f Extra delen Grevelingenmeer op slot Zeeland «Ol-DE ZUIDSCHOR Coffeeshopclub Optiekzaak in Sas van Gent Aanleg nieuw sportcomplex in Bru gaat na de zomer van start almanak SCHOUWEN-DUiVELAND 26 en 27 28 en 29 MIDDELBURG - Middelburgse gebrui kers van cannabis vragen het ge meentebestuur snel een coffee shop mogelijk te maken in de stad. Ze willen niet langer afhankelijk zijn van illegale (straat-)handel. Onder de noemer WeSmoke.nl is een belangenvereniging van softd rugsconsumenten in het leven ge roepen. De vereniging roept mede standers op om zich aan te sluiten. Ter overname aangeboden Winkel Bovenwoning Voorraad Klantenbestand Samen voor een aantrekkelijke prijs! Inlichtingen 06 45658176 BRUINISSE - De aanleg van het nieu we sportcomplex in Bruinisse gaat na de zomervakantie van start. De drie nieuwe voetbalvelden van Bruse Boys komen tussen de Mo lenweg en de Vluchthavenweg te liggen. Het is de bedoeling dat het nieuwe complex eind 2012 in ge bruik kan worden genomen. De velden van Bruse Boys liggen nu nog aan de Boomdijk, maar moe ten plaats maken voor woningen van Riekusweel V. Het huidige sportcomplex voldoet niet meer aan de eisen. De vereniging is de laatste jaren stevig gegroeid, waar door het complex te klein is gewor den. Bruse Boys kan straks beschik ken over een moderne sportloca- tie met drie velden, een clubge bouw en een ruime parkeerplaats. Om in tijden van droogte de vel den te kunnen besproeien, wordt een waterbuffer aangelegd. Tip? redactie@pzc.nl De bejaarde Axelaar staat nog mid den in het leven. Dat bewijst zijn uit gebreide kennissenkring, waartoe ook veel jongeren behoren, wel. Door al die contacten moet hij zeer regelmatig opdraven op feestjes of re cepties. Laatst was het weer zo ver. Moest-ie naar een bruiloft van twee sportieve- lingen die hij al 'hun hele leven' kent. De kennis die zijn niet al te gul le inborst kent, vroeg vilein: „En wat geef je de tortelduifjes?" De vragen steller verwachte een schrikreactie, maar de Axelaar verblikte of ver bloosde niet: „Er stond een envelop op de uitnodiging. Dus heb ik net een pak van vijftig enveloppen bij de Hema gehaald." Hij heeft ze aange boden. Met een mooie strik erom. door Joeri Wisse BRUINISSE - Verschillende delen on diep water in de Grevelingen gaan per 1 januari 2012 op slot. Om vo gels en zeehonden te beschermen, wordt de bestaande beschermings zone fors uitgebreid. Het Algemeen Bestuur van het Grevelingenschap stemde gisteren in met het nieuwe zoneringsplan voor het meer. Daarin is ook een kitesurfzone aan de Grevelingen dam aangewezen. De laatste jaren is het beoefenen van de sport op die plek gedoogd. Vanaf volgend jaar is dat dus volledig legaal. Grote delen van de Grevelingen, zoals het water rond het eiland Hompelvoet, de Slikken van Flak- kee en het Dijkwater, zijn al jaren verboden gebied voor mensen. Vanaf 2012 komt daar het water rond de eilanden Dwars in den Weg, Stampersplaat en ten noor den van de Veermansplaat bij. Wa tersporters hebben hier weinig last van, omdat het gaat om ondiep wa ter. Alleen de zone rond Dwars in den Weg wordt af en toe gebruikt door kanoërs. Het aanwijzen van de nieuwe be schermde gebieden is onlosmake lijk verbonden met de uitbreiding van het aantal ligplaatsen. Verschil lende initiatieven zijn hiervoor in de maak, zoals de Jachthaven de Toekomst (800 plaatsen), een pas santenhaven voor 200 boten bij het nieuwe Ecohotel en de uitbrei ding van de haven van Herkinken met 300 ligplaatsen. Die mogen alleen doorgaan als de natuurwaarden extra worden ver sterkt. Afhankelijk van hoe snel de ze plannen realiteit worden, zijn er alvast twee zones aangewezen die per 2014 ook kunnen worden afgesloten: een deel ten zuiden van de Veermansplaat en een ge bied ten westen van Herkingen. Om te zorgen dat de nieuwe regels worden nageleefd, zet het schap in op communicatie en handhaving. Nieuwe Kraaijensteinweg tekent zich af in landschap Zaterdag 2 juli 2011 Een halve eeuw Bruse visserijdagen Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl WATERSPORT Nieuw zoneringsplan legaliseert kitesurfzone Grevelingendam Kitesurfen aan de Grevelingendam is nu officieel nog verboden. Met het nieuwe zoneringsplan is dit vanaf volgend jaar legaal. foto Izaak Verkeste jnm Verkoop bij fSgm1 inschrijving Schinkel de Weerd Te Makelaardij oost souburg 0118 - 460300 - Irischrijvingsvoorwaarden: www.schinkeldeweerd.nl ifcSA.LHTlie LIIFESTYLE RSPOBT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49