CT-scan zeeland 129 Emoties over kanon lopen hoog op Onderzoek naar haalbaarheid van woonwijk op sportvelden Flipland Strandposten doelwit van inbrekers Excursie in bos ...OP DE ZOMER COLLECTIE BIJ BOUWMAN LIFESTYLE KOKflNC Challenger Zeeland Ipsspi vrolijk met zijn baasje de kamer uit." Het streven is om per week één tot twee CT-scans uit te voeren, maar De Vos denkt dat dit er wel meer zullen worden. „Want wij dekken een groot deel van Zuid- West-Nederland en België." Zo'n scan is overigens niet goed koop. Een CT-onderzoek kost rond de 500 euro, afhankelijk van het gewicht van de hond. De Vos: „Ja, dat is best duur, maar honden en poezen worden steeds vaker ge zien als volwaardige gezinsleden. Eigenaren willen dat hun dier, waar mogelijk, dezelfde zorg krijgt als menselijke patiënten." Ongeruste honden- en poezenbe- zitters kunnen hun huisdier overi gens niet op eigen houtje aanmel den voor een scan. Dan kan alleen na doorverwijzing door de eigen dierenarts. foto Peter Nicolai zaterdag 2 juli 2011 B DOMBURG - In de strandpost in Domburg is in de nacht van don derdag op vrijdag ingebroken. De deur is met grof geweld opengebro ken. De daders hebben met be hulp van de tractor de redding boot op de trailer naar buiten gere den. Daarbij is de boot zo bescha digd geraakt dat hij vrijdag niet in zetbaar was. Eerder deze week, in de nacht van zondag op maandag was ook ingebroken bij de strand post in Vrouwenpolder. Daar wer den verrekijkers en een portofoon weggenomen. De politie verzoekt mensen die meer informatie heb ben over de inbraak, zich te mel den op 0900-8844. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Fruitteler An dre Alkema uit Sint-Maartensdijk zette deze week zijn anti-hagelka- non na zeven uur 's avonds aan. De dag erna moest hij al op het matje komen bij de gemeente. Als hij het nog eens doet, hangt hem een dwangsom van 20.000 euro boven het hoofd. In tegenstelling tot fruittelers op de Bevelanden, die hun apparaat 24 uur. per dag mogen gebruiken, krijgt Alkema van de gemeente Tholen enkel toestemming om het kanon tussen zeven uur 's och tends en zeven uur 's avonds te ge bruiken. Maar hagel kijkt niet op de klok. Dinsdagavond dreigde er een bui over te komen, dus zette Alkema zijn kanon aan. „Enkele buren stonden meteen op hun achterste benen", vertelt hij. „Bij één van hen, de grootste te genstander van mijn anti-hagelka- rwwrjgmHMMBBgaeaiiaawwKMBSBEM—na door Rob Paardekam SINT PHILIPSLAND - De sportvelden in Sint Philipsland moeten waar schijnlijk wijken voor een nieuwe woonwijk en uitbreiding van de begraafplaats. De gemeente Tho len en projectontwikkelaar JQ.H0I- ding onderzoeken de haalbaarheid van dit plan. De ontwikkelaar heeft al een stuk grond achter enkele woningen in de Luijsterlaan in bezit. Daarop moet de eerste fase van de woon wijk komen. Die bestaat uit onge veer vijftien vrijstaande huizen. Volgens wethouder Peter Hoek is André Alkema foto Willem Mieras non, zijn ze samengekomen. Ze hebben de politie en zelfs de bur gemeester gebeld. Uiteindelijk is wethouder Hommel rond half elf de boel komen sussen." De wet houder bevestigt dat. „De emoties liepen hoog op", stelt hij. het de bedoeling dat er later op de sportvelden een gevarieerder aan bod komt. Die velden worden ove rigens niet allemaal benut voof wo ningbouw. Pak 'm beet een half veld wordt ingezet om de begraaf plaats uit te breiden. „Met lapmid delen zouden we het op de huidi ge begraafplaats nog wel tien jaar redden", stelt Hoek. „Maar liever breiden we snel uit." Voetbalvereniging Noad'67 en ten nisvereniging De Ruucstoppelen krijgen waarschijnlijk een nieuwe accommodatie iets verder de pol der in, aan dezelfde kant van de provinciale weg. „We zullen een Alkema moest zich de volgende dag meteen melden op het ge meentehuis. Daar kreeg hij te ho ren dat hem een dwangsom van 20.000 euro wordt opgelegd voor elke volgende overtreding. Het ge volg is dat de fruitteler zijn appa raat niet meer durft te gebruiken buiten de geoorloofde tijden. Dat kwam hem meteen duur te staan. Gisteren, in de vroege ochtend, ruï neerde een hagelbui een groot deel van zijn oogst. „200.000 kilo appels kunnen de appelmoes in", stelt Alkema, die nog niet kan in schatten hoe groot de schade in fi nancieel opzicht is. „Ik denk dat het enorm zal zijn. Mijn gezin en ik zijn er kapot van." Het frustreert Alkema in hoge ma te dat fruittelers op de Bevelanden hun kanon wel 24 uur mogen ge bruiken, maar hij slechts twaalf uur per dag. „Mijn oogst gaat naar de knoppen, terwijl de rest van Zeeland gewoon loopt te knallen." goede verbinding voor het langza me verkeer naar die locatie moe ten aanleggen", stelt Hoek. „Wel licht komt er zelfs een extra vierde afslag vanaf de provinciale weg." De haalbaarheid van de plannen wordt de komende maanden on derzocht. Al die tijd verkeren de sportclubs in onzekerheid. Met na me voor Noad is dat vervelend, omdat de club met een sterk verou derde kleedaccommodatie zit. Hoek: „Daarom hebben wij bij JQ_ Holding bedongen dat zij de voet balvereniging uit de brand helpen door voor een tijdelijke accommo datie te zorgen." Alkema en zijn jurist overwegen de geleden schade op de gemeente te verhalen. Wethouder Hommel staat nog al tijd achter het besluit dat Alkema maar twaalf uur per dag mag schie ten. „Wij hebben ook rekening te houden met de omwonenden. Dat de gemeente Borsele daar anders over denkt is hun zaak." Desondanks zit hij met de kwestie in' zijn maag, zeker nu de frustra ties toenemen. „Deze situatie is voor helemaal niemand leuk. Ik kan me de emoties van beide par tijen heel goed voorstellen." Volgens Hommel moet er drin gend landelijk beleid komen waar gemeenten zich aan vast kunnen houden. De roep daarom klinkt al heel lang. „Toen Ad Koppejan er onlangs vragen over stelde aan het kabinet had ik goede hoop, maar het antwoord was nietszeggend. Ik betwijfel of er op korte termijn duidelijke regels komen." TTmnTHMIIIII II ItMMffirffBWrarTTTaiTTlTTMMTIiailMI 11 I De Natuur- en vogelwacht ver zorgt op 7,14, 21 en 28 juli en 4,11, 18 en 25 augustus excursies in Bos- wachterij Westenschouwen en Meeuwenduinen. Vertrek 19.00 uur Adriaan van der Weijdeweg. Autobedrijf Tholen B.V. SAAB specialist Ruim 80 jaar een begrip in mobiliteit verkoop onderhoud tuning aircoservice Gagelboslaan 161 Bergen op Zoom Tel. 0164-247636 e: info@tholenbv.nl wwwtholenbv.nl www.saabtuning.nl www.bouwmanlifestyle.nl Dames, heren kids-kleding van o.a: Gaastra, Riverwoods, Gant, Tommy Hilfiger, McGregor, Napapijri, Geisha, Maison Scotch, Vingino, Scotch Soda, NZA en Polo-jeans. Cadeau-interieur-artikelen van o.a: Rivièra-Maison, Riverdale, Bridgewater en Disenyo. domburg goes middelburg renesse terneuzen zoutelande OOSTSTRAAT 1 GROTE MARKT 1 MARKT 73 HOGEZOOM 171 NOORDSTRAAT 109 LANGSTRAAT 13 Thermphos international Tennis Tournament r.-.-rcr/va/eibvrg. t/m zondag 3 juli 2011 Top/"10,6 5 mee-ncrfg7 beber' ~j'<-er,cerzee>s ?orger-r -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 63