voor Murray Klitsjko: Houterige doctor Haye: Soepele provocateur 39 de ndernemer Juniore Indy de Vroome overtuigt Wat kunt u in de komende Ondernemer verwachten zaterdag 2 juli 2011 mmMMwmmmmmMmmmmmmMmmMmmMmmmmm&mmMmmMgmmmsMmsms Tennisster Indy de Vroome blijft goed presteren op Wimbledon. De Neder landse juniore bereikte gisteren overtuigend de halve finales door de als ze vende geplaatste Russische Joelia Poetintseva maar vier games te gunnen. Het werd 6-3 6-1. De vijftienjarige De Vroome speelt nu in de halve eind strijd tegen de als twaalfde geplaatste Australische Ashleigh Barty. Djokovic is heel anders. Hij bereikt de Ie wereld. foto Anja Niedringhaus Slamtoernooi waar hij al als vierja rig tennissertje van droomde, maar ook dat hij vanaf komende maandag de nummer één in het mannentennis is. Ongeacht de uit slag van de confrontatie met rege rend kampioen Nadal. Dat Djokovic dit jaar de onwaar- Droom voor Nadal Rafael Nadal staat morgen voor de- vijfde keer in de finale op de All England Club. Hij won het Grand Slamtoernooi in 2008 en 2010. De Spaanse tennisser gaat morgen voor zijn elfde Grand Slamtitel. Eerder dit jaar was Nadal de beste op Roland Garros. „Het is een droom om opnieuw in de finale te staan", aldus Nadal. „Het spijt me voor Andy. Ik denk dat hij het had verdiend om in de finale te staan. Ik speelde echter heel goed. Ik moet ook mijn beste spel spelen, want Andy is een groot kampioen." Murray raakte aan het begin van de tweede set de grip op de wed strijd volledig kwijt. „Hij miste een belangrijke forehand, dat bete kende waarschijnlijk de ommekeer in de wedstrijd", aldus Nadal. De Spanjaard pakte zeven games op rij en gaf de partij daarna niet •meer uit handen. 41 Murray slaagde er niet meer in Na dal in de problemen te brengen. De 24-jarige Schot verloor begin dit jaar de finale van de Australian Open en strandde op Roland Gar ros in de halve eindstrijd. schijnlijke tussenscore van 47 winstpartijen en slechts één neder laag kan overleggen, beantwoordt de vraag waarom hij de terechte koploper is. En met een dergelijke suprematie is het logisch dat hij na zijn triomftocht bij de Australian Open en de halve finale op Ro land Garros nu ook tot de eind strijd op Wimbledon is doorge drongen. „Sinds ik tennis heb ik hiervoor ge werkt en hier naar toe geleefd, ju belde Djokovic. „Het zorgt voor een onbeschrijflijk gevoel. Al is het niet zo dat ik nu klaar ben. Er wacht nog een finale. En die stap ik in met de intentie om te win nen. Want de eindzege telt, natuur lijk." Ruim 50.000 toeschouwers hopen vandaag in het HSV-stadion niet op een doelpunt, maar op een knock-out. Het Duitse voetbalcomplex is com pleet uitverkocht voor het titanenduel in het zwaargewicht tussen Vladimir Klitsjko (Oekraïne) en David Haye (Engeland). In de tweekamp, live uitgezonden op RTL7 (22.00 uur), staan drie van de vier wereldtitels op het spel: twee van de 35-ja- rige Klitsjko (IBF en WBO) en een van de vijfjaar jongere Haye (WBA). Wie zijn Klitsjko en Haye? „Mijn naam is dr. Klitsjko. Ik ben een therapeut en vanavond geef ik David Haye een behandeling. Het is een realiteitsbehandeling. Ik zal Haye de realiteit inslaan, dat is goed voor het verdere verloop van zijn leven." Van die woorden klopt in elk geval de doctorstitel van Klitsjko. In een sport die hersencel len kost, is Wladimir met zijn aca demische graad in de sportweten- schap een uitzondering. 