Tragel lanceert nieuwe 261 zeeland Folklore Festival Sas van Cent echt internationaal van Hal Envelop almanak Tip? redactie@pzc.nl Met de lancering van het nieuwe merk Tragel Shop wil Tragel Zorg de producten en diensten die worden aangeboden beter onder de aandacht brengen. Onderzoek naar overvaring van sportvisbootje Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto zaterdag 2 juli 2011 Z De bejaarde Axelaar staat nog mid den in het leven. Dat bewijst zijn uit gebreide kennissenkring wel, waar toe ook veel jongeren behoren. Door al die contacten moet hij zeer regelmatig opdraven op feestjes of re cepties. En zeker niet met tegenzin. Laatst was het weer zo ver. Moest-ie naar een bruiloft van twee'sportieve- lingen die hij al 'hun hele leven' kent. De kennis die zijn niet al te gul le inborst kent, vroeg vilein: „En wat geef je de tortelduifjes." De vragen steller verwachte een schrikreactie, maar de Axelaar verblikte of ver bloosde niet: „Er stond een envelop op de uitnodiging. Dus heb ik net een pak van vijftig enveloppen bij de Hema gehaald." Hij heeft ze aange boden. Met een mooie strik erom. TRACEL SHOP Optreden groep uit India in Sas van Gent in 2009. foto Camile Schelstraete door Harmen van der Werf SAS VAN GENT - Het Internationale Folklore Festival Zeeland in Sas van Gent maakt zijn naam weer waar. De organisatie is erin ge slaagd dansgroepen uit praktisch alle windstreken naar Zeeuws- Vlaanderen te halen, uit Indone sië, Argentinië, Japan, Kosovo en België. Zeeland meets the World is de ei genlijke benaming van het festival dat woensdagavond 20 juli begint. De aftrap is niet in het festivalhart Sas van Gent, maar in Breskens tij dens de Dolle Woensdag van 18.30 tot 21.30 uur. Het Keizer Karelplein in Sas van Gent is traditiegetrouw de plek waar de meeste optredens plaatsvinden, donderdag 21 juli, vrijdag 22 juli en zaterdag 23 juli steeds van 20.00 tot 22.30 uur. Zon dag 24 juli volgt tot slot een mid dagshow van 14.00 tot 17.00 uur. Tussendoor spelen de groepen ook nog zaterdag 23 juli van 14.30 tot 16.30 uur op de Markt in Ter- neuzen, tijdens het Festival de las Culturas. Van vier groepen zijn de namen bekend: ballet Huayra Muyoj Jujuy uit Argentinië, Feniks Taiko uit Ja pan, folkdansgroep Shota en folk- danstheater Sivanatradja. Al met al komen er zo'n 120 dansers. Ze ver blijven bij gastgezinnen. Hoewel er vorig jaar geen festival was, is het in principe gelukt voldoende gastgezinnen te vinden. „Al zijn er natuurlijk nog altijd meer wel kom", zegt Anouk Houtepen. In 2011 ging het festival niet door van wege gebrek aan sponsors. Anouk: „We pakken de draad gewoon weer op met een naar ons idee kwalitatief goed programma." Alle optredens zijn gratis. door Eugène Versfraeten ten aangepast aan een nieuw the ma. De lavendellijn bestaat uit geurzakjes, zeepslingers, allerlei soorten zeepjes in een mooie ver pakking, wierookstokjes, holle kaarsen en vlinder- en vogelhuis jes. Allemaal unieke handgemaakt artikelen voor huis en tuin, ge maakt bij de verschillende ateliers van Tragel. De lancering van de product lijn vond gisteren plaats in al le drie de Zeeuws-Vlaamse ge meenten. De Stiel in Clinge kreeg wethouder Diana van Damme-Fas- saert van de gemeente Hulst op be zoek, wethouder Jan Schaalje van de gemeente Sluis bezocht atelier De Schelp in Oostburg en de Ter- neuzense wethouders Cees Lief- ting en Co van Schaik namen een kijkje bij de Zeepsjop in Terneu- zen. „We vinden het belangrijk om een goede relatie met de gemeenten te hebben en willen dat ook bena drukken", zegt Elbertsen. Omdat de financiering van diverse activi teiten zoals de dagbesteding straks via de gemeenten loopt, krijgt