Goede gevoel blijkt zelfbedrog ilfbedrog Huige wint in de hoogste versnelling 381 sport WIMBLEDON Rafael Nadal en Novak Djokovic spelen morgen voor de toernooizege op Wimbledon. Beiden hebben ze in Rafael Nadal heeft 16 van de 27 duels met de halvefmale vier sets nodig om de finale te bereiken. werden echter gewonnen door Djokovic. Cubanen opnieuw te sterk voor honkballers Keizer en Van lersel bij laatste vier Arantxa Rus naar halve finale in Italië Juventus krijgt titel niet terug Marjet van der Graaf mist cut in Helsinki JW zaterdag 2 juli 2011 0 L t Novak Djokovic gewonnenDe laatste vier Rafael Nadal heeft 16 van de 27 duels met Novak Djokovic gewonnenDe laatste vier werden echter gewonnen door Djokovic. Andy Murray zit er verslagen bij na zijn nederlaag tegen Rafael Nadal. foto Kirsty Wigglesworth ROTTERDAM De Nederlandse honkballers heb ben bij het World Port Tournam ent opnieuw hun meerdere moe ten erkennen in Cuba. Het team van bondscoach Brian Farley ver loor gisteravond met 2-0. Zondag was Cuba al met 4-1 te sterk voor Oranje. Cuba maakte beide punten gisteren in de vierde inning. Tai wan blijft koploper met veertien punten uit acht duels. Cuba en Ne derland hebben na zeven duels acht punten, terwijl Curacao op vier punten staat. Nederland speelt vandaag tegen Curasao. STAVANGER Beachvolleybalsters Sanne Keizer en Marleen van lersel hebben zich gisteren geplaatst voor de halve eindstrijd van het grandslamtoer- nooi van Stavanger. Het Nederland se tweetal won in de derde ronde in de Noorse plaats verrassend van de Amerikaanse vrouwen Misty May-Treanor en Kerri Walsh: 18-21 21-19 15-11. May-Treanor en Walsh waren als tweede geplaatst. Keizer en Van lersel spelen van daag zaterdag tegen Jennifer Kessy en April Ross (als derde geplaatst) voor een plek in de finale. CU N EO De Nederlandse tennisster Arantxa Rus heeft gisteren de halve finales bereikt van het challengertoernooi in Cuneo. De 20-jarige speelster uit Monster was in de kwartfinale te sterk voor de als zevende geplaats te Petra Martic uit Kroatië: 6-3 7-5. Rus maakt vooralsnog een overtui gende indruk op het Italiaanse gra vel. De Nederlandse hoefde in haar eerste twee partijen in totaal slechts drie games af te staan. In de halve finale staat Rus weer tegen over een Kroatische, Mirjana Lucic. MILAAN Voetbalclub Internazionale be houdt de Serie A-titel over het sei zoen 2005-2006. Het beroep van de eigenlijke kampioen Juventus te gen het besluit om nummer twee Inter de 'Scudetto' dat jaar toe te kennen, is gisteren door de Italiaan se tuchtcommissie afgewezen. Vol gens de tuchtcommissie was de claim van Juventus, gelet op de on derzoeksresultaten, ongegrond. Juventus werd de titel ontnomen vanwege een geruchtmakende om kopingsaffaire. HELSINKI Marjet van der Graaf heeft de cut niet gehaald in de Finnair Masters, een toernooi uit de Ladies Europe an Tour. De Thoolse golfster lever de gisteren een tweede ronde af van 76 slagen, 5 slagen boven par. Met haar totaalscore van +6 kwam ze twee slagen tekort om het week einde te halen. Van der Graaf ver speelde haar kansen op de laatste drie holes met drie bogeys op rij. Landgenote Christel Boeljon hand haafde zich in de top van het klasse ment; ze staat gedeeld derde. door Marco Knippen LONDEN - Het was nu eens een ten niswedstrijd die hij niet hóópte te winnen, maar een partij waarvan Andy Murray overtuigd was dat hij hem in zijn voordeel kon be slechten. Niet alleen verkeerde hij zelf in de vorm van zijn leven, ook oogde opponent Rafael Nadal voor aanvang van de halve finale kwetsbaarder dan een jaar eerder in hetzelfde stadium van Wimble don. Zijn gevoel bleek zelfbedrog. Slechts één set kon Murray de illu sie koesteren dat hij tegen de Span jaard de scheidslijn zou passeren die al 73 jaar niet was overgesto ken. Destijds sloeg de Brit Henry Austin zich naar de eindstrijd. Ove rigens bleef in het slotakkoord van het enkelspel het succes voor Aus tin uit, waardoor Fred Perry sinds 1936 de laatste Britse winnaar op Wimbledon is. Op de kop af 75 jaar wordt zodoende al gewacht op de aflossing van de wacht. Het is een drooglegging die een natie heeft getraumatiseerd. Dat Virgi nia Wade in 1977 nog bij de vrou wen triomfeerde, verzacht de