;@@i« d PZC Vlissingers zetten kraan weer overeind summer Thuis WALCHEREN 12 en 13 14 en 15 SCHELDEKWARTIER Nieuwe inspanningen 'Remmen auto werkten niet' almanak bij Sjaak van Zee Drie generaties Provoosts te paard Maandag 4 juli 2011 Vlamingen maken Southpark Festival pas echt multicultureel Dansen en kunst bekijken op strand in Dishoek Tip? walcheren@pzc.nl DOMBURG - Ze maken 'vee' mee bij de Zeeuw se Ringrijders Vereniging, maar drie genera ties ringrijders; dat toch niet zo vaak. Bij de Provoosts uit Domburg zit het ringrijden in het bloed: opa Wim (67) doet dit jaar voor het vijftigste jaar mee, vader René al bijna der tig en kleinzoon Emiel (11) had zaterdag, na al enkele jaren te hebben opgepast op de paarden, in Domburg zijn ringrijdebuut. En niet eens zo onverdienstelijk: met 22 ringen had hij er zeven meer dan zijn grootvader. foto izaak Verkeste door Wendy van den Hurk VUSSINGEN - De mooie, oude to renkraan van de Schelde mag dan al een paar jaar langs de Konings weg liggen te roesten, de Vlissin gers zijn hem nog lang niet verge ten. Vanuit de bevolking is er een nieuw initiatief om de kraan weer overeind te helpen. En de gemeen te, die doet mee. Het initiatief komt van Louis van Heulen, oud-directeur van de Zee vaartschool. Hij stond erbij toen burgemeester René Roep tijdens zijn nieuwjaarstoespraak het zei te betreuren dat de kraan nog altijd plat ligt. Dat zette hem aan het denken. „Dat hoor ik nou zo vaak in Vlissingen. Het is toch ook zon de. Dan kun je wel zeggen dat aan de overkant van het water nog een kraan staat, maar deze is in 1945 ge maakt van oud ijzer. Deze kraan is stadsgeschiedenis." De afgelopen jaren heeft de ge meente al veel onderzoek laten ver richten om het 'symbool van noes te arbeid' in ere te doen herstellen. Ze heeft er al vier ton aan Europe se subsidies voor binnengesleept. Dat geld moet echter ook worden besteed aan een monument voor werfarbeiders bij het Dokje van Perry, een pompgebouw bij het droogdok en informatiepanelen in het Scheldekwartier. Maar nu komt er weer een, wat de gemeente noemt, haalbaarheidson derzoek. Daar werkt overigens ook het Muzeeum aan mee. Dat moet uitwijzen hoeveel restauratie van de kraan nou werkelijk kost. Want daarover raakten deskundigen het de afgelopen jaren niet eens; de prijzen varieerden tussen drie ton en een miljoen euro. Zeker is dat de gemeente er nog lang niet is met het Europese geld. Maar dan is daar toch eindelijk het burgerinitiatief waar zij al zo lang op zinspeelt. En laat Louis van Heulen nou toevallig ook nog eens in het bestuur van de Lion's Club zitten. „Daar hebben wij bijvoor beeld zo .zeventig mille bij elkaar gevist voor de ijsbaan. Er zijn nog veel meer serviceclubs op Walche ren. Als we ons nou met zijn allen sterk maken voor de Scheldekraan die voor Vlissingen zo belangrijk is, dan moeten we dat toch voor el kaar zien te krijgen?" zie ook de video op www.pzc.nl/video ZIERIKZEE - Weigerende remmen zijn de oorzaak van het ongeluk waarbij vrijdag in Zierikzee twee fietssters ernstig gewond raakten. Dat heeft de bestuurder van de au to, een inwoner (67) van Noord- hoek, aan de politie verklaard. In een poging om de auto met de handrem te stoppen, kruiste hij het fietspad. Daarbij raakte de man twee fietssters en een lan taarnpaal. De fietssters zijn met de ambulance naar het ziekenhuis in Goes gebracht. Beide dames liepen kneuzingen en botbreuken op. Een slachtoffer had ook een her senschudding. Tip? redactie@pzc.nl Globetrotters zouden die Rotterdam se echtelieden nooit worden. Waar om ook als de hele wereld toch al naar je toekomt? Maar een weekje dichtbij-Zeeland hadden ze schuch ter aangedurfd. En - eerlijk is eerlijk - dat was ze niet tegengevallen. Ze hadden me kaar af en toe zelfs verwonderd aan gekeken: zoveel schepen, zo dichtbij en dat ook hier... Op het station in Vlissingen waar de gele pijl stond die hen terug naar huis zou brengen gaven ze hun heim wee de volle ruimte. Visioenen van Maas, Coolsingel, Erasmusbrug, Feyenoord... buitelden over elkaar heen. Hij keek zijn vrouw aan en zei: „Kom meid, gaan we lekker voorin zitten. Zijn we eerder in Rotterdam." 10 KORTING OP ALLE NIET AFGEPRIJSDE ARTIKELEN Uw Sjaak van Zee team heet u van harte welkom. geen korting op bestellingen Sjaak van Zee Herenmode St. Adriaanstraat 7, 4461 JC Goes T: 0113-215652 E: sjaakvanzee@kpnplanet.nl Maten t/m 62 1/4, 64 en 57 Nu ook op maandag van 13.00 tot 17.30 u geopend

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 11