandag 4 juli 2011 door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Op de plek van het oude pompgebouw van het Dokje van Perry, in het Vlissingse Schel- dekwartier, laat de gemeente een horecapaviljoen neerzetten. Dat ge beurt dit jaar nog. Het paviljoen komt aan de kop van het droogdok, aan de dokha ven. Het wordt een gebouw van ongeveer zeventig vierkante me ter, met terras. Omdat de plek zich bevindt binnen de beschermings zone van de waterkering, gaat het om een lichte constructie. Het wa terschap heeft de vergunning al verleend. De locatie is ook nog eens histo risch: vroeger stond er het pomp gebouw van het Dokje van Perry. Grote delen van de fundering zijn verdwenen, maar twee meter on der het toekomstige maaiveld zijn nog wel restanten van de pompkel- der. Die zijn goed bewaard geble ven. Daarom worden die straks zichtbaar gemaakt, door middel van een glazen afdekplaat. In het paviljoen komt ook een ten toonstellingsruimte, Voor het pro ject Mannen van Staal. Daarvoor heeft de gemeente Vlissingen Euro pese subsidie gekregen. Voorwaar de was wel dat het project in 2011 moest zijn afgerond. Vandaar dat het horecapaviljoen nog dit jaar af moet zijn. Wie het gaat uitbaten, daar doet de gemeente echter nog geen uitspraken over. SOUTHPARK FESTIVAL door Wendy van den Hurk Gezellig, warm, muzi kaal, open, toeganke lijk: het Southpark Festi val in Middelburg was het zaterdag - wederom - allemaal. En natuurlijk multicultureel. Bij zonder multicultureel, zelfs. Al leen, waar zijn die exotische hap jes toch gebleven? Nog ver voor de openingspoortjes van het festivalterrein wordt duide lijk dat het 'buurtfeest' officieel uit de hand is gelopen. Richting het Meiveld vormt zich een vrolijke slinger festivalgangers. Hele fami- lies zijn het, met kinderen aan de hand en kleedjes onder de arm. Bij de ingang ontstaat een opstop ping: alle tassen worden gecontro leerd. En flesjes, of het nou water is of deodorant, gaan eruit. Eenmaal binnen waaiert de massa zich uit over het gras. De sfeer, die is perfect. Meteen om het hoekje bevindt zich de seniorenhangplek. Vooral voor Indische oudjes, blijkt. Ze relaxen, Rummicubben en lachen of het een lieve lust is. Terwijl Mae Uku huis-DJ 'oom Ti- nus' en 'The Voice of Middel burg-Zuid' Anneke Hartman zin gen over de liefde, rusten Ron en Ollie Jongelings uit in de klapstoel tjes. „Het is weer een heerlijk festi val", vindt Ollie. „Elk jaar weer. Wij zijn gek op die multiculturele sfeer. Daarom gaan we ook elk jaar naar Dunya, het festival van Rot terdam. Maar ik moet zeggen dat Southpark er niet voor onder doet. Hoewel... ik mis de kraam pjes met eten uit andere culturen. Turkse hapjes, gado gado, lombok, saté. Dat hoort erbij. En wij zijn niet zo van de friet." Dat is de enige wanklank die bij ie dereen terugkomt. De rijen bij de toch wat prijzige snackkramen zijn dan ook niet zo lang. Gegeten wordt er voornamelijk buiten het terrein, blijkt uit een blik door de hekken. Het winkelcentrum is im mers nabij. Dat had ook de zoon van Jerom Vandenschrieck uit het Vlaamse Tervuren al uitgevonden, vertelt hij. „Maar ja, het betekent wél dat we van het gezeur over honger af zijn en dat we dus lan ger kunnen blijven." En dan ploft de vader weer lekker neer in het gras. Naast een groepje rastajongens, compleet met uitge zakte mutsen in de beroemde drie kleuren, en vlak voor een gezel schap van behoofddoekte dames. Geen buurtfeest zo gezellig als het Southpark Festival, laat staan zo multicultureel. Zeker nu zelfs de Vlamingen het ontdekt hebben. MEEST GELEZEN 1Man vast in Meliskerkse klei 2. Vlissingers zetten kraan overeind 3. Brandje in Middelburgse boerderij STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Op het Southpark Festival was,niet alleen ruimte voor muziek, maar ook voor sport en spel.Bezoekers konden er kennismaken met exotische sporten als Taiji Bailong Ball.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 12