Tra gel straks meer met de gemeenten te maken. „Daarom vinden we het fantastisch dat ze belangstelling to nen voor wat we doen." De gisteren gelanceerde product lijn wordt verkocht op zes locaties. De Tragel Shop is het begin van een professionelere aanpak van de dagbesteding. Bij Tragel hebben ze het liever over werk en activering. „We hebben een drukkerij, hout atelier, zeepmakerij, kaarsmakerij en verschillende kunstateliers. We willen ook gaan produceren voor bedrijven. De eerste gesprekken daarover lopen al." Alle producten uit de Tragel Shop zijn ook te vinden op de website www.tragelzorg.nl/tragelshop. El bertsen: „Daar staan ook alle ver kooppunten op. Het is de bedoe ling dat de website komend najaar tevens een webshop wordt, zodat dan alles ook rechtstreeks via inter net besteld kan worden." BRESKENS - Het Korps landelijke politiediensten (KLPD) stelt een onderzoek in naar de overvaring van een sportvisbootje door de vis- kotter Boekhoute 7 op de Wester- schelde bij Breskens. De Boekhou te 7 heeft het visbootje met een boomkor geraakt. Het ongeval is woensdagavond rond 23.30 uur ge beurd. Het visbootje sloeg om. De twee opvarenden uit Middelburg zijn door de reddingsboot uit Bres kens, de Zeemanshoop, naar de Buitenhaven van Vlissingen ge bracht. Ze zijn niet gewond ge raakt. De Boekhoute 7 liep geen schade op bij de overvaring. De kotter kon zijn weg vervolgen naar de thuishaven Terneuzen. Vrolijke kleuren, de zoete geur van lavendel. Met de lancering van een nieuwe productlijn van Tragel Zorg hoef je geen souvenir winkeltjes in de Provence meer af te lopen om in Zuiderse sferen te komen. In de ateliers van Tragel maken mensen met een verstandelijke be perking al lang allerlei leuke spul len van zeep, hout, kaarsen en keramiek, die ook verkocht wor den. „Maar we willen dit bij een nog breder publiek bekend ma ken", zegt Petra Elbertsen. „We hebben bedacht dat het leuk zou zijn als mensen in al onze winkels ook al die verschillende artikelen kunnen kopen. Daarom is er nu een nieuwe productlijn: Tragel Shop. We willen dat telkens doen aan de hand van een thema. We zijn nu uitgekomen op 'lavendel'. Logisch, vanwege de zomer." Ieder seizoen worden de produc- Sören (22) uit Philippine is een en thousiaste werknemer van de Zeeps jop. Hij vindt de spullen uit de nieu we productielijn van Tragel 'heel mooi'. Hij doet van alles, bedient de zeepmachine, pakt zeepjes in en maakt ook douchegel. „Natuurlijk gebruik ik onze eigen douchegel thuis ook onder de douche, ruikt heerlijk." „Je kunt hier af en toe wel erg la chen met de collega's", zegt Saskia (28) uit Hulst. Ze werkt twee dagen per week in de Zeepsjop, waar ze zeepjes in allerlei soorten en maten maakt. „En ook badschuim en bad zout". Moeilijk vindt ze het werk niet, maar wel leuk. Haar wens? „Ik zou nog wel eens in een restaurant willen werken." 1Aanleg bouwweg Cadzand stil 2. Misverstand functie Cees Slager 3. Zware straf bende Zelzate. WEBLOCS Redacteuren van de PZC schrijven op blogs over sport, politiek, cultuur en meer. Zie: www.pzc.nl/blog TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl MEEST GELEZEN Petra (21) uit Terneuzen werkt in middels een jaartje of drie in de Zeepsjop van Tragel Zorg aan de Axelsestraat in Terneuzen. Daar wordt een grote variëteit aan zeep en aanverwante spullen gemaakt. Handig bedient ze de machine waar in zeep wordt gemaakt. Ze vindt ei genlijk 'alles leuk' aan haar werk. En vooral ook 'gezellig'. OfSTAÜATCKPRÜf VRAAG GRATIS OFFERTE SHSh NiJVERHBDSWEG !S VOOR 4529 PP EEDE ZONNEPANELEN www.installatiebednjf-vanhal.nl_ TEL 0117 492869 info@ecobron.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 70