Illegaal betaalt zelf 4\ binnenland Zijlstra: 'Goed niet Schrik voor mot op Dat smaakt naar (Garda)meer! Swaab verlaat uit protest Raad Cultuur Grint bij opening expositie Harry Potter zaterdag 2 juli 2011 pharos 6e-nf u daar al 'mS 5"- of 8-ciaa^S& More. Inc-lv^iVe-l Er is nog plek aan het Gardameer! Pharos Reizen van ANWB heeft een aantrekkelijk arrangement voor u samengesteld in een van de gezel ligste plaatsjes aan het meer: Garda. Hier vindt u volop leuke terrasjes, winkeltjes en strandjes. Bovendien ligt Garda ideaal voor uitstapjes, bijvoorbeeld naar de prachtige stad Verona (ca. 40 km). Uw verblijf Sporthotel Olimpo ligt fraai in het groen, op ca. 600 m van het meer en het centrum. Het hotel heeft tennisbanen en een zwembad. De kamers zijn voorzien van o.a. satelliet-lv, kluis, airco (juli en aug.) en minibar. Badkamer met douche en toilet, en föhn. Balkon of terras. n euro p.p. 5 -of 8-daags arrangement Garda zoek boekcode 39150 Inbegrepen 4 of 7x overnachting 4 of 7x uitgebreid ontbijtbuffet 4 of 7x driegangenkeuzemenu 1 x entree safaripark Natura Viva 1 x olijfolieproeverij in Bardolino gebruik buitenzwembad ligstoelen Prijzen 16/07-05/08 06/08-26/08 27/08-16/09 17/09-30/10 HUWIK1® VOOR VAKANTIEOVERVALLERS ASIELBELEID den haag - Het kabinet heeft giste ren besloten meer dwang te zetten achter het vertrek van uitgeproce deerde asielzoekers en illegalen. Verlaten zij Nederland niet bin nen een bepaalde termijn, dan krij gen ze een inreisverbod en uitein delijk geldboetes. Minister Gerd Leers (Immigratie en Asiel) laat verder onderzoeken of hij de uitzetkosten van de weige raars (reisticket bijvoorbeeld) op hen zelf kan verhalen. „We laten het niet meer op zijn beloop. Het terugkeerbeleid wordt consequen ter, afspraak is afspraak", zei hij gis teren na de ministerraad. „Mensen die uitgeprocedeerd zijn, moeten echt weg. Zij krijgen een terugkeer- besluit waarin staat dat ze binnen een aantal dagen moeten vertrek ken. We bieden hulp als ze dat vrij willig doen", verklaarde de be windsman. Vertrekken ze niet, dan krijgen ze als sanctie een inreisverbod voor de hele Europese Unie. Is iemand met zo'n inreisverbod op zak toch nog in Nederland, dan is hij straf baar. Hij mag dan gedurende vijf jaar het Schengengebied niet in en kan een boete krijgen die kan op lopen tot duizenden euro's. Uitein delijk kan de sanctie uitmonden in gevangenisstraf maar dat is ei genlijk wat Leers wil voorkomen: want dan zit de illegaal nog steeds in Nederland. Bij de totstandkoming van het ka binet is afgesproken dat het immi gratie- en asielbeleid strenger zou worden. Gedoogpartner PW wil immers dat het aantal immigran ten en asielzoekers zal afnemen. Leers heeft vooraf met WD, CDA en PW overlegd over de aanscher ping die hij nu voorstaat. „Wat mij betreft, kan Wilders tevreden zijn." Of de PW dat is ook is, viel gisteren niet te achterhalen. In Nederland komen jaarlijks zo'n 15.000 asielzoekers binnen. Van hen kan ongeveer de helft blijven, de anderen moeten weg. Voor de vreemdelingenpolitie wor den illegalen en criminele vreem delingen speerpunt van beleid, al dus Leers. Maar daarmee wordt volgens hem geen jacht ontketend op illegalen. „Zij gaat letten op overlastgevende en criminele ille galen." Als een land van herkomst niet meewerkt aan de terugkeer van hun onderdanen, dreigt het kabi net ontwikkelingsgeld in te hou den als dat land Nederlandse hulp krijgt. Welke landen weigerachtig zijn, wil Leers niet zeggen. „Dit stigmatiseert landen en bemoei lijkt tegelijkertijd onze onderhan delingspositie." China heeft: de naam vaak niet mee te werken, al gaat het met dat land nu beter, zei Leers gisteren. Veel berust volgens hem ook op fa bels. „Er is geen land ter wereld dat vrijwillige terugkeer (van een onderdaan, red.) blokkeert. Het gaat erom dat de mensen zélf niet terug willen en dan kom je in aller lei procedures terecht." amsterdam - Els Swaab vertrekt als voorzitter van de Raad voor Cultuur. Ze is het niet eens met de bezuinigingsmaatregelen van staatssecretaris Halbe Zijlstra. Dat heeft een woordvoerder van de raad gisteren bevestigd. De andere leden hebben laten weten dat ze aanblijven. Swaab neemt 'met pijn in het hart' afscheid, aldus een verkla ring. „De culturele wereld is mij zeer dierbaar. Door de keuzes die dit kabinet maakt, wordt de scha de die de bezuinigingen veroorza ken, groter dan noodzakelijk is. Dat is voor mij niet aanvaardbaar. Ik wil geen leiding geven aan het tot stand komen van subsidieadvie zen voor instellingen, waarbij dit kabinetsbeleid het uitgangspunt is." De andere leden van de Raad voor Cultuur zeggen de beslissing van Swaab te begrijpen. Ze treden ech ter niet af. De raad had, als wettelijk adviesor gaan van regering en parlement, de bewindsman anders geadvi seerd over de cultuursector, maar Zijlstra legde dat advies naast zich neer. öe politie too"=» gni hskjkfkl Informatie Reserveringen ,«£5>c www.phar0srei2en.ni/wegener f Of via 0900 - 365 65 65 (20 cpm, max. 10,- per gesprek) of via uw ANWB-reisbureau met zoek boekcode 39150 Kinderkorting (bij 2 volbetalen- den op de kamer): 0 t/m 6 jaar: gratis 7 t/m 14 jaar: 40% korting Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: reserveringskos- ten en kosten calamiteitenfonds. PAUL KUSTERS amsterdam - Rupert Grint ont- waar de fototentoonstelling geo- moet de fans van Harry Potter op pend is met beelden van de laatste het Rembrandtplein in Amsterdam Harry Potter film 'Harry Potter and mmmmmmm door Annemieke Kooper den haag - Opleidingen in het ho ger onderwijs mogen straks hun studenten gaan selecteren, zo wil staatssecretaris Halbe Zijlstra. „Het hoger onderwijs moet ambitieu- Worden door uw plannen veel stu denten niet uitgesloten van een uni versitaire studie? „Nee, iedereen met een vwo-diplo- ma kan gewoon naar de universi teit. Niemand wordt uitgesloten. Er zijn straks alleen meer opleidin gen die mogen selecteren, waar door een student misschien niet al tijd kan doen wat hij in eerste in stantie wil. Hij moet ook laten zien dat hij het kan en dat hij ge motiveerd is om de opleiding af te maken. Zulke selectie is nodig om student en onderwijs beter bij el kaar te laten passen, ik wil daarom ook dat het hbo meer gedifferen tieerde opleidingen aanbiedt: spe ciale programma's voor studenten van het mbo, een verkorte versie voor vwo-leerlingen. En de univer siteit moet weer echt wetenschap pelijk worden, meer onderzoeksge- relateerd." Wie zijn vwo-examen heeft gehaald, heeft toch al laten zien dat hij de uni- breda - De ronkende motoren en knetterende uitlaten van honder den Harley Davidsons. Voor lief hebbers pure muziek, het geluid van avontuur, een symfonie van de weg. In Breda is 22 jaar lang een ode gebracht aan de 'motor der motoren' tijdens de Harleydag, maar dit jaar blijft het stil. Met gro te tegenzin trok oud-voorzitter van de organisatie Peter Bruel vo rig jaar de stekker er uit. „In zekere zin was dat het begin van het eind", denkt hij wel eens. Bruel doelt op de reeks Harleyda- gen die door heel Nederland zijn afgelast. Volgens de politie is er na melijk 'concrete informatie' dat ri valiserende motorclubs met elkaar willen knokken. Dus zetten burge meesters van Breda, Putte, Gouda, Arnhem, Purmerend, Vianen, Win schoten, Alphen aan den Rijn en Mill en Sint Hubert een streep door de motorfeesten. Wat die 'concrete informatie' is, wil niemand kwijt. De gemeentes Mill en Sint Hubert niet, en de politie in Den Bosch evenmin. Ook het Korps landelijke politiediensten, waar de Nationale Recherche onder valt die onderzoek doet naar zware georgani seerde criminaliteit, zwijgt. Het is echter geen geheim dat de politie bang is voor een vechtpartij tussen de Hells Angels en de Satudarah Ma luku, een van oorsprong Molukse club met tien afdelingen in Neder land. Dat er een confrontatie zou dreigen, hoorde Bruel naar eigen zeg-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 4