pijn geenszins. Het heeft alles te maken met de waarde die aan 'The Champions hips' wordt toegekend. Vólgens menig Brit beslaat een tennissei- zoen slechts twee weken per jaar. De All England Club geldt derhal ve als de heilige grond waarop de nationale trots moet worden gebal semd. Murray zou zich om die reden, als hij gisteren én morgen had gezege vierd, onsterfelijk hebben ge maakt. Hij zou miljoenen landge noten tot tranen toe hebben ge roerd. Maar na de herhaalde decep tie - het is alweer de derde keer op rij dat hij de halve finale niet over leeft - wacht hem het gebruikelijke cynisme. Murray, die zijn noodlot met de ongewenste uitslag van 7-5, 2-6, 2-6,4-6 zag bezegeld, zal weer wor den aangeduid als de verliezer uit Dunblane. Ofwel: gisteren een door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Ook Op de tweede dag van Jumping Zee land Outdoor lieten de Zeeuwen zich de kaas niet van het brood eten. Kim Huige uit Nisse eiste met Altair in M de overwinning op. Joyce de de Koeyer uit Yerseke toonde zich bij Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland in L met Living Vulcano de beste. En Natha lie Hubrouck uit Vrouwenpolder stuurde in het B progressief Moren- tes naar een overtuigende zege. In Z ging de overwinning naar Pa tricia Greeve uit Rucphen met Zenzation. Arnold Boerekamps uit Milheze was in ZZ met Simba de sterkste. Jelmer Hoekstra uit Elsen- Brit, vandaag een Schot. Want al leen een machtsgreep - zie de Noord-Ierse golfer Rory Mcllroy, vorige weekeinde de beste bij de US Open - levert een Brits pas poort op. Hoe anders voelde Novak Djoko vic zich. De Serviër presteerde wat i»ig%s«aagiagt3W^^ dorp schreef met de schimmelruin Bayro de Jackpot L op haar naam. In het twee fasenparkoers M bracht Dave Maarsen met de schimmelruin Bravo 'n Liefhebber al vroeg het spel op de wagen. De ruiter uit Wellerlooi stuurde de Colino-zoon in 26,66 seconden foutloos door de beslissende fase. Daarmee leek de zege binnen voor de Limburgse prof, maar net als een dag eerder kwam voor hem het gevaar van Zeeuwse kant. Verdrong laatste starter Ingrid Ja- kobsen uit Meliskerke Maarsen donderdag in het klassiek parcours van de eerste plaats; gisteren flikte Kim Huige met de ruin Altair hem eenzelfde kunstje. Na een rustige foutloze eerste fase stuurde de Murray hem zo graag had nage daan. Hij versloeg Jo-Wilfried Tsonga (7-6, 6-2, 6-7, 6-3) en mag 'morgen wél op jacht naar de eeu wige roem. Waar Murray zijn teleurstelling moest wegslikken, daar kon Djoko vic uiteraard zijn geluk niet op. Hij amazone uit Nisse de Malito de Re- ves-zoon in de hoogste versnelling in 25,30 seconden naar de felbe geerde overwinning. Huige was zichtbaar tevreden met het succes. „Altair is een snelle jon gen. Hij is erg voorzichtig en denkt goed mee in het parkoers. Hij wil geen fout maken en gaat er altijd voor." In Z ontspon zich een felle strijd tussen Patrica Greeve en echtge noot Pieter Rutten uit Rucphen. Als eerste in de beslissende fase reed Rutten de Namelis-afstamme- ling Vince BB in 39,86 seconden door de tweede fase. Zijn echtge note was echter sneller. Ze stuurde de Solitaire-nazaat Zenzation als een raket in 38,37 seconden naar I -JT'. V .^§gv j iLL De gemoedstoestand van Novak finale én is de nieuwe nummer één van viel languit achterover op de grond. Kuste geknield het gras. Toonde zijn gebalde vuist. En maakte een kruisje. Het waren de emoties van een man die wist dat hij niet alleen voor het eerst in zijn carrière de fi nale had gehaald van het Grand de finish. Een tijd waar haar ach tervolgers zich vervolgens op stuk beten. „Ik had mijn man zien rij den en die ging buitenom de oxer naar de sloot. Zenzation is een be trouwbaar paard en erg wendbaar. Zo kon ik binnendoor naar die sloot. En daar pakte ik de winst." vertelde Greeve. Als vierde van de ruim vijftig com binaties stuurde Joyce de Koeyer de ruin Living Vulcano in 49,69 se conden in het L progressief naar de volle buit (55 punten). Annelo- re Willeboer leek met Watrichta de combinatie uit Yerseke nog te gaan passeren, maar de amazone uit Heerle kwam met de Saros van 't Gelstelhof-dochter uiteindelijk achttiende van een seconde tekort.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38