2 zeeland Rustig doorademen is PZC en Z2 hebben Weeralarm PZC iè In het ADRZ Goes opent in september het Medisch Centrum Hyperbare Zuurstoftherapie. Een tank met twaalf plaatsen. De krant 6 weken voor 18 euro zaterdag 2 juli 2011 Had u voor dinsdag jongst leden ook zó uw voor zorgsmaatregelen geno men vanwege de onheil spellende weerberichten? De fami lie Harte wel. Een vloed van regen, donder en bliksem en rukwinden zou immers over ons land razen. De NS hield 's middags haar trei nen al aan de kant, er werd afgera den de weg op te gaan en ieder uur werd in de nieuwsbulletins het afgekondigde weeralarm nog eens uitdrukkelijk herhaald. Daar om zat de familie Harte binnen. De rolluiken waren rond de mid dag al naar beneden, mijn kinde ren liet ik met zwemvesten aan te levisiekijken, de opblaasbare kano stond startklaar in de tuin, de op- windbare radio en zaklantaarn la gen binnen handbereik en de kas ten stonden vol met noodrantsoe nen. Literpakken water, een pak extra dekens en kleding, blikken soep, erwten en knakworsten, ja wij waren volledig op het nadere noodweer voorbereid. Althans ik was er in ieder geval op voorbe reid. Vraag mij niet om een lijstje op te hangen of een lamp te ver vangen, maar nu zou ik mijn mo ment van eer en glorie als vader gaan beleven. Zoals het een echt gezinshoofd betaamt zou ik mijn vrouw en kinderen door de storm en zondvloed loodsen. Mijn vrouw zou mij woensdag huilend in de armen vallen en vertellen hoe trots ze op me was. Mijn kin deren zouden de rest van hun le ven tegen mij opkijken als de dap pere en onverzettelijke vader dank zij wie zij die rampzalige laatste dinsdag van juni 2011 hebben over leefd. U weet het, er gebeurde bij ons niets. In Vught werden de bo men uit de grond gerukt, in Eind hoven vielen hagelstenen als ten nisballen, maar in Zeeland bleef het bij wat lichte buien, wat ge rommel in de verte en een blik semflits. U hoort mij geen kritiek leveren op het weeralarm, want ik heb liever dat er een keer te veel wordt gewaarschuwd dan een keer te weinig. Worden we door noodweer overvallen, dan zijn de klachten immers niet van de lucht Ik wil alleen maar zeggen dat een voorspelling van slecht weer me nog nooit zo is tegengevallen. ZUURSTOFTHERAPIE door Marcel Modde e buitenkant lijkt nog het meest op Deen gasolietank, een lange witte cylinder met vier ronde pa trijspoorten. Maar wie in de deur opening staat, waant zich ogenblik kelijk in een passagiersvliegtuig. „De businessclass dan", zegt eige naar/directeur Tjeerd van Rees Vel- linga terwijl hij zich in één van de twaalf luxe blauwleren stoelen laat zakken. Boven zijn hoofd bevindt zich het paneel waar straks de zuurstofmaskers op worden aange sloten. Daarnaast wat schakelaar tjes om te kiezen uit radio of televi sie op de koptelefoon. Geen over bodige luxe, wijst Van Rees Vellin- ga op de anderhalf uur die patiën ten bij een zuurstoftherapie door moeten brengen in de tank. En dat veertig keer in zes tot acht weken. Zelf spreken Van Rees Vellinga en zijn compagnon Ernst Vroegop overigens liever van een zuurstof kamer. „Een tank klinkt zo onple zierig." De unit werd gisteren afgeleverd bij het Admiraal de Ruyter Zieken huis (ADRZ) in Goes. De komen de maanden wordt de kale ruimte in het voorlopig voor tien jaar afge huurde sousterrain ingericht en de zuurstofkamer technisch in orde gemaakt. Vanaf 1 september kun nen de eerste patiënten worden be handeld, verwacht Van Rees Vellin ga. Dat gebeurt in nauwe samen spraak met specialisten van het Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs, Educatie. Onroerend Goed, T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel. 088- 013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur. PZC Lezersservice Postbus 3229,4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 26,45 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 74,65 (acceptgiro €77,75) Jaar €285,25 (acceptgiro €288,35) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 74,65 per kwartaal (na28) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 77,75 per kwartaal (na28) ik neem een proefabonnement van 8 weken voor 24.-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P8) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 -013 9910 m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie aan. Buitenlucht Zuurstofkamer Surfen, steppen, klimmen, vissen, wandelen en fiet sen: de zomerverslagge- vers van de PZC onderne men in juli en augustus al lerlei activiteiten in Zeeland. Vanaf maandag bevat deze krant elke dag een bijlage met reportages, rubrie ken en een uitgebreide agenda. Via de website www.pzc.nl/foto kan ie dereen zomerfoto's insturen. De zo- merredactie kiest elke dag het leukste kiekje uit. De foto wordt afgedrukt in Van Rees Vellinga Tjeerd van Rees Vellinga is gespe cialiseerd duikarts en vanuit die hoedanigheid ook voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Duikgeneeskunde. Hij was -verantwoordelijk voor de gezonde werkomstandigheden van de bouwers aan de Westerschelde- tunnel. Die zelfde functie oefent hij momenteel uit bij de bouw aan de Noord-Zuidlijn in Amsterdam. Hij is verbonden aan het Acade misch Medisch Centrum in Amster dam, waar hij Onderzoek doet naar nut en noodzaak van speciale vei ligheidsmaatregelen bij het wer ken op grote diepte. www.hyperbaarcentrum.nl de krant, en de inzender wint een mountainbike! Vermeld wel naam, adres en telefoonnummer! De komende maanden trekken de zo- merverslaggevers vaak samen op met de camjo's van ons videojournaal Z2. Ook dat gaat over op een zomerpro grammering. Vanaf maandag is het journaal twee keer per dag te zien, om 12 en 20 uur. Net als nu wordt op zaterdag en zondag één journaal uitge zonden, om 18 uur. Een vast item in het zomerjournaal van 12 uur wordt 'Goeiemofgen' vanaf een toeristische verblijfslocatie ergens in Zeeland. Ook zal elk journaal een actueel nieuwsbe richt bevatten. Het videojournaal is op vele plekken te volgen: www.z2.nl;www.pzc.nl, www.twitter.com/zeeland2minuten en www.facebook.com/zeelandin2mi- nuten. Het nieuws van de zomerredac- tie is ook te vinden op 8 -www.pzc.nl/zomer De zuurstoftank is vrijdag aangekomen bij het ADRZ in Goes en op z'n plek in het sousterrain gezet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2