'Dr Steelhammer' volgde zijn oplei ding aan de universiteit van Kiev. Wladimirs oudere broer Vitali is eveneens zwaargewichtkampioen (van de WBC) en academicus. Dat het Klitsjko lukt om in de par tij tegen Haye zijn vijftigste knock-outzege te behalen, is ech ter geen wetenschappelijke zeker heid. Klitsjko (1976) bokst al meer dan tien jaar in de top van de zwaargewichtdivisie, maar de IBF- en WBO-kampioen heeft ook wel eens 'makkelijke' partijen verlo ren. Met een lengte van 1,99 me ter, een reach van 2,06 meter en een gewicht van meer dan 110 kilo gram komt de Oekraiener zelden in de problemen, maar hij kan in paniek raken als de tegenstander druk op hem uitoefent. Op die ma nier ging Klitsjko al drie keer knock-out. Klitsjko was niet alleen slim op school, maar ook bij de planning van zijn carrière-Nadat hij de olympische titel had gewonnen op de Spelen van 1996, besloot de zoon van een Sovjet-luchtmachtko lonel samen met broer Vitali in Duitsland prof te worden. De Klits- jko-broers leerden vloeiend Duits en vergrootten zo hun marktwaar de, zoals ze ook vloeiend Engels spraken toen ze besloten om hun loopbaan voort te zetten in de Ver enigde Staten. Amerika liep echter niet echt warm voor de Klitsjko's en zeker niet voor Wladimir. Dat komt doordat hij een houterige bokser is. De Oekraiener die ook van scha ken en golfen houdt, staat kaars recht in de ring en hij moet het vooral hebben van de voorspelba re stoten. Een partij waar de grote televisie stations in Amerika wel voor zou den warmlopen, is een broe derstrijd tussen Wladimir en Vita li. Dat zal echter nooit gebeuren, hebben ze allebei aan hun moeder beloofd. Wladimir Klitsjko. „Je moet je geld niet zetten op de bokser die altijd boos kijkt en pro beert om anderen bang te maken", zei Mike Tyson na zijn carrière. „Je moet je geld zetten op de bokser die het meest relaxed is en die houdt van zijn sport." Meer dan Klitsjko wekte David Haye in de talloze persconferenties de indruk uit te kijken naar het gevecht. „Ik droom eral maanden over hoe ik Klitsjko versla, ik kan niet wach ten," zei hij deze week. „In trainin gen moet ik worden afgeremd." Wel deed de provocerende Haye bij zijn vooruitblikken altijd zijn best om Wladimir Klitsjko en zijn broer Vitali te beledigen. Zo wei gerde de Engelsman consequent de uitgestoken hand van Klitsjko ('dat doe ik wel als ik hem na het gevecht opzoek in het ziekenhuis') en hij droeg een T-shirt waarop de twee onthoofde lichamen van de de Klitsjko-broers prijkten. „Ik wil ze allebei," aldus Haye. „Vanavond Wladimir, daarna Vitali en vérvol gens stop ik met boksen. Dan heb ik al mijn doelen bereikt." Als het gevecht loopt zoals de meeste ken ners denken, wint Klitsjko. Haye heeft echter een stijl die Klitsjko in al zijn partijen nog maar zelden is tegengekomen. De vlot pratende Engelsman beweegt vloeiend en hij bokst verrassender dan de meeste zwaargewichten. Haye is dan ook pas twee jaar zwaargewicht. Voor hij meedeed met de grote jongens was hij kam pioen in het cruisergewicht, een klasse tot 91 kilogram. De Engels man probeert de snelheid en de beweeglijkheid van een lichtere bokser te combineren met de kracht van een zwaargewicht, al is hij zo'n zeven kilo zwaarder dan in zijn tijd als cruisergewicht. Die combinatie gaat Haye tot op he den echter goed af De grootste proef van bekwaam heid legde 'The Hayemaker' af te gen Nikolai Valuev, een bokser die nog groter, zwaarder en houteriger is dan Klitsjko. Tegen de Rus vond Haye een goede mix van dichtbij komen en op afstand boksen, waarmee hij de IBF-titel won. Zwak punt van Haye is echter zijn incasseringsvermogen. Verscholen achter een donkere ringbaard schuilt een zwakke kin. David Haye. Datum Thema 16 juli Gemeentespecial 17 september Gemeentespecial 15 oktober Transport/Logistiek Meer informatie? deOndernemer West-Brabant T 076 - 53122 55 Eteamwestbrabant@bndestem-pzc.nl deOndernemer Zeeland T 0118-434 070 E teamzeeland@bndestem-pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39