Lesley Kerkhove geeft 401 sport Joannathan Duinkerke hoort vandaag om 10 uur of hij weer goud heeft Zeeland maakt zich op voor komst FC Twente Z2.NL Lesley Kerkhove is niet te stuiten in het challengertoernooi in Middelburg. De negentienjarige Zierikzeese tennisster staat vandaag (17.00 uur) in de halve finale. Volg @zeeland2minuten op of word vriend op facebook.com/zeelandin2minuten en maak kans op een handige pocketcamera! zaterdag 2 juli 2011 door Barry van der Hooft MIDDELBURG/ATHENE - Net als in de tijdrit van donderdag, was joan nathan Duinkerke ook gisteren in de wegwedstrijd over 25 kilometer de renner met de snelste tijd. De ID-renner uit Goes kwam als eer ste over de finish, maar kon zijn tweede gouden medaille tijdens de Special Olympics nog niet opha len. Vandaag om 10.00 uur hoort hij of de uitslag blijft staan en zijn tweede gouden plak ook daadwer kelijk binnen is. Duinkerke startte in de Griekse hoofdstad met drie concurrenten in de eerste divisie. De tweede divi sie startte twee minuten later, maar een Amerikaanse deelnemer reed zo hard dat hij het kwartet van een divisie hoger al na twee ronden had bijgehaald. Niets aan de hand, leek het, tot ze de laatste ronde ingingen. „Er werd geduwd, getrokken en gesla gen", vertelde coach Jan de Jonge. „Joannathan kwam als eerste over de finish en riep meteen dat hij niks had gedaan. Ik geloof 'm wel, want hij was echt woedend over het onsportieve gedrag van zijn te genstanders." Tonny Hoogstraate pakte in de tweede divisie zijn tweede zilve ren medaille op de Special Olym pics. De Amerikaan stevende al snel op het goud af, maar daarach ter moest de Terneuzenaar de strijd aan gaan met zijn concurren ten. Hoogstraate demarreerde, kreeg niet meer dan vijftig meter voorsprong, liet zich op advies van De Jonge weer terugzakken en maakte het vervolgens in de sprint af Marco van de Boogaart beland de in de vierde divisie net naast het podium. De Hulstenaar werd vierde. Bij de vrouwen was het Nederland se team ook succesvol. De zege in de tijdrit over tien kilometer ging naar de Duitse Sarah Klinge, maar Vivian Geense (Hilversum) pakte zilver en Irma van Duyn uit Schoondijke greep het brons. door Jan Dagevos MIDDELBURG - Zeeland maakt zich op voor een weekje FC Twente. De eredivisieclub slaat vanaf mor gen zijn tenten op in de provincie. De selectie onder leiding van Co Adriaanse verblijft van 3 tot en met 9 juli in Golden Tulip strand- hotel Westduin en zal vanaf maan dag bijna dagelijks twee keer trai nen (10.00 en 16.00 uur) op de vel den van sportpark Veersepoort in Middelburg. Woensdag speelt FC Twente in Gent tegen AA Gent (20.00 uur), terwijl donderdag een bezoek aan het Nationaal Voetbalmuseum in Middelburg wordt gebracht. Met de wedstrijd Zeeuws elftal-FC Twente wordt volgende week zater dag 9 juli het trainingskamp afge sloten. Die ontmoeting, die op sportpark Veersepoort wordt ge- THERMPHOS CHALLENGER ZEELAND door Jan Dagevos speeld, begint om 14.30 uur. Voor de wedstrijd zijn in de voorver koop nog steeds staanplaatsen te verkrijgen. De toegangsbewijzen zijn op de volgende adressen te verkrijgen: Vlissingen: Primera, Lange Zelke 2; Albert Slinger Ledewaren, Walstraat 85. Middelburg: Primera Anthony Bur ger Kort Delft 7; Primera van 't West einde winkelcentrum Dauwendaele; Erik Intersport Nieuwe Burg 22-28. Oost-Souburg: Primera, Kanaal straat 4, Ava Electro, Kanaalstraat 44 Arnemuiden: Primera Langstraat 45. Goes: reisburo VakantieXpertsRosa, Klokstraat 1-3. Terneuzen: café 't Bierwinkeltje, Markt 15. Zierikzee: Sport 2000 Grevelingen- straat 6. Sint Maartensdijk: Spar Van Om men, Markt 33-34. MIDDELBURG - In Duitsland moe ten ze nog even wachten op Lesley Kerkhove. De Zierikzeese tennis ster had vandaag tijdens een 25.000 dollartoernooi in Aschaffen- burg kwalificaties moeten spelen, maar dat kan niet dooFgaan. Kerk hove bereikte gisteravond de halve finale van het Thermphos Challen ger Zeeland en mag vandaag dus andermaal aan de bak in Middel- burg. „Misschien laten ze me in Duits land nu wel meteen toe in het hoofdtoernooi", zei Kerkhove na haar overtuigende winst (6-2, 6-1) gisteravond op de Oekraïense An na Shkudun. „Ik moet in elk geval even iets gaan regelen met de orga nisatie in Duitsland." De Zierikzeese gaf gisteravond op het rumoerige centrecourt haar de buut bij een_ challengertoernooi nog meer glans. Na haar knappe zeges op de als vijfde geplaatste Ri chel Hogenkamp en eeuwige riva le Angelique van der Meet moest nu Anna Shkudun (16) eraan gelo ven. In iets meer dan een uur werd het karwei geklaard. Kerkhove was vanaf de eerste sla genwisselingen fel, sloeg vele win ners en serveerde zeer sterk. Ze moest gedurende haar partij slechts één servicegame afstaan. „Normaliter moet ik altijd even in de partij komen, maar dit voelde al meteen erg goed", zei een blije Kerkhove. „Ze (Shkudun) kreeg mij niet achter de baseline. Ik kon steeds snel in de bal komen en dat heb ik graag. Ze had niet veel wa pens en kon niet echt gevaarlijk worden." De eerste set was binnen een half uur bekeken. Kerkhove brak haar opponente en liep snel uit naar 4-1. Ze liet de Oekraïense alle hoe ken van de baan zien, sloeg de bal len nauwkeurig langs de lijn en soms produceerde ze een geweldi ge stopvolley. Het werd uiteinde lijk 6-2. „Bij een stand van 4-1 kreeg ik al een heel goed gevoel. Ik mm De winnaars maken we voor 7 juli bekend op Twitter en Facebook. kon bepalen." Kerkhove verslapte hierna niet. Ze bleef onverstoor baar en kende ijzersterke servicega mes. Binnen de kortste keren stond het weer 1-4. „Hiervoor speelde ik twee lange partijen, dus het was lekker om nu eens een snelle partij te spelen", zei de Zie rikzeese naderhand. Het werd uit eindelijk 1-6 en de halvefinale plaats was binnen. „Mijn toernooi was na gisteren (na haar zege op Angelique van der Meet) al geslaagd. Ik heb nog nooit een challenger gespeeld en dan sta je plots in de halve finale. Ongelooflijk. Ik l^en op dit mo ment in vorm. Dat is eigenlijk al begonnen met de competitie in de eredivisie. Toen won ik vijf van de zes enkelpartijen en vorige week heb ik bij de Future in Breda ook goed gespeeld. Ik had alleen de fi nale ook moeten winnen, ik kreeg genoeg kansen." Het goede optreden tijdens het Thermphos Challenger Zeeland heeft ook gevolgen voor haar posi tie op de wereldranglijst. Kerkhove staat op dit moment rond de 560e plaats, maar zal een flinke sprong maken. „Ik denk dat ik in de 400 terechtkom. Mijn doel is om dit seizoen een plek tussen de 200 en 300 te halen. Als ik nu nog een paar 25.000 dollartoernooien mag spelen, kan het snel gaan. Nu ik de halve finale in Middelburg heb ge haald, hoef ik misschien niet meer al te vaak kwalificaties te spelen. Dat is toch vaak lastig, omdat je ook dan op goede speelsters kunt stuiten. De verschillen zijn niet zo groot. Het meisjes waar ik nu te gen speelde (Shkudun) schakelde eerder de nummer één (Julia Co- hen) uit." Vandaag treft Kerkhove in de hal ve eindstrijd de Franqaise Audrey Bergot, die Eva Waccanno eerder op de dag het nakijken gaf: 6-4, 6-3. „Ik heb er anderhalf jaar gele den al eens tegen gespeeld in Glas gow. Toen won ik. Ik ben tevreden met een plek in de halve finale, maar nu ik zo ver ben gekomen, wil ik ook de finale halen." Lesley Kerkhove kende een ijzersterk UIT BILJARTEN Matosinhos (Por). Wereldbeker driebanden. Eerste ronde: Jaspers (Ned) - Duong Anh Vu (Vie) 3-0 (15-9 15-7 15-12/moyenne 2,142-1,400), Blomdahl (Zwe) - De Bruijn (Ned) 3-0 (15-0 15-12 15-8/1,875-0,909). BRIDGE Vlissingen. Zomeravondcompetitie. A lijn 1 Eric Schute - Roeland Maat 74,74% 2. Willy de Bakker - Miel Cattoir 63,27% 3. Jeanne Labrujè- re - Karin van Leeuwen 56,38% 4. Boudewijn Breedveld - Emiel Duits 53,06% 5. Adri Koom- an - Mark de Meer 52,81%. B-lijn: 1. Nel van der Laan - Marcel Schoof 67,95% 2. Pieter van lerssel - Dolf Voorenhout 62,41% 3. Isa Wouts - Carin Rijnen 61,41% 4. Jenny van Dam - Ko de Korte 58,59% 5. Frank Reynen - Rik van de Corput 58,33%. GOLF Parijs. Open de France. Stand na eerste ron de: 1. Morrison (Eng) 132 slagen (-10), 2. Green (Aus) 133, 3. Foster (Eng) 136, 4. Rams ay (Sch), Olesen (Den), Nixon (Eng) 137; 55. o.a. Derksen 144. Uitgeschakeld: 68. Luiten 145,113. De Vries 149,122. Lafeber 150. HOCKEY Amstelveen. Champions Trophy, vrouwen. Verliezersgroep: China - Duitsland 1-4, Enge land - Australië 3-2. Eindstand: 1. Engeland 3-7 (4-2), 2. Australië 3-4 (5-5), 3. Duitsland 3-3 (4-3), 4. China 3-2 (3-6). Bijzonderheid: Engeland en Australië spelen morgen om de vijfde plaats. Duitsland en China bepalen in een onderling duel wie zevende wordt. SCHAKEN Boxtel. NK. Vrouwen, zesde ronde: Middel- veld - Hortensius 1/2-1/2, Van Weersel - Haast 0-1, Peng - Volkers 1-0. Stand: 1. Peng 6, 2. Haast 5, 3. Middelveld 2 1/2, 4. Hortensius 2, 5. Van Weersel 1 1/2, 6. Volkers 1. TENNIS Londen. Wimbledon. Mannen. Halve finales: Nadal (Spa/1 )-Murray (GBr/4) 5-7 6-2 6-2 6-4, Djokovic (Ser/2)-Tsonga (Fra/12) 7-6 (4) 6-2 6-7 (9) 6-3. Dubbel, halve finales: Bob Bryan/Mike Bryan (VSt/1 )-Llodra/Zimonjic (Fra/Ser/6) 6-4 6-4 6-7 (8) 6-7 (4) 9-7, Lindstedt/Tecau (Zwe/ Roe/8)-Kas/Peya (Dui/Oos) 6-3 7-6 (3) 6-2. Vrouwen. Dubbel, halve finales: Peschke/Srebotnik (Tsj/Slv/2)-Mirza/Vesnina (lna/Rus/4) 6-3 6-1. Middelburg. Challenger. Vrouwen. Kwartfi nales: Kerkhove-Shkudun 6-2, 6-1, Ber- got-Waccano 6-4, 6-3; Schoofs-Geuer 6-0, 6-2; Molinero-Versteeg 6-0, 7-5. Mannen. Kwartfinales: Baluda-Desein 6-4, 6-4, Middel- koop-Nieminen 7-5, 6-0, Torebko-Authom 6-1, 6-4, Mertens-Koolhof 6-4, 3-6, 6-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40