81 buitenland 'Londen doet vieze werk kernindustrie' Vfrrïï?Ml Bom bij speeltuin 479 lobe Denen voor grenscontrole Oostenrijkse (80) veroordeeld voor drugssmokkel Griekenland EN NOG VEEL MEER bij Globe Reisburo Zieke Chavez mist jubileum Venezuela Guardian verdwijnt uit de schappen Brandende auto als 'verjaardagskaars' Kaddafi waarschuwt Navo voor catastrofe Marokkaanse vorst in stemhokje zaterdag 2 juli 2011 Innsbruck - De Oostenrijkse justi tie heeft een 8o-jarige vrouw schul dig bevonden aan drugssmokkel. Ze kreeg twee jaar gevangenisstraf opgelegd, nadat ze in februari werd ingerekend met een hoeveel heid drugs in haar tas die achtdui zend euro waard was. De drugs waren voor haar verslaafde zoon. De vrouw smokkelde sinds 2008 in totaal anderhalve kilo heroïne en een halve kilo cocaïne vanuit Nederland naar Oostenrijk. Haar 46-jarige zoon vroeg de rechter huilend om mededogen: „Mam mie maakte geen winst, ze deed het uit liefde voor mij." Zelf werd hij tot acht jaar veroordeeld we gens drugsbezit en -handel. 's^ssmsmssgsi^asss^gsamma^ssaam^m^i strabane - Bij een speeltuin in de Noord-Ierse grensstad Strabane is gisteren een bom onschadelijk ge maakt. Eerder was al een bom aan getroffen bij een nabijgelegen poli tiekantoor. Dat meldden functiona rissen. De autoriteiten waren tevoren tele fonisch gewaarschuwd voor de zelfgemaakte bom. „Wanneer die was ontploft, had de bom mensen in de nabijheid kunnen doden of verwonden", verklaarde een woordvoerder van de politie. „Ie moet er niet aan denken dat een kind dit apparaat zou hebben ont dekt." door onze correspondent Yolanda Bobeldijk londen - De Britse overheid pro beerde de ramp in de kernreactor in het Japanse Fukushima af te zwakken om te voorkomen dat plannen voor nieuwe Britse kern centrales in het gedrang kwamen. Dat blijkt uit uitgelekte interne e-mails tussen overheidsbeambten en energiebedrijven. Een Britse ambtenaar benadrukte in een e-mail dat de 'regering en de ener gie-industrie' gezien de ramp 'nauw samen moeten werken'. Dit ongeluk 'kan een potentiële neder laag worden voor de wereldwijde kernenergiesector; we willen geen terrein verliezen'. Milieuorganisaties hebben met af schuw gereageerd op de onthullin gen. „Deze schokkende manier van samenwerking toont dat de re gering niet alleen welwillend is, maar actief het vieze werk voor de kernindustrie wil opknappen", meent Kate Hudson, directeur van actiegroep Campaign for Nuclear Disarmament. „Kernenergie heeft een slechte naam, juist door onge lukken als in Fukushima. Dat kan geen mediacampagne verhullen." „De Britse regering is niet te ver trouwen als het om kernenergie gaat", stelt Louise Hutching van Greenpeace. „Het onderzoek naar de ramp in Japan is nog steeds gaande. En voordat deze conclu sies bekend zijn, heeft de regering al besloten nieuwe kerncentrales te bouwen. Veel Britten zullen nu extra bevestiging willen over de veiligheid van deze centrales." Chios Appartement Pandalis** 8 dagen o.b.v. logies Vertrek in juli en augustus jAuiuimwmMiuiwwwjii 1 200 winkels 0900 - 8098(0,20p.m.) globe.nl gaat nét even verder BOGOTA In Venezuela wordt alles in gereed heid gebracht om grootschalig de 200-jarige onafhankelijkheid van Spanje te vieren. Maar de gastheer zelf zal de feestelijkheden dinsdag vrijwel zeker missen. President Hu- go Chavez wordt in Cuba behan deld voor kanker. De socialist, be kend om zijn anti-Amerikaanse uit vallen, regeert sinds 1999. AMSTERDAM De Britse krant The Guardian is vanaf oktober niet meer te koop in Nederlandse winkels. Lezers kun nen zich wel blijven abonneren op de Britse editie. De Guardian Me dia Group staakt het drukken van de krant in New York, Frankfurt, Madrid, Malta and Cyprus. De pa pieren editie van The Guardian Weekly blijft wel verkrijgbaar. LUIK Rond de Belgische stad Luik ont staat een nieuw gebruik. Als Ver jaardagskaars' doen jongeren el kaar een brandende auto cadeau. In de nacht van donderdag op vrij dag gebeurde dat nog in Seraing. Drie jongens wilden een auto in brand steken, omdat één van hen 18 werd. Omwonenden konden de brandstichting verhinderen. TRIPOLI De Libische leider Muammar Kadd afi heeft gisteren per telefoon dui zenden aanhangers toegesproken. Hij beloofde hen aan te blijven en waarschuwde de Navo dat het bondgenootschap de luchtaanval len moet staken. „We raden jullie aan om terug te trekken, anders krijgen jullie met een catastrofe te maken", zei Kaddafi. kopenhagen - Het Deense parle ment heeft gisteren ingestemd met het plan van de regering om opnieuw permanente grenscontro les uit te voeren. Tegenstanders, waaronder Duitsland en de Euro pese Unie, zeggen dat de controles in strijd zijn met EU-regels die vrij vervoer van personen en goederen toestaan in de Schengen-zone. Voor de permanente controles moeten grensposten en douane kantoren verrijzen. Verder zijn cir ca honderd extra douaniers nodig. RABAT - De Marokkaanse koning Mohammed VI verlaat een stemhok je na het uitbrengen van zijn stem in een stemlokaal in Rabat. Marok ko mochten gisteren stemmen in een referendum over een nieuwe constitutie die het parlement en de regering meer macht geeft ten kos te van de vorst. Vermoedelijk wordt de nieuwe grondwet aangenomen. Critici vrezen dat er weinig zal ver anderen. foto Abdeljalil Bounhar/AP zie onze website:buitenland Video: Nederlandse Marokka nen vinden weg naar stembus

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8