debuut nog meer glans De Toekomst viert feest Vakantieplannen? PZC k sport 141 De Bruijn is geen partij voor Zweed Blomdahl Tholense Boys-Volendam Van Donge en De Roo uit eredivisie zaterdag 2 juli 201V A .V De tegenstandster van Lesley Kerk- hove in de halve finaleAudrey Ber- got, is als vierde geplaatst 'Ik ben tevreden met een plek in de halve finale, maar nu ik zo ver ben gekomen, wil ik ook de finale halen' Lesley Kerkhove optreden tegen Anna Shkudun. t door Joop van den Oudenhoven 'S-HEERENHOEK - De biljartvereni ging De Toekomst bestaat vijftig jaar en laat dat niet ongemerkt voorbijgaan. Op 9 maart 1961 zag in 's Heeren- hoek een biljartvereniging het le venslicht. Het bestuur werd ge vormd door Cees Brand (voorzit ter), Huib Paree (secretaris) en Cees de Winter (penningmeester). De twaalf leden gingen in het café van Piet Rijk aan de Dorpsstraat spelen. Een naam was nog niet meteen gevonden en ieder lid kreeg opdracht er over na te den ken. De beste suggestie kwam van Leen de longe. Hij stelde voor de club 'De Toekomst' te noemen om dat er nog maar één van de leden getrouwd was. 'We hebben dus de toekomst', wist hij te melden. Deze anekdote is te lezen In het schrift van toenmalig secretaris Huib Paree waarin ook staat dat de contributie werd vastgesteld op 35 cent per week en wekelijks be taald moest worden. Op betaling werd streng toegezien en wie ver zuimde werd geroyeerd. Het vol gende jaar telde de club veertien le den en nog een jaar later zeven tien. Het hoogtepunt lag in het jaar 1997 met 21. Op dit moment heeft de club twaalf leden. Een be langrijk moment in de clubgeschie denis was de toetreding tot de KNBB in 1968. Hiervoor moest de contributie worden verhoogd naar foto Ruben Oreel vijftig cent en dat ging niet zonder slag of stoot. Hoogtepunten op sportief vlak waren vijf finaleplaat sen op een Nederlands kampioen schap. Loet de Jonge nam twee keer deel en werd zesde en acht ste. And ré Karelse werd tweede in het bandstoten. Carlos Pinto teken de echter voor de beste prestatie. Hij werd vijfde in het driebanden en eerste in het libre derde klasse. De club neemt momenteel met een Bi driebandenteam en twee C2 libre teams deel aan de team competitie. Vandaag houdt de club vanaf 15.00 in het clubhuis Orient Express in 's Heerenhoek een reünie van leden en oud-le den. Tevens is er een demonstratie door René Luijsterburg. Clubs uit het betaalde voetbal slaan de komende tijd regelmatig hun tenten op in Zeeland. Vanmiddag speelt in Tholen de eerste profclub zijn wedstrijd in de provincie: Volendam ontmoet Tholense Boys. Locatie Sportpark De Bent Aanvangstijd 19.00 uur Entreeprijzen 8 euro, kinderen tot en met 8 jaar gratis. Voorbereiding Beveren Volendam is afgelopen maandag de voorbereiding op een nieuwe seizoen in de Jupiler League begonnen. Gisteravond speelde de ploeg de eerste oefenwed strijd (6-1 -zege tegen Apollo'68 in Hensbroek). Vandaag volgt het duel bij Tholense Boys, waarna de ploeg morgen vertrekt voor een zesdaags trainings kamp in het Limburgse Vaals. Speler om in de gaten te houden Jack Tuyp staat al jaren garant voor doelpunten bij Volendam. De 27-jarige aanvaller debuteerde in 2002 bij 'het andere Oranje' en scoorde er vooral op los in de eerste divisie. In 247 competitieduels heeft hij inmiddels 97 keer gescoord. Hij is twee keer met Volendam naar de eredivisie gepromoveerd. In 2008 speelde hij in een videoclip van de Volendamse groep de 3JS. Bijzonderheden De wedstrijd staat in het teken van de Stichting Slachtoffers Nieuwjaarsbrand Volendam (SSNV). De stichting probeert de toekomst van de slachtoffers van de brand uit 2001 wat kleur te geven en Tholense Boys wil dit initiatief graag ondersteunen. Voor en tijdens de wedstrijd zal er gecollecteerd worden. In de rust van de wedstrijd reikt Tholense Boys aan de voorzitter van de stichting een 1 cheque uit met de collecteopbrengst die wordt aangevuld door Tholense Boys tot een verdienstelijk bedrag. De wedstrijd staat onder leiding van scheidsrechter Jan Wegereef. Rolant Quist j bron Rudy Boogert door Joop van den Oudenhoven MATOSINHOS - De hernieuwde ken nismaking van driebander Jean Paul de Bruijn uit Hulst met een hoofdtoernooi van een wereldbe ker kreeg iets van een snuffelstage. In no time verdween hij in de Por tugese plaats Matosinhos weer naar de uitgang. Flakkerde de hoop in de harten van zijn fans weer op na de fraaie prestatie in de kwalificatie, na zijn 3-0-nederlaag gisteren tegen de Zweed Torbjörn Blomdahl ston den zij weer met beide benen op de grond. Niet zozeer het verlies te gen een wereldtopper als dp Zweed deed pijn, maar vooral de wijze waarop de Hulstenaar naar de slachtbank werd geleid. Hij was in drie sets kansloos met 15-10, 15-12 en 15-8. De moyennes spra ken voor zich: 1.739 voor Blomda hl, 0.909 voor De Bruijn. Dick Jaspers won in de eerste ron de in drie sets van de Vietnamees Duong Anh Vu: 15-9 15-7 15-12. Jas pers treft vandaag in de tweede ronde de Belg Eddy Leppens. ,t, NIEUWEGEIN - Regerend kampioen Van Donge en De Roo trekt zich terug uit de eredivisie driebanden. Teamleider Piet Luck nam dat be sluit na een overleg met de team leiders in het bondsgebouw van de KNBB in Nieuwegein. De formatie uit Barendrecht vindt dat de ploeg die aan het eind van de competitie bovenaan staat kam pioen is en weigert daarom play offs te spelen. De sectie drieban den besloot echter ook komend seizoen een vervolg te geven aan de play-offs, waarna Van Donge en De Roo zich terugtrok. „Niet één van de teamleiders steunde ons", aldus Luck. „We voelden ons in de kou gezet." Het team werd begin juni voor de derde keer op rij Nederlands kampioen, met het kwartet Dick [aspers, Torbjörn Blomdahl, lean van Erp en Martin Hom. Maak dan gebruik van de vakantieservice! U kunt uw krant bijvoorbeeld bij iemand anders laten bezorgen. Wij ontvangen uw aanvraag graag uiterlijk 2 weken voor uw vakantie. Kijk voor alle mogelijkheden opwww.pzc.nl/vakantieservice Heeft u geen toegang tot Internet, neem dan contact op met de afdeling Lezersservice.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 67