Fietsgids door dorpen 261 zeeland VERHUIZEN MET ZORG! lÜB PvdA en CU in Kapelle willen dorpenbudget 'Ik speelde met iedereen' van Hal Open dag k HAAL DE Z N IN HUIS Het Hoge Huis, de Sabbingse bullebak Saxibald van 1000 jaar her: wandelen en fietsen is niet saai met zoveel verhalen. F_m zaterdag 2 juli 2011 monpidLrnouERS [B OUD-VOSSEMEER - De Stichting Paardenwelzijn Na Gedane Arbeid viert zijn 10-jarig bestaan vandaag met een open dag. Die vindt vanaf 14.00 uur plaats aan de Zeedijk 3 a in Oud-Vossemeer. Bezoekers kun nen zich vermaken met onder meer dressuur, paardencoaching en een demonstratie gebitsverzor ging bij paarden. door Luc Oggel KAPELLE - De PvdA en Christen- Unie in Kapelle willen dat de ge meente een bewonersbudget in het leven roept. De fracties dienen daar in de raadsvergadering van 5 juli een initiatiefvoorstel voor in. De subsidie is bedoeld om inwo ners van de gemeente de gelegen heid te bieden om zelf initiatieven en activiteiten te ontplooien die de leefbaarheid en/of betrokken heid in hun buurt of wijk ver groot. Het zou per activiteit om een bedrag van maximaal 500 eu ro moeten gaan, stellen "de partijen voor. Het potje zou jaarlijks drie duizend euro moeten bevatten. Het initiatiefvoorstel is volgens PvdA en CU ingegeven door het feit dat het huidige kabinet inzet op de eigen verantwoordelijkhe den van mensen, maar de fracties vertalen dat vooral als een op dracht aan gemeenten om ruimte en vertrouwen te geven aan bur gers. Aan het bewonersbudget zullen wel voorwaarden worden verbon den. Om ervoor in aanmerking te komen, moeten activiteiten ten goede komen aan meer bewoners dan alleen de initiatiefnemers en moet kunnen worden aangetoond dat de activiteit niet zelf kan wor den bekostigd. Ook moet de aan vraag gemotiveerd en voorzien van een begroting schriftelijk of via internet worden ingediend, mi nimaal zes weken voor de activi teit. Wat betreft PvdA en CU geldt de regeling tot en met 31 december 2013 en kan hij elk daaropvolgend jaar worden vastgesteld. Elk jaar in november wordt de regeling geëva lueerd. Dit is de zesde aflevering van een serie over de tien leerlingen van basisschool De Berenburcht in Baarland. Deze school gaat donderdag 7 juli definitief dicht. Vandaag: Janita (12). door Frank van Cooten Janita zit in groep 8 en is net als haar enige klasgenoot Jerry de al lerlaatste afstudeerder' van de Baarlandse basisschool. „Het is in derdaad best bijzonder dat ik met Jerry de laatste ben die vanuit de school in Baarland naar de middel bare school ga. Maar echt erbij stil staan, nee, dat ook weer niet." Net zoals haar schoolgenoten heeft Janita een leuke tijd gehad op school. „Het was in ieder geval lekker rustig met zo weinig kinde ren. Ik vond het geen probleem hoor, zo'n kleine groep 8. Ik speel de gewoon met iedereen." Janita organiseert op donderdag 7 juli samen met Jerry het eindfeest van groep 8. Waar op andere scho len meerdere kinderen verant woordelijk zijn voor dit eindfeest zijn dat er in Baarland dus maar twee: Jerry en Janita. „Er is in ie der geval weinig discussie.' Janita weet nog niet naar welke middel bare school ze gaat. Frans den Hollanderlaan 18, 4461 HN Goes tel. (0113) 27 04 06 www.koophuis.nl In prijs verlaagd! J OVEZANDE, Pastoor Fransestraat 26 Goed onderhouden vrijstaande woning (1975) met grote 11 meter lange garage. De woning heeft een verzorgde omsloten tuin op het westen. Privacy gegarandeerd' perceel: 360 m2 inhoud: 325 m3 Vraagprijs C 259.000,— k.k. KOOPHUIS keiaars INSTAlLATIEBtDRUP VRAA6 GRATIS OFFERTE VOOR ZONNEPANELEN TEL 01 17 492869 info@ecobron.com NIJVERHEIDSWEG 15 4529 PP EEDE www.installatiebedrijf-vanhai.nl. GOES BEKEKEN! GAAT WESTWAARTS door Claudia Sondervan De Sabbingse jongens die de negen koeien van boer Vleugel hoedden op de Pier- tjesdijk op Oud-Sab- binge in 1964 staan erin; en de Zeeuwse schonen van de gymnas tiekvereniging De Arend uit 's-Heer Arendskerke in 1959. Van hen staat geen nieuwe foto in het boekje 'Van Peperbuzze tot Plan ketent', balancerend op de even- wichtsbalk. Maar wel van de koeienjongens van weleer, Adri Maas en Adri Pauwe. Van Peperbuzze tot Planketent is het tweede deel in de reeks 'Goes Bekeken!' van uitgeverij Het Paard van Troje en de gemeente Goes. Vorig jaar verscheen 'Kort door de Bocht', met wandel- en fietsroutes door historisch en hedendaags Goes, doorspekt met weetjes van stadsarchivarissen Allie Barth, Frank de Klerk en Arend van der Wel en tekeningen van Danker- Jan Oreel. Het deel dat gisteren in Wolphaartsdijk en Oud-Sabbinge is gepresenteerd, gaat over de dor pen ten westen van de stad: 's-Heer Hendrikskinderen, 's-Heer Arendskerke, Eindewege, Oud-Sab- binge, Wolphaartdijk en Wisseker- ke. Volgend jaar verschijnt herder de deel over de dorpen oostwaarts van Goes. Het boekje is weer een gids die de fietser routes wijst met terzijdes uit ver of recenter verleden. Zoals over de Arendshoeve, vereeuwigd als authentiek hof in het Haagse schaalmuseum Madurodam, of over de recycling van slot De Schenge in de dorpshuizen en de dijkversterking. Het boekje gunt toeristen doorkijkjes in de familie geschiedenissen in de polderdor pen en vermaakt streekbewoners met oude raadsels als: wie was K. Strijd die boud zijn naam kerfde in de zijmuur van de Gereformeer de Kerk aan de Villa Novastraat in Wolphaartsdijk? Bij de witte kerk van dat dorp in troduceerde gisteren de personifi catie van dr. Johannes ab Utrecht Dresselhuis, dominee en geschied kundige daar tot 1857, de nieuwe gids. En zie: de geschiedenis blijft bovenkomen. Op de bekentenis van co-auteur De Klerk dat nog on bekend was hoe de eerste kerk van Wolphaartsdijk er uit gezien moet hebben, werden spontaan een aan tal fotokopieën van die bouwkun dige tekeningen uit de kasten van de kerk opgediept. Het boek kost 12,95 euro. ISBN 9789071937040. Co-auteur en archivaris Frank de Klerkl Leden van gymnastiekvereniging De Arend te 's-Heer-Arendskerke in 1959.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60