binnenland 15 Rechters zien liever geen minimumstraffen altijd meer goed genoeg' motordagen zit diep BADKAMERS TOT 80% KORTING STUNTPRIJZEN! r 'Zwemmen met gips is voortaan mogelijk' Oostelijke Middellandse Zee 895,- Groenland en IJsland Amsterdam-Amsterdam Zomervakantie langs Zuid-Europese kusten 599,- Boek op cruisewinkel.nl Bel 020 421 11 15 zaterdag 2 juli 2011 80 showroom badkamers - 2.000m! magazijnvoorraad Duscholux, Sanijura, Hoesch, Dansani, Dorenbracht, Grohe en andere topmerken DIRECT UIT VOORRAAD LEVERBAAR Douchewanden, (bubbel)baden, stoomkabines, kranen, douchebakken, meubels, douchepanelen etc Diverse inbouwkeuken apparatuur o.a. Miele, Siemens en enkele showroomkeukens! IEDERE ZATERDAG GEOPEND VAN 12.00 -17.00 IEDERE ZONDAG OPEN VAN 12.00 -17.00 Riethil 20, 4825 AP Breda Bel voor een afspraak of meer info: 06 - 28448040 Bezoek ook ons filiaal in IJmuiden, Zuiderkruisstraat 42 DEN HAAG - Nederlandse rechters willen dat minister Opstelten' (Vei ligheid en Justitie) zijn plan voor minimumstraffen niet doorzet. De Raad voor de rechtspraak vreest dat rechters gedwongen worden straffen op te leggen die niet in ver houding staan tot het misdrijf Strengere straffen leiden evenmin tot een veiligere samenleving. De raad vindt dat rechters voldoende rekening moeten kunnen houden met de omstandigheden waaron der een misdaad is gepleegd. Vol gens de rechterlijke macht maken de plannen het land niet veiliger, maar kosten ze wel veel geld. ook leidt het niet tot minder delicten van dezelfde gestraften en kunnen rechters sancties die dat herhalings gevaar verminderen, zoals een be handeling, niet meer opleggen. uersiteit aankan? „Ja, nu nog wel, maar straks niet meer. Goed is dan niet altijd meer goed genoeg. Er was eens een meisje dat gemiddeld meer dan een 9 haalde op haar eindexamen, maar toch werd uitgeloot voor de studie medicijnen. Dat is bezopen. We gaan toe naar een stelsel waar presteren loont, ook op de middel bare school." Het hbo krijgt een zware taak. „Op termijn is het juist een verlich ting. Het hbo is lange tijd de mal voor één en dezelfde student ge weest. Of je nu van het mbo komt of van het vwo, je krijgt dezelfde lessen. De aandacht heeft daar door al die tijd gelegen op het bin nen boord houden van de laatste student die het hoger onderwijs aan kan. Die focus moet meer naar de andere kant worden ver legd. Ook talent moet op het hbo meer worden uitgedaagd." Het hbo heeft de laatste tijd imago schade opgelopen. Willen studenten nog wel naar het hbo? „Ja, helemaal wanneer het onder wijs daar meer op uiteenlopende studenten wordt afgestemd. Daar mee wordt de kwaliteit van het on derwijs gewaarborgd. We zien nu bovendien dat steeds meer vwo' gen al vóór de Harleydag van 2010: „Maar volgens ons zijn het geruch ten. We hebben in al die jaren nooit slechte ervaringen gehad." De politie zette vorig jaar, zonder dat de organisatie dat wist, de ME en een politiehelikopter in. Dat gaf de bezoekers een onveilig idee, stelt Bruel. „Een evenement waar opa met zijn kleinkind komt, daar hoort geen ME tussen." Zo had de organisa tie er geen zin meer in en ze besloot te stoppen. Bruel vraagt zich nog steeds af wat er klopt van de politie-informatie: Da niël Uneputty, president van de Hells Angels in Amsterdam, vindt de ophef overdreven. Toch melden diverse bronnen dat ér wel iets speelt. Satudarah is de laatste ers naar de universiteit gaan, ter wijl velen eigenlijk liever een be roepsgerichte opleiding volgen." U zit de student de laatste tijd flink achter de broek. „De boete voor studenten die lang over hun studie doen, was een fi nanciële prikkel om sneller te stu deren. En ook deze maatregelen zullen dat effect hebben. Maar het is geen studentje pesten. Het is de student meer uitdagen. Daar profi teren alle studenten van." zie onze website.binnenland 'In het jaar 2025 behoren we tot de top van de wereld' jaren flink gegroeid, terwijl de ge zaghebbende Hells Angels aan in vloed hebben ingeboet. De Angels zouden terreinwinst willen boe ken door andere clubs onder hun vleugels te nemen. Niet alle clubs willen dat. Daarnaast zijn er geluiden dat Satu darah banden zou hebben aange knoopt met de Bandidos in Duits land. Deze motorclub wordt ge zien als aartsrivaal van de Angels. De Harleydag in Bergen op Zoom gaat vandaag echter gewoon door. „Daar is niets voorgevallen", zegt Organisator Corné Franken. „Wij hebben geen indicatie dat het mis gaat. Of er ook Angels komen, weet ik niet. Maar iedereen is wel kom." BEVERWIJK - Het Rode Kruis Zie kenhuis in Beverwijk geeft kinde ren met botbreuken voortaan gips dat nat mag worden, De kinderen kunnen er dus mee zwemmen en onder de douche. Het 'zwemmers- gips' is ontwikkeld door de gips- verbandmeesters van het zieken huis. Onderzoek heeft volgens het ziekenhuis uitgewezen dat het gips net zo genezend werkt als gewoon gips. De onderzoeksresultaten wor den binnenkort gepubliceerd in het European Journal of Trauma 8c Emergency Surgery. Het zieken huis heeft na onderzoek besloten het zwemmersgips vaker beschik baar te stellen aan kinderen. Amsterdam, Kopenhagen, Stockholm, Helsinki, St. Petersburg (2-dagen), Tallinn, Amsterdam Costa Deliziosa****+ Vertrek: alleen 19 augustus Duur: 8 dagen va, Amsterdam, Bergen, Akureyri, Nuuk Gothaab, llulissat, Prins Christian Sund, Reykjavik, Thorshavn, Ivergordon, Amsterdam Costa Deliziosa***** Vertrek: alleen 30 juli Duur: 21 dagen Van VOOr 1 .799," amsterdam - amsterdam Amsterdam, La Rochelle, Bilbao, La Coruna, Cherbourg, Southampton, Amsterdam MSC Opera**** Vertrek: 15, 23, 31 juli, 8, 16, 24 aug, of 1 september Duur: 9 dagen va. Prijzen zijn vanaf, per persoon op basis van beschikbaarheid en wijzigingen, inclusief volpension, havengelden en tax. the Deathly Hallows - Part 2'. Sa- de beroemde reeks films naar de opend. Hij speelt in Harry Potter men met collega-acteurs James en boeken van de Britse schrijfster J. K. Ron Wemel. Oliver Phelps, andere bekenden uit Rowling, heeft Grint de expositie ge- foto Presslink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5