PZC Groen licht voor Plan Perkpolder Wonen en recreëren Vrijspraak in gifmoordzaak MEEST GELEZEN OP WWW.PZC.NL Roken maakt dommer Explosie op binnenschip Roep om nieuwe toekomstvisie Schelde Grieks 'ja' voor bezuiniging Hardere aanpak koperroof 12 zaterdag 2 juli 2011 door Harmen van der Werf Het licht staat definitief op groen voor Plan Perkpolder, het grootschalige woon-, re creatie- en natuurproject bij de vroegere veerhaven van Perkpolder. De Raad van State in Den Haag heeft af gelopen week alle bezwaren tegen het plan verworpen. Peter Sturmans, direc teur van ontwikkelingsbedrijf Perkpolder Beheer BV, is uiteraard opgelucht. „We hebben lang op de uitspraak moeten wachten. De Raad van State doet gewoon- Plan Perkpolder moet Kloosterzande en omgeving een oppepper geven na het ver trek van het veer Perkpolder-Kruiningen. In het gebied zijn gepland: maximaal 250 permanente huizen, maximaal 200 deeltijd woningen, een golfbaan, jachthaven, hotel- restaurant en 75 ha buitendijkse natuur. Oe ontwikkelaars zijn: de provincie, ge meente Hulst, AM Wonen en Bouwfonds. lijk zes weken na een rechtszitting uit spraak. In ons geval heeft het yier maan den geduurd." Een belangrijke hobbel is genomen. Er ligt nu een onherroepelijk gemeentelijk bestemmingsplan voor Plan Perkpolder. Nu komt het op de uitvoering aan. Aller eerst moeten alle gronden nog worden verworven. Vijftien van de 250 te ontwikkelen hecta re is nog in particuliere handen. De rest is eigendom van de provincie, waarop pach ters boeren. „We kunnen verder aan de slag om met zowel de grondeigenaar als de pachters tot overeenstemming te ko men. Met een aantal pachters is dat trou wens al gelukt." Pas als alle gronden 'vrij'- zijn, kan er echt iets in het veld gebeuren. Een onderdeel van Plan Perkpolder is het verleggen van de dijk, waardoor een bui tendijks natuurgebied ontstaat van 75 hec tare. Dat is dus ontpoldering, waarmee de weerstand tegen het Plan Perkpolder deels is verklaard. Tegenstanders zetten Peter Sturmans van Perkpolder Beheer BV. ook vraagtekens bij de economische haal baarheid, zeker sinds de bankencrisis in 2009 keihard toesloeg. Sturmans ontkent niet dat de bankencri sis - met alle gevolgen voor de huizen markt - van invloed is op de planning. Die is bijgesteld. Op de site van Plan Perk polder staat dat de eerste verkoop van deeltijdwoningen in 2012 start. Dat wordt niet meer gehaald. „We moesten ook eerst wachten op de Raad van State", foto Peter Nicolai geeft Sturmans als extra vertragende fac tor aan, „en we moeten uiteraard alle gronden eerst hebben." Voor de 18-holes golfbaan is een exploi tant, voor de jachthaven in de oude veer haven en een hotel-restaurant nog niet. „We zijn daarover in bespreking." Op de vraag wanneer Plan Perkpolder helemaal klaar zal zijn, durft Sturmans toch wel antwoord te geven. „Ons streven is 2020." VIDEO VAN DE WEEK 'Natuurlijk is Contador de favoriet en Schleck heet zijn voornaamste uitdager. Maar in drie weken kan er veel gebeuren' Sportjournalist Edward Swier over de Tour de France, die vandaag begint reacties: 472 De elektrische fiets is een gevaar op de weg PPPSP|29% ■§■■■■■1 71% 1. Bliksem slaat in stadhuis Brouwershaven 2. Stormvloedfestival gaat niet door 3. Haai gevangen in Dishoek IN BINNEN- EN BUITENLAND Roken maakt dommer en sneller dement, zo blijkt uit onderzoek van het Radboudzie- kenhuis in Nijmegen. Maar stoppen heeft wel degelijk zin: de hersenfuncties herstel len zich. Binnen 20 jaar zitten ex-rokers weer op hetzelfde denkniveau als niet-ro- kers. De vrouw die ervan werd verdacht haar man Ad van den Dool uit Katten- dijke te hebben vergiftigd met een haargroeimiddel, is vrijgesproken door de rechtbank in Middelburg. De rechtbank achtte de moord niet bewezen. Het OM, dat een gevange nisstraf van vijftien jaar eiste, gaat in beroep. Een binnenschipper (65) uit Amsterdam raakte dinsdag in Terneuzen ernstig gewond bij een ontploffing op zijn schip Varia. Hij was aan het werk in de machineka mer toen de explosie zich voordeed. Deze ontstond mogelijk door kortslui ting, waarna een gasolie- mengsel ontbrandde. De Kamer wil stoppen met de steeds terugkerende discussie over het ver diepen van de Westerschelde en het nemen van natuurmaatregelen. Er is brede steun voor 't idee van commis saris der koningin Karla Peijs om in overleg met België, Vlaanderen en de Europese Commissie een nieuwe toe komstvisie te maken voor de zeearm. Het Griekse parlement heeft ingestemd met het omstreden bezuinigingsprogram ma van de regering-Papandreou. Daarmee is de weg vrij voor uitbetaling van 12 mil jard euro aan EU-leningen aan Athene. Tij dens de stemming braken buiten het parle- ments rellen uit waarbij gewonden vielen. Koperdieven moeten harder worden aange pakt, vindt minister Opstelten. Zo moet de politie in processen-verbaal niet alleen note ren wat er is gestolen, maar ook wat het ge volg daarvan was; of bijvoorbeeld het trein verkeer is ontregeld. De rechter kan daar dan bij het straffen rekening mee houden. MAANDAG 4 JULI FC Twente traint een week in Zeeland vanaf 10.30 uur op de Veerse Poort in Middelburg. DINSDAG 5 JULI Verrassingsfilm in het kader van Film by the Sea in CineCi- ty in Vlissingen. WOENSDAG 6 JULI Zeeuwse muziekschool geeft een concert voor saxofoon en klarinet in de Mythe in Goes. DONDERDAG 7 JULI Vandaag wordt 130 kilome ter als maximum snelheid in gevoerd op de Zeeuwse A58. De allerlaatste schooldag voor de Rudolf Steinerschool in Ter- neuzen; de school gaat dicht. ZATERDAG 9 JULI Het Zeeuws elftal speelt tegen FC Twente om 14.30 uur op de Veerse Poort in Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 90