debuut nog meer glans Boymans trefzeker voor AZ Vakantieplannen? De Bruijn is geen partij voor Zweed Blomdahl sport 141 L 'Ik ben tevreden met een plek in de Van Donge en De Roo uit eredivisie Tholense Boys-Volendam zaterdag 2 juli 2011 halve finale, maar nu ik zo ver ben De tegenstandster van Lesley Kerk- gekomen, wil ik Ook de finale halen' hove in de halve finale, Audrey Ber- got, is als vierde geplaatst Lesley Kerkhove door Joop van den Oudenhoven MATOSINHOS - De hernieuwde ken nismaking van driebander Jean Paul de Bruijn uit Hulst met een hoofdtoernooi van een wereldbe ker kreeg iets van een snuffelstage. In no time verdween hij in de Por tugese plaats Matosinhos weer naar de uitgang. Flakkerde de hoop in de harten van zijn fans weer op na de fraaie prestatie in de kwalificatie, na zijn 3-o-nederlaag gisteren tegen de Zweed Torbjörn Blomdahl ston den zij weer met beide benen op de grond. Niet zozeer het verlies te gen een wereldtopper als de Zweed deed pijn, maar vooral de wijze waarop de Hulstenaar naar de slachtbank werd geleid. Hij was in drie sets kansloos met 15-10, 15-12 en 15-8. De moyennes spra ken voor zich: 1.739 voor Blomda hl, 0.909 voor De Bruijn. Dick Jaspers won in de eerste ron de in drie sets van de Vietnamees Duong Anh Vu: 15-9 15-715-12. Jas pers treft vandaag in de tweede ronde de Belg Eddy Leppens. NIEUWE NIEDORP - Ruud Boymans heeft bij zijn officieuze debuut voor AZ twee keer gescoord. De van VW-Venlo overgekomen aan valler deed dat gisteravond in het met 10-0 gewonnen oefenduel te gen de amateurs van SC Niedorp uit Nieuwe Niedorp. Boymans be nutte één strafschop. De overige doelpunten van AZ, dat bij rust met 4-0 leidde, kwa men op naam van Ali Messaoud, Edwin Gyasi, Kevin Luckassen, Etienne Reijnen, Maarten Mar tens, Charlison Benschop, Pontus Wernbloom en Brett Holman. Na Frankrijk en Duitsland heb ben ook de Japanse voetbalsters zich geplaatst voor de kwartfinales van het wereldkampioenschap. De huidige nummer vier van de we reldranglijst was in Leverkusen met 4-0 te sterk voor Mexico. Voor 22.291 toeschouwers scoorde Hom- are Sawa driemaal. Shinobu Ohno was één keer trefzeker. In dezelfde groep versloegen de Engelse vrouwen Nieuw-Zeeland met 2-1. Sarah Gregorius bracht Nieuw-Zeeland voor rust verras send op voorsprong. Jill Scott maakte na een uur spelen gelijk. De winnende treffer kwam een kleine tien minuten voor tijd op naam van Jessica Clarke. Engeland staat tweede, met vier punten uit twee duels. Edwin van der Sar mag dan ge stopt zijn met voetballen, de Ne derlandse doelman ontkomt deze zomer toch niet aan een kortston dige trip naar het buitenland. De Voorhouter (40) brengt volgende week namens Manchester United een bezoek aan Maleisië en Singa pore. Hij gaat daar onder meer de trofee showen die de 'Mancu nians' hebben gekregen als win naar van de Premier League. Zijn voormalig ploeggenoten Park Ji-sung, Patrice Evra en Rio Ferdi nand toonden eerder in Azië al de prijs die Van der Sar in zijn laatste jaar als profvoetballer veroverde. Manchester United bereikte afgelo pen seizoen ook de finale van de Champions League, maar verloor die van FC Barcelona. Van der Sar neemt op 3 augustus afscheid in de Amsterdam Arena. W Roiarit Quist bron Rudy Boogert Clubs uit het betaalde voetbal slaan de komende tijd regelmatig hun tenten op in Zeeland. Vanmiddag speelt in Tholen de eerste profclub zijn wedstrijd in de provincie: Volendam ontmoet Tholense Boys. Locatie Sportpark De Bent Aanvangstijd 19.00 uur Lesley Kerkhove Entreeprijzen 8 euro, kinderen tot en met 8 jaar gratis. Voorbereiding Beveren Volendam is afgelopen maandag de voorbereiding op een nieuwe seizoen in de Jupiler League begonnen. Gisteravond speelde de ploeg de eerste oefenwed strijd (6-1 -zege tegen Apollo'68 in Hensbroek). Vandaag volgt het duel bij Tholense Boys, waarna de ploeg morgen vertrekt voor een zesdaags trainings kamp in het Limburgse Vaals. Speler om in de gaten te houden Jack Tuyp staat al jaren garant voor doelpunten bij Volendam. De 27-jarige aanvaller debuteerde in 2002 bij 'het andere Oranje' en scoorde er vooral op los in de eerste divisie. In 247 competitieduels heeft hij inmiddels 97 keer gescoord. Hij is twee keer met Volendam naar de eredivisie gepromoveerd. In 2008 sjLsstóy Mphkbowe/ideoclip van de Volendamse groep de 3JS. Bijzonderheden De wedstrijd staat in het teken van de Stichting Slachtoffers Nieuwjaarsbrand Volendam (SSNV). De stichting probeert de toekomst van de slachtoffers van de brand uit 2001 wat kleur te geven en Tholense Boys wil dit initiatief graag ondersteunen. Voor en tijdens de wedstrijd zal er gecollecteerd worden. In de rust van de wedstrijd reikt Tholense Boys aan de voorzitter van de stichting een cheque uit met de collecteopbrengst die wordt aangevuld door Tholense Boys tot een verdienstelijk bedrag. De wedstrijd staat onder leiding van scheidsrechter Jan Wegereef. den besloot echter ook komend seizoen een vervolg te geven aan de play-offs, waarna Van Donge en De Roo zich terugtrok. „Niet één van de teamleiders steunde ons", aldus Luck. „We voelden ons in de kou gezet." Het team werd begin juni voor de derde keer op rij Nederlands kampioen, met het kwartet Dick Jaspers, Torbjörn Blomdahl, Jean van Erp en Martin Hom. optreden tegen Anna Shkudun. foto Ruben Oreel NIEUWEGEIN - Regerend kampioen Van Donge en De Roo trekt zich terug uit de eredivisie driebanden. Teamleider Piet Luck nam dat be sluit na een overleg met de team leiders in het bondsgebouw van de KNBB in Nieuwegein. De formatie uit Barendrecht vindt dat de ploeg die aan het eind van de competitie bovenaan staat kam pioen is en weigert daarom play offs te spelen. De sectie drieban- Maak dan gebruik van de vakantieservice! U kunt uw krant bijvoorbeeld bij iemand anders laten bezorgen. Wij ontvangen uw aanvraag graag uiterlijk 2 weken voor uw vakantie Kijk voor alle mogelijkheden op www.pzc.nl/vakantieservice Heeft u geen toegang tot internet, neem dan contact op met de afdeling Lezersservice

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41