genoeg voor snel herstel in de bol zeeland3 Last van onkruid? www.roundup.eu commentaar Huizenmarkt 'Nederland kan uit onder Scheldeverdrag' zaterdag 2 juli 2011 MssaaiHp minuten duurt één behandeling met pure zuurstof. Doorgaans zijn er 40 sessies nodig 'De hoge druk heeft als effect dat zwellingen kunnen worden tegengegaan. Dat maakt opereren, bijvoorbeeld na een ongeluk, een stuk makkelijker' Tjeerd van Rees Veliinga, Medisch Centrum Hyperbare Zuurstoftherapie ADRZ. Van Rees Veliinga zal bij di verse disciplines spreekuren meelo pen om te kunnen vaststellen of de aandoening sneller en beter ver holpen kan worden met een zuur stoftherapie. Vroegop: „Dat dit be staat, moet bij iedereen tussen de oren gaan zitten." Begonnen wordt met behandeling van wonden die lastig helen. Dat doet zich onder meer voor bij kan kerpatiënten die zijn bestraald, maar ook bij diabetici. Het inade men van pure zuurstof onder ho gere druk zet 'slapende huidcellen' aan tot bindweefselvorming, ver duidelijkt Van Rees Veliinga. De hoge druk (gelijk aan de omstan digheden op 15 meter diepte in het water of ondergronds) heeft als effect dat zwellingen worden te gengegaan. „Dat maakt gelijk ope reren, bijvoorbeeld na een onge luk, een stuk makkelijker." Van Rees Veliinga en Vroegop den ken dat het beginaantal van zo'n honderd patiënten snel zal op lopen. Hun werkgebied spreidt zich uit van Zeeland tot en met westelijk Brabant. Ze zijn in ge sprek met de ziekenhuizen in Ter- neuzen, Bergen op Zoom, Roosen daal en Breda om ook die patiën ten voor zuurstoftherapie naar Goes te halen. De bedoeling is vol gend jaar tevens (sport)duikers te behandelen die in Zeeland of op de Noordzee in de problemen zijn geraakt. Nu zijn die nog aangewe zen op de decompressietank in Antwerpen. Dat gaat om vijftig tot zestig gevallen, aldus Vroegop. Maar dat betekent dat de organisa tie (operators, verpleegkundigen en artsen) moet worden ingericht op een 24-uursopvang. Vroegop hoopt dat de provincie daar aan wil meebetalen. Het medisch cen trum levert in eerste instantie zes tot acht nieuwe arbeidsplaatsen op. Dat kan uitgroeien tot het dub bele, is de verwachting. Weten schappelijk erkende zuurstofthera pie wordt nu slechts op een paar locaties in Nederland toegepast, onder meer in Rotterdam. De prijzen van huizen blijven dalen. Boven dien staan huizen steeds langer te koop. Geen wonder dat make laars en de Vereniging Eigen Huis de tijdelijke verlaging van de overdrachtsbelasting van zes naar twee procent toejuichen. Toch komt dit douceurtje waar van enkele tienduizenden ko pers zullen profiteren het kabi net ook op kritiek te staan. Vooral van huurders, want die worden juist geconfronteerd met fikse huurverhogingen. En van de banken, die een deel van de rekening krijgen gepresen teerd in de vorm van een ban- kenbelasting. Ook veel spaar ders mopperen, want de popu laire spaarloonregeling gaat op de helling. Als de woningmarkt zich als gevolg van de maatre gel herstelt, zal de kritiek snel verstommen. Ook al blijft het zelfs in dat geval onbegrijpelijk dat het kabinet de maatregel niet koppelt aan afbouw van de hypotheekrenteaftrek. Want die afbouw zal op termijn on vermijdelijk blijken. MIDDELBURG - Volgens Statenlid Jo- han Robesin van de Partij van Zee land kan Nederland zich eenzijdig terugtrekken uit de Scheldeverdra- gen als Vlaanderen het alternatief van het kabinet voor de ontpolde- ring van de Hertogin Hedwigepol- der afwijst. Deze uitweg biedt het Verdrag in zake het verdragenrecht, dat in 1969 in Wenen is -gesloten en in 1980 in werking is getreden. In dit pact staat dat een van de ver dragspartijen de onmogelijkheid van uitvoering van een verdrag mag aanvoeren als grond om het te beëindigen of zich er eenzijdig uit terug te trekken. Een eventuele weigering van Vlaanderen om in te stemmen met het alternatief voor de ontpol- dering van de Hedwige is, naar de mening van Robesin, zo'n onmo gelijkheid. De zuurstofkamer van het MCHZ biedt plaats aan twaalf mensen. Drie stoelen zijn inwisselbaar voor een bed. foto's Willem Mieras Uit een exploot van gerechtsdeurwaar der B.J. Meijering d.d. 29-06-2011 blijkt, dat t.v.v. Aartje Geertruida Maljaars, wonende te Middelburg aan MICHAEL JOHN TEN NAPEL, geboren op 24-09- 1981zonder bekende woon- of verblijf plaats, is betekend een verzoekschrift tot echtscheiding met aanzegging dat uiterlijk 05-10-2011 een verweerschrift kan worden ingediend door een advo caat bij de rechtbank te Middelburg. Genoemde M.J. ten Napel kan een afschrift van dit exploot met bijlage ver krijgen op één van onderstaande adressen. GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 kijk voor meer informatie op Kaal 53 VEERE *0118-501854 Markt 1 DOMBURG *0118-581120* Iedere zondag geopend www .depagterantiekeninterieur.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3