5 spectrum Toetje van het leven RUDEN RIEMENS FOTOGRAFIE zomerstop Zaterdag 2 juli 2011 De oudste kleindochter, bijna zeven tien, is geslaagd voor de middelbare school. Ik zin op een passend cadeau. Ze heeft schrijfdrang, genetisch be paald en oma haalt haar vergulde pennensetje te voorschijn en laat haar initialen graveren, in de hoop dat deze kleine stimulans bijdraagt aan een gelukkige toekomst Maar eerst gaat ze op reis, naar familie in Canada... helemaal in haar eentje! Ik herinner me als de dag van gisteren haar ge boorte. Ze kwam ter wereld op een Amsterdams bovenhuis. De vroedvrouw overwoog nog even de kraamvrouw voor het laatste gedeelte van de bevalling veiligheidshalve naar het ziekenhuis te laten vertrekken, maar omdat de GGD-broe- ders met de brancard de bocht in de steile trap pen niet konden nemen en de kraamvrouw zelf ook niet meer in staat was diezelfde trappen af te lopen, werd besloten de brandweer te bellen. Die zou de ramen eruit zagen en mijn barende schoondochter van de tweede verdieping zwe vend door de lucht naar de klaarstaande ambu lance transporteren. Dit vond zij zo'n huivering wekkende gedachte, dat zij riep: 'Ik probeer het zó nog wel even!' De broeders wierpen haar met brancard en al en vereende krachten op het gro te bed en daar kwam mijn eerste kleindochter geflankeerd door de vroedvrouw aan het voeten eind, de broeder van de GGD aan het linkerbeen, mijn zoon, de aanstaande vader, ter rechterzijde en oma bescheiden op de achtergrond, onder lui de aanmoedigingen ter wereld. Ik had nog nooit in de armen van een broeder van de GGD gelegen, maar uit pure opluchting dat de brandweer er niet aan te pas hoefde te ko men, vond ik mijzelf in deze positie terug. Ik kreeg haar in mijn armen geworpen en op de foto zie je dat wij elkaar in de ogen kijken... met haar geboorte zette de vrouwelijke lijn in de fa milie zich voort Haar eerste levensjaar volgde ik van dichtbij. Toen ze ging lopen, heeft ze dat bijna een jaar lang op haar teentjes gedaan, een curieus ge zicht, want ze liep heel snel! Er volgden nog drie kleindochters, en als ze alle vier bij elkaar zijn, zijn het absoluut 'sisters in crime'! De oudste is lang de super-nanny ge weest, maar sinds zij een vriendje heeft, is die rol naar de tweede kleindochter gegaan, die zich op familiebijeenkomsten ontfermt over de twee kleine meisjes van twee en vier jaar! Natuurlijk zijn de vier kleinzoons ook mijn har tenlappen. Ook dierbaar. Maar de meisjes zijn oma's delight! Bij de geboorte van mijn tweede kleindochter, stuurde mijn schoondochter, de moeder van de eerste, mij een kaart met daarop de veelbeteken de tekst: 'Kan je weer lekker jurken kopen!' En wat vliegt de tijd...voor je het weet komen ze je hun eerste vriendje laten zien... Kleinkinderen, voor deze opoe zijn ze het toetje van haar leven. Ik voel mij een gezegende vrouw, dat ik ze mag zien opgroeien. De vakantie breekt aan, dan komen ze in ver schillende formaties logeren. Fietsen, naar het zwembad, voorlezen en zingen, met de bolder kar door de achtertuin racen! Ze noemen mij 'oma Moes', voorwaar een eretitel! Dierbare lezers, ik wens U allen een vrolijke zo mertijd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 83