61 binnenland Na de euforie resten vragen Voor velen zullen de gevolgen van de tijdelijke verlaging van de overdrachtsbelasting nu nog in nevelen gehuld zijn. Intussen draaien notarissen overuren. Gelderland wil tweeduizend zwijnen laten afschieten Kunst in de ban waarom zou je meer betalen! FLY-DRIVES EUROPA PORTUGAL - ALGARVE MALTA SPANJE - ANDALUSIE PORTUGAL - MADEIRA SPANJE - ANDALUSIE ITALIË - SICILIË PORTUGAL - AZOREN CYPRUS PUp£R zaterdag 2 juli 2011 OVERDRACHTSBELASTING door Gert van Harskamp Nu de euforie is weg geëbd, resten vooral veel vragen onder con sumenten. Wat is de overdrachtsbelasting? Deze belasting betaalt een koper bij het verkrijgen van onroerend goed. Over zowel kantoren, ofwel commercieel vastgoed, als wonin gen betalen kopers 6 procent van de koopsom aan belasting. In de volksmond wordt deze belasting daarom ook wel 'verhuisbelasting' genoemd. De overdrachtsbelasting bestaat eigenlijk al sinds de Spaan se overheersing in de 16e eeuw. Door de gaten die de tweede olie crisis in de overheidsbegroting sloeg, is in 1979 de overdrachtsbe lasting verhoogd naar 6 procent. De verhuistaks levert de schatkist jaarlijks circa 3,5 miljard euro op. Waarom is er zoveel kritiek op de overdrachtsbelasting? De verhuisbelasting zorgt er voor dat doorstroming op de woning markt stokt. Mensen zijn minder bereid te verhuizen, waardoor de overdrachtsbelasting woon-werk- verkeer stimuleert en zelfs flexibili teit op de arbeidsmarkt in de weg staat. Het Centraal Planbureau heeft in december al geadviseerd de verhuisbelasting te verlagen. overdrachtsbelasting alleen be taald wordt over de koopsom van een bestaande woning. Wie profiteert van de stimulerings maatregel? De verlaging gaat met terugwer kende kracht in vanaf 15 juni en duurt tot 1 juli 2012. Dit betekent dat alle huizenkopers die in deze periode de transportakte hebben ondertekend, het moment van de feitelijke overdracht, een lagere overdrachtsbelasting betalen. Hoe gaat dat bij huizenkopers die maanden geleden de hypotheek heb ben gesloten en voor wie nu pas de overdracht plaatsheeft? Op het moment dat de akte van le vering bij de notaris passeert, wordt de overdrachtsbelasting be taald. De notaris zal de betaalde overdrachtsbelasting van huizenko pers die afgelopen twee weken fei telijk eigenaar zijn geworden, te rugvorderen bij de fiscus. Daar naast zal de hypotheek van deze huizenkopers automatisch worden aangepast als de overdrachtsbelas ting in de hypotheek is meegefi- nancierd. De hypotheeklasten ne men daardoor af Voor huizenko pers die al wel een hypotheek heb ben afgesloten, maar bij wie de fei telijke overdracht nog niet heeft plaatsgevonden, zal alleen de hypo-' theek worden aangepast. Zijn alle kopers geholpen bij de verla ging van overdrachtsbelasting? Nee, de tijdelijke verlaging geldt al leen voor de huizenmarkt en niet voor commercieel vastgoed. Daar naast zullen kopers van een nieuw bouwwoning niets merken, omdat Wat scheelt het de huizenkoper? Bij een woning van 250.000 euro betaalde de huizenkoper voor 15 juni 15.000 euro aan overdrachtsbe lasting. Tussen 15 juni en 1 juli 2012 is dat voor diezelfde woning 5.000 euro. ARNHEM - Op de Veluwe moeten tweeduizend wilde zwijnen wor den afgeschoten om ongelukken te voorkomen. De provincie Gelder land wil het aantal zwijnen terug brengen tot elfhonderd. Uit tellingen blijkt dat er driedui zend rondlopen. Vorig jaar moes ten er bijna vieruizend zwijnen worden afgeschoten. Er zijn nu door de "strenge winter minder zwijnen dan vorig jaar. Er wonen 600.000 mensen op de Veluwe en daardoor is het nodig het aantal beesten beperkt te houden, ook om verkeersongelukken te voorko men. Critici zeggen dat de jacht de zwij nen opschrikt en dat ze daardoor naar bewoond gebied trekken. De Tweede Kamer stelde vorig jaar dat de jacht geen effectief middel is om de stand van wilde varkens in toom te houden en riep staatsse cretaris Bleker van Landbouw op andere methoden te ontwikkelen. Bleker verwees echter naar de pro vincie. Gelderland vindt de jacht onver mijdelijk, maar wees wel een paar dunner bevolkte gebieden aan waar minder gejaagd hoeft te wor den. mmmmmmtfflfmnmmm&ssmmmmmssM MAASTRICHT - Provinciale Staten van Limburg hebben gisteren een voorlopige streep gezet door de miljoenenaankoop van de kunst collectie van de eigenaren van een kasteel in Wijlre. Ook zetten de Staten een subsidie voor een zichtdepot van het Bon- nefantenmuseum in Maastricht de ijskast. De coalitiepartijen PW, CDA en WD vinden het aankopen van kunst geen taak voor de provincie. De allerlaatste plaatsen in de zomervakantie! Zie www.kras.nl/38106 Zie www.kras.nl/38111 Zie www.kras.nl/35678 Zie www.kras.nl/38127 Zie www.kras.nl/35739 Zie www.kras.nl/35614 Zie www.kras.nl/38296 Zie www.kras.nl/35699 Inclusief vlucht, verblijf en huurauto. Vertrekdata: van 8/8 t/m.24/10 8 15 dagen o.b.v. logies verblijf in het sfeervolle 4-sterren resort Vitor's Village, aan de rand van Ferragudo op ca. 900 m van het strand (gratis shuttleservice) door NL beoordeeld met een 9.1! tips: Portimao, het historische Silves en Lagos Vertrekdata: van 6/7 t/m 29/10 8 15 dagen inclusief ontbijt verblijf in het moderne 4-sterren Riviera Resort Spa, met fantastische ligging aan de kust met uitzicht over de zee tips: bezoek o.a. hoofdstad Valletta, vestingstad Mdina en zustereiland Gozo Vertrekdata: van 18/8 t/m 27/10 8 dagen inclusief ontbijt extra voordelig bij vertrek op 1 en 8 sept. ontdek de karakteristieke Zuid-Spaanse streek Andalusië en bezoek- Ronda, Jerez de la Frontera, Sevilla, Córdoba en het Alhambra in Granada Vertrekdata: van 7/8 t/m 24/10 8 t/m 15 dagen o.b.v. logies verblijf in het 4-sterren Aparthotel Paul do Mar direct aan het zwarte zandstrand en op ca. 400 m van het centrum tips: bezoek o.a. Funchal, de zeewaterbaden van Porto Moniz en Santana Vertrekdata: 15/9 t/m 27/10 8 15 dagen inclusief ontbijt verblijf in het sfeervolle 3.-sterren hotel Alcadima, gelegen op ca. 100 m van het centrum van het prachtige dorpje Lanjarón tps: bezoek o.a. Sevilla, Córdoba Granada, de Sierra Nevada, de Costa Tropical en Nerja k Vertrekdata: 20/7 t/m 22/10 8 dagen inclusief ontbijt nog volop beschikbaarheid in augustus! ontdek het cultuurijke en zonovergoten Sicilië tips: bezoek o.a. de Etna vulkaan, vissers dorpje Cefalü, het pittoreske Taormina, Palermo en Agrigento Vertrekdata: 15/7 t/m 23/9 8 dagen inclusief ontbijt zeer populaire eilandencombinatie met verblijf op het bijzondere Terceira het groene Sao Miguel, inclusief binnenlandse vlucht tips: bezoek o.a. Angra do Heroismo, Praia da Vitoria, Ponta Delgada en Sete Cidades Vertrekdata: 15/7 t/m 30/9 15 dagen inclusief ontbijt ontdek dit heerlijke vakantie-eiland bij uitstek en profiteer van zeer veel voordeel in juli en augustus! tips: bezoek o.a. het Bad van Aphrodite, het Troodosgebergte, Nicosia en het Larnaca Fort Basaltpromenade 91 Temeuzen, Koopsom 569.000,= k.k. puttervastgoed.nl www.wonenaandeschelde.nl VAST Uniek gelegen appartement op één van de mooiste locaties van Terneuzen, direct aan de Westerschelde op loopafstand van de jachthaven met een schitterend uitzicht. Dit luxe appartement (200 m2) bestaat uit 2 verdiepingen. Op de 1e verdieping zijn alle woonfuncties en de ouderslaapkamer gevestigd. Via de trap komt men op de onder gelegen verdieping, bestaande uit 2 slaapkamers, berging en een zonneterras. In de kelder komt u bij de garage (27 m2). BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15 cpm <ÜI Prijzen zijn p.p. tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reservenngskